škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyo Çekim Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Yeni octavia 1.6 tdi dsg elegance alarak aranıza katıldım.

Benim sorunum radyonun çekimi. radyodan ses azalıp artıyor çekim kalitesi düşük. gala ve af gibi sistemleri off yaptım ama hala kaliteli bir çekim söz konusu değil. Bu durumla karşılaşan önerisi olan varmı. servise gösterdim problem yok dediler ama bariz problem.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz:)
Böyle bir sorun daha önce gündeme geldiyse de ben görmedim.
Hatta çoğu arabada radyonun çekmediği yerlerde çektiğine şahit oldum.
Servisin olduğu yerde çekim problemi olan kanalları tespit edip, durumu farklı bir araçla karşılaştırarak değerlendirebilirsiniz:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia için böyle bir sorunu ben de ilk kez burada gördüm; ancak başka bir forumda Golf konusunda radyo çekim sorunuyla ilgili birçok şikayet görmüştüm. VW servisi radyo çekimi konusunda bir sorun olduğunu kabul ediyordu yalnız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Yeni Octavia.
Radio kitapçığını bir gözden geçirin,ayarla düzelir gibi geliyor.Bütün kanallarda mı yapıyor bu problemi yoksa belli bir kanalda mı merak ettim.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araciniz hayirli olsun...

Ayni sartlarda baska octavialar ile deneyin..

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bizim araçta da var.. Bazen ses bayağı azalıyor... Ama bence sinyal gücüyle alakası yoktur çünkü kapalı otoparkta denemiştim gayet güzel ses verdi... Açık alanda sanki biri sesi kısıyormuş gibi oluyor.. Gerçi sizin ki tam olarak nasıl bilemiyorum ama bizde çok az oluyor... Belki radyo da değiştirmediğiniz bir fabrikasyon ayarı varsa ondan kaynaklanabilir..

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ses olayı direksiyon üzerindeki kumandadan kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü bende bazen direksiyon manevrası yaparken farkında olmadan sesi kısıp açabiliyorum :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
selim benim yazacağımı yazmışsın. arabanın en nefret ettiğim bölümü direksiyondaki silindirler ve hala yeni modellerde devam ediyor akıllılar. çarptığın zaman ya ses yükseliyor ya da alçalıyor. bunun harici park sensörleri devreye girdiğinde de radyo açıksa ses kısılıyor.

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,
ben de yeni octavia 1.6 tdi dsg elegance alarak aranıza katılmış bulunuyorum.
Aynı sorunu ben de fark ettim, bu sorunu diğer markalardan da biliyorum; mesela yeni golf 7 lerde de aynı şekilde cama entegre radyo anteni olduğu için bu sorun var. Forumları takip ediyorum, şu ana kadar bir çözüm yok ve fiziksel bir parça takılmadan da yazılımla bunun çözülebileceğini zannetmiyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demekki sorun yeni octavia da. Yüce telefon/mail yoluyla sorunu iletin servisin çözemediğini söyleyin, haberleri olmazsa çözüm üretemezler..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vw servisleri golfteki benzer sorun için yazılım güncellemesi randebusu vermeye başlamış
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;431685
Octavia için böyle bir sorunu ben de ilk kez burada gördüm; ancak başka bir forumda Golf konusunda radyo çekim sorunuyla ilgili birçok şikayet görmüştüm. VW servisi radyo çekimi konusunda bir sorun olduğunu kabul ediyordu yalnız.

Uni.de hocamin Golf 5 de boyle bir sorun vardi. Anteni sokuyorduk tertemiz cekiyordu , bizde kisa anten cubugu aldik ve bir cozume ulasmistik.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;431724
Aynı sorun bizim araçta da var.. Bazen ses bayağı azalıyor... Ama bence sinyal gücüyle alakası yoktur çünkü kapalı otoparkta denemiştim gayet güzel ses verdi... Açık alanda sanki biri sesi kısıyormuş gibi oluyor.. Gerçi sizin ki tam olarak nasıl bilemiyorum ama bizde çok az oluyor... Belki radyo da değiştirmediğiniz bir fabrikasyon ayarı varsa ondan kaynaklanabilir..

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. radyo ayarlarında AF ve TP kısmını off yaptım. Sorun sizin dediğinizle aynı idi. Şimdilik tam ortadan kalkmadıysada öncekine göre azaldi

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;431746
Demekki sorun yeni octavia da. Yüce telefon/mail yoluyla sorunu iletin servisin çözemediğini söyleyin, haberleri olmazsa çözüm üretemezler..

Yuce ye mail attım. Cevabını sizinle paylaşacağım.