škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 266163

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;453445
yönteminiz akılcı, zaten öncekinde de yazmıştım siz düz de demişsiniz diye...
 yazdıklarım zaten genel bilgi olması yönünde idi ee nede olsa eski bir forumcu yum yaaa illa paylaşım yapacağım...

açıklama yapmanız kötü bir şey değil aslında taktir etmek gerekir zahmet edip yazdığınız için tabi bende forumda yeni olduğum için kimin ne kadar bilgili olduğu zamanla belli oluyor. tabi bu konuları yakından takip edenler var yada hiç bilgisi olmayanlar var o yüzden bu tür açıklamalar yapılması iyi olur.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
estafurullah Mehmet kardeşim ben her aldığım araç için bilgiyi forumlarda araştırdım ve buldum bu sayede araçlarımı hep iyi tanıdığımı düşünüyorum buralardan bilgi elde ettiğim içinde kendimi borçlu hissedip paylaşıyorum işte yoksa kesinlikle amacım lüzümumsuz şeyler yapmak değil 2002 den 2013 ün ilk yarısınak adar aynı forumun önce üyesi sonra yöneticisi en sonunda da tek adamı oldum bu arada araçlarım hep değişti ama orayı terk edemedim en sonunda server ımız yandı sahibide hiö bişiye yedeklememiş el hasıl artık dostlar kahvesi ayarına gelen Ladatr forumumuz pert oldu gitti. bu arada fio m varken var olan forumun önce üyesi sonra yöneticisi durumuna aldılar ama orada forum sahibinin Ticari hevesleri yüzünden ayrıldım sevmediğim bir şey çünkü forumda ticaret ondan önce de ford un bir forumunda idim yine araçtan ötürü ama onlarda iki forum birisi fabrikanın desteğinde ve yaranma sevdasında üstelik kardeşim de bir ford üst düzey çalışanı olmasına rağmen orada beni mutlu etmedi ama diğerindeki üyeliğim devam hala arada ford ile (cmax tabii) ilgili paylaşım yaparım.
şimdi sizin aranızdayım ve çokça keyif alıyorum. bu arada evde iki kişiyiz eşim emekli ben göreve devam eşim gene başladı sızlanmaya gene buldun kendine bir yer diye
eee sızlanmakda hklı öyle değilmi böle uzunu uzun yazınca...
insanı sıkarım işte böleee...

bu arada dostlar lütfen benim bu bozuk mesajlarıma alışınız haddim olmayarak zira yıllarca F klavye kullanmış bir idareci idim. birinci sebeb bu Q klavye beni kasıyor, ikinci sebeb de iki parmakla 10 parmak hızında yazıyorum oda yanlış oluyor bunu oğlum tespit etti o 10 parmak yazıyor ben ondan hızlı yazıyorum oda bundan ötürü arıza yapıyosun baba diyor. esas sıkıntıda yazdıklarımı nadir okurum  ve noktalma hiç yapmam ama öğrencilerimi ayıklarım noktalamada :D
 lütfen sizde idare edin ee zamanla bendeki bu stili alışırsınız bende biraz daha dikkatli yazmaya çalışırım.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2013, 01:01:32 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: muallim45;453522
...dostlar lütfen benim bu bozuk mesajlarıma alışınız haddim olmayarak zira yıllarca F klavye kullanmış bir idareci idim. birinci sebeb bu Q klavye beni kasıyor, ikinci sebeb de iki parmakla 10 parmak hızında yazıyorum oda yanlış oluyor bunu oğlum tespit etti o 10 parmak yazıyor ben ondan hızlı yazıyorum oda bundan ötürü arıza yapıyosun baba diyor. esas sıkıntıda yazdıklarımı nadir okurum  ve noktalma hiç yapmam ama öğrencilerimi ayıklarım noktalamada :D
 lütfen sizde idare edin ee zamanla bendeki bu stili alışırsınız bende biraz daha dikkatli yazmaya çalışırım.
Daha önce gördüğüm bozuk mesajlar sizin yazdıklarınızın yanında Göktürk Kitabeleri gibi kaldı.:D Bir şekilde hızlı veya acele yazmaktan kaynaklı olduğu çok belli zaten.

Bir de qaphasına goere yazan arqadashlar war qi ben asıl onlara tahammuel edemiyorum.:wnk:

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eywallah ugur gönlüme su serptin derler ya ahan işte öyle olduu anlayış için teşekkürler
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün şehir trafiğine takılmadan 35 km yol yaptım ve ortalamam 5.3 lt ve ortalama hızım 42 km 6-7 sefer lambalara takıldım, genelde düz yol ama 3-4 km rampa aşağı indim ve o an ki ortalamam 1.5 lt idi ondan sonra 5.3 lt kadar yükseldi, sanırım yeni takılan lastikler eskilere göre çok daha ekonomik. sakin kullanınca düşük değer yakalanıyor ama tabi nereye kadar biraz trafiğe girince hemen yükselmeye başlıyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 tl ile 253 km %60 şehir içi %40 normal trafik. ortalama 40 kr

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;453917
100 tl ile 253 km %60 şehir içi %40 normal trafik. ortalama 40 kr

Bu yazdığınız bilgi  100km 'deki yakılan litre şeklinde olsaydı, birkaç süre sonra okuyanlar için de daha faydalı olabilirdi. ;)
100km'de 7.99lt yakmışsınız (benzin bugün için 4.95tl)
Benim 1.2 'de aşağı yukarı aynı yakıyor. :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fazla ayrıntıya girmek istememiştim ama dediğiniz doğru 100 km ortalama yakıt daha net bir bilgi olur malum benzin fiyatları hep değişiyor. Benzini 4.86 tl den almıştım sanırım ortalama 8.1 lt bu cüssedeki bir araç için gayet normal bence. Aracı alalı 1.5 ay oldu ve şu an araç 1100 km de ikinci hafızayı hiç sıfırlamadım ortalamam yol bil. göre 8.7 lt ortalama hız 23 km

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar herkese ıyı yıllar,benım soyle bı sıkıntım var greenline 15,000 km bakımını yaptırmadan önce sehır ıcı normal kullanımda 6,4 lt yakıyordu suan bakımdan sonra sehır ıcı 8,0 lt yakmaya başladı anlamış değilim kullanım yıne aynı bu konuda bılgısı olan var sa yardımcı olursa sevinirim,saygılarımla...

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şehir içi bir depo ile 600km gidiyorum daha 600 ü geçmiş değilim 5bin kmde araç şehir içi ortlamasıda 8.6 8.3 lt arasında gidip geliyor.  Uzun yolda 6lt ortalama yakaladım 1 kişi ve 300 kg yükle. 6lt yakalamk içinde 70-80km/h civarı gittim 300km yol yaptım yaklasık 100km si 120km/h hızla gittim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emynation;454857
Şehir içi bir depo ile 600km gidiyorum daha 600 ü geçmiş değilim 5bin kmde araç şehir içi ortlamasıda 8.6 8.3 lt arasında gidip geliyor.  Uzun yolda 6lt ortalama yakaladım 1 kişi ve 300 kg yükle. 6lt yakalamk içinde 70-80km/h civarı gittim 300km yol yaptım yaklasık 100km si 120km/h hızla gittim.

ortalama hızınız nedir benim 1300 km lik ortalamam 8.3 lt ve ortalama hız 22 km. bende dün 100 km lik yolda %70 uzun yol 7 lt ortalama ve hız 44 km ortalama, araçta 4 kişiydik 10-15 km sini 140 km/h ile gittim. uzun yolda 6 lt ortalamayı yakalamak biraz zor olacak galiba ama benim lastikler değişince aracın gidişi daha rahat ve konforlu sanırım sizin lastikler'de Dunlop benimkilerde sorun çıktığı için  Goodyear ile değişti, lasatikleri değiştirecek olursanız Dunlop almayın lastiğin yuvarlanma direnci yüksek olduğu için tüketimi etkiliyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün 121 km lik yolu % 80 uzun yol 90 km max.hız, ort. 6.1 lt , ort hız 55 km. 20 km dik rampa çıktım anlık tük. 13 lt ile tabi bunun birde inişi vardı

Çevrimdışı mavimatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracım 1.2 dsg . aracı alalı yaklaşık 4 ay oldu 17000 km de idi. şimdi 21000 km de artalama yakıt 8.4 ile 8,6 arası. gaziantep trafiğinde.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavimatik;455982
arkadaşlar aracım 1.2 dsg . aracı alalı yaklaşık 4 ay oldu 17000 km de idi. şimdi 21000 km de artalama yakıt 8.4 ile 8,6 arası. gaziantep trafiğinde.

ortalama hızınız nedir. tüketim benim 1.4 le neredeyse aynı, benim ortalama hız 22 km

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzergâh: Yeni Sahra-Beykoz(gidiş/dönüş)

Toplam km: 52.3

Toplam süre: 2 saat 13 dak.

Ort. Hız: 23 km

Ort. Tüketim: 5,6/100 km