škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan kumaşı yenileme ve far parlatma nasil yapılır

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine bir uygulama ile buradayim. Abimin opel astrasinin tavan kumasi sarkmis nasil yapcaz diye bana sordu dedim git sanayiye 400, 500 tl. civari yaparlar. Ama bana yaptirirsan malzeme parasına bayramda geldigimde yapariz dedim. Ankara şaşmaz da malzemeciden 2 mt. Tavan kumasi 1 kutu bally aldim 110 tl tuttu. Eskişehire gittim bayramin 3.günü sabah ise basladik ogle bitirdik. Sonuc mükemmel.

Once guneslik, el tutacagi, kapi fitillerini soktuk. Tavani dışarı aldik, tel firca ile eski sunger artiklarini nazikce temizledik. Bally i firca ile yaklaşık 40 cm genislikte sürdük ve kumasi arka kenardan on kenara dogru alıştıra alıştıra yapistirdik. Kumasi cok ezmemeye dikkat ettik. Delikleri falcata ile actik ve işlem bitince geri tavana montaj yaptik. Tabi bu arada gorme bozuklugu yasayan farlarida egzaymir zımpara yontemiyle eski günlerine döndürdük. 1200, 2000, 3000 lik zimpara ve ardindan polisajla sob vuruşu yaptik. Abim zimpara yiyen fqrlari gorunce bi çöküş yaşadı ama son polisajdan sonra amanin dedi begendi.