škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç temizlik ve bakim çantasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı goldenrock91

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm;

Öncelikle tüm aileye kazasız belasız sürüşler ve güzel günler diliyorum...

Araç temizliği yaparken hangi ürünü nereye kullanıyorsunuz ve hangi markayı tavsiye edersiniz? Çok marka var ama kararsız kaldım. Bir ekipman çantası yapıcam ama içerisinde neler olmalı tam tecrübeye sahip değilim yardımlarınızı bekliyorum
:gaz:

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Burada araç temizliği derken tam olarak hangi işlemlerden bahsettiğiniz önemli. Tam olarak yapmak istediklerinizi biraz açıklarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=16994]goldenrock91[/MENTION] merhaba.

Genel bakım ve temizlik alanlarını, kendi kullandığım malzemeleri de belirterek, aşağıda özetlemeye çalıştım..

Öncelikle, Yumuşak, pofuduk, mikrofiber bez(ler) ve cila içeren şampuana ihtiyacınız olacak (Sonax Xtreme nano kullanıyorum, memnunum).

Daha sonra, iç kısımda,

genel amaçlı olarak ve tüm yüzeylerde kullanılabilinen, çok amaçlı temizleyici (sonax ın ürününü kullanıyorum, daha uygun fiyatlı olanlar da var, memnunum).

plastik parçalar (konsol, kapılar, vb.) için, torpido temizleyici (sonax extreme cockpit reiniger kullanıyorum, memnunum).

Dış kısımda,

boyasız plastik parçalar (tampon, marşpiyel, vb.) için, plastik koruyucu (Sonax Xtreme Nano Dış Plastik - Lastik Koruyucu Parlatıcı kullanıyorum, gayet memnunum)

lastik-kauçuk parçalar (silecek süpürge ve lastikleri, cam fitilleri, aks körükleri, vb.) için, lastik temizleyici (Sonax gummipflewger solüsyon ve köpük spreyini kullanıyorum, memnunum)

boya için, hızlı cila ve izopropil alkol (Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid Boya Koruma kullanıyorum, memnunum).

camlar ve farlar için, cam cilasi (sonax cam cilası kullanıyorum, fazla dayanıklı değil, ama memnunum)

Ayrıca, opsiyonel olarak,

İç kısımda,

Genel amaçlı detay temizlik için, çeşitli boy ve numarada fırçalar

Dış kısımda,

Jantlar ve (cila öncesi) kaporta temizleme için, kil ve demir tozu sökücü (valet pro dragons breath kullanıyorum, memnunum).

Yıkama için, köpük yapan basınçlı pompa (Epoca marka kullanıyorum, memnunum).

Yıkama için, bahçe sulama seti (Verve gül başlı tabanca ve yıkama seti kullanıyorum, memnunum).

Bir de konu ile ilgili sayılabilecek bir forum başlığı var. Temizlik dışı konuları da dahil etmek için, inceleyebilirsiniz.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;637194
[MENTION=16994]goldenrock91[/MENTION] merhaba.

Genel bakım ve temizlik alanlarını, kendi kullandığım malzemeleri de belirterek, aşağıda özetlemeye çalıştım..

Öncelikle, Yumuşak, pofuduk, mikrofiber bez(ler) ve cila içeren şampuana ihtiyacınız olacak (Sonax Xtreme nano kullanıyorum, memnunum).

Daha sonra, iç kısımda,

genel amaçlı olarak ve tüm yüzeylerde kullanılabilinen, çok amaçlı temizleyici (sonax ın ürününü kullanıyorum, daha uygun fiyatlı olanlar da var, memnunum).

plastik parçalar (konsol, kapılar, vb.) için, torpido temizleyici (sonax extreme cockpit reiniger kullanıyorum, memnunum).

Dış kısımda,

boyasız plastik parçalar (tampon, marşpiyel, vb.) için, plastik koruyucu (Sonax Xtreme Nano Dış Plastik - Lastik Koruyucu Parlatıcı kullanıyorum, gayet memnunum)

lastik-kauçuk parçalar (silecek süpürge ve lastikleri, cam fitilleri, aks körükleri, vb.) için, lastik temizleyici (Sonax gummipflewger solüsyon ve köpük spreyini kullanıyorum, memnunum)

boya için, hızlı cila ve izopropil alkol (Sonax Xtreme Protect Shine Hybrid Boya Koruma kullanıyorum, memnunum).

camlar ve farlar için, cam cilasi (sonax cam cilası kullanıyorum, fazla dayanıklı değil, ama memnunum)

Ayrıca, opsiyonel olarak,

İç kısımda,

Genel amaçlı detay temizlik için, çeşitli boy ve numarada fırçalar

Dış kısımda,

Jantlar ve (cila öncesi) kaporta temizleme için, kil ve demir tozu sökücü (valet pro dragons breath kullanıyorum, memnunum).

Yıkama için, köpük yapan basınçlı pompa (Epoca marka kullanıyorum, memnunum).

Yıkama için, bahçe sulama seti (Verve gül başlı tabanca ve yıkama seti kullanıyorum, memnunum).

Bir de konu ile ilgili sayılabilecek bir forum başlığı var. Temizlik dışı konuları da dahil etmek için, inceleyebilirsiniz.

Kerem bey aracı satarsanız haberimiz olsun bu kadar titiz, araç temizliğine önem veren birinden kazalı da olsa alırım :lol:

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=9125]ilkerA5[/MENTION]

Teşekkür ederim.

Önceki aracıma, temizlik konusunda, neredeyse bir on sene boyunca haksızlık etmiştim. Sanırım bana çok beddua etti.

Aracı yeniledikten sonra, bir temiz tutma merakı başladı, yavaş yavaş da hobiye kaydı. Bi nevi günah temizliyorum yani :)

Çevrimdışı goldenrock91

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abı öncelıkle cok tesekkur ederım. ayrıntılı bılgılendırdıgınız ıcın. benımde tam aradıgım acıklayıcı bıre bır kullanılıpta tecrube edılmıs onerılen urunler bunlardı. esenlıkler dılerım