škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bilet Tutucu (Kart tutacağı) Montajı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba;
Bir önceki aracımda olup da çok severek kullandığım, benim kart tutacağı dediğim ama parça listesinde adı bilet tutucu olarak geçen parçanın montajını yaptım. Kaynak olması açısından fotolarını paylaşıyorum. Birinin işine yarar inşallah.

İhtiyacımız olan aletler (Düz tornavida ve T20 uçlu tornavida)

Airbag yazan kapağı açıyoruz.

T20 vida ile tutturulmuş parçamızdan vidayı açıyoruz.

Önceki aracım 2003 model elgance Octavia idi. Onda olan bir parçanın yeni araçta olmaması garip gelmişti. Parçayı çıkartınca gerçek ortaya çıktı. Muhtemelen hasis bir yıkamacının kurbanı olup kırılmış.

Aracın parçaları Volkwagen ile aynı diyoruz. Sonra diyorlar ki oluşr mu canım. Bal gibi olur aha buda kanıtı. Parça kodu da burada. Parçanın kendisinin görüntüsü de.

Bu fotodaki kırmızı daire içindeki beyaz parçalar söktüğümüz direk kaplaması ile birlikte geliyor. Kırmadan düzgün çıkartmak için çok fazla güç uygulamadan düzenli şekilde çekmelisiniz.

Parçanın tutucusu fitil üzerinde yer etmiş buraya denk getirerek parçayı yerine yerleştirin..

Parçayı yerine yerleştirip vidalayın.

Beyaz vidaları direk üstündeki kaplama parçasının üzerinde tutup yerine öyle montaj yapmak daha kolay. Parçayı bu şekilde monte edip vidayı tekrar sıkın.

VE işte sonuç Güle güle kullanayım.

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 11:19:02 Gönderen: hebelup »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel uygulama olmuş emeğinize sağlık.Geçen bende kart koyayım dedim baktım yerinde yok benimde yenilemem lazım.Parça fiyatı nedir acaba?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık. Güle güle kullanın. Yalnız parça ambalajının solunda Volkswagen Group yazıyor. Skoda Volkswagen Group markası olduğu için. Volkswagen parçası değil yani.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;633892
Güzel uygulama olmuş emeğinize sağlık.Geçen bende kart koyayım dedim baktım yerinde yok benimde yenilemem lazım.Parça fiyatı nedir acaba?

İstanbul Tekstilkent AVEK'ten 4 tl'ye almıştım bende :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;639355
Golfe takabilir miyim acaba...
Günaydın. Golf'lerde orjinalde yok. Ama direkte yeri varsa takarsın.
Yada AliExpress'te yapıştırmalı olanları var.