škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia Swing Teyp Ünitesine USB MP3 Çalar Montajı

hebelup · 13 · 14550

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Skoda severler;
2010 1.4 TSI Elegance aracımdaki en büyük eksiklik olan USB arayüzü için en ucuz yolla haleltmek için araştırmalardan sonra Aliexpress ve el işçiliğinin en iyi kombo olduğunu belirledim. Aliexpress uygulamasını kullanarak cihazı 26$ gibi bir ücrete temin ettim. Cihazın gelmesi 17 gün sürdü. Montajını yaptım faydası olması açısından montaj aşamalarını paylaşıyorum umarım işe yarar. Teşekkürler.
Ürünün satın alma linki : https://www.aliexpress.com/item/Original-Patented-Car-USB-AUX-Audio-Mp3-Adapter-CD-Changer-Adaptor-for-Skoda-Octavia-2007-2011/32792720976.html
1. Ürünün kutusu

2. Genel Görünüm

3. Teyp bağlantı soketi

4. USB ve AUX arayüzleri

5. Montaja başlıyorum. Göğüs ve teypten gelen görünüm.

6. Teybi yerinden çıkartmak için yan çerçeveyi sökmek gerekiyor. En kolay başlama noktası küllük üstünden içeriye doğru parmaklarınızı sokup kendinize doğru çekmek.

7. İşlemi ilk yaptığınızda nazik olmalısınız hızlı çekerseniz tırnaklar kırılır. Buna dikkat ederek çekince ilk görüntü aşağıdaki gibi olacak.

8. aşağıdan yukarıya doğru tırnakları kırmadan ayırarak ana çerçeveyi çıakrtın. Önünüze aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak.

9. Sonraki işlemimiz teybin çerçevesini sökmek. Teyp çerçevesi ilk çerçeveye göre daha yumuşak hareketlerle çıkıyor. En kolay yöntem iki elle dört köşeden tutarak nazikçe çekmek. Dediğim gibi çok kolay çıkıyor

10. Dört köşeden çekerek çıkarttığınızda elinize bu şekilde geliyor.

11. Teybin arkasına ulaşmak için çerçeveyi çıkarttıktan sonra önünüze 4 vida gelecek. Bu vidaları sökmek için TORX 20 tornavidaya ihtiyacınız var.

12. 4 adet vidayı söktükten sonra teybin arkasına ulaşabileceksiniz burada çok fazla çekemiyorsunuz azcık sıkışık bir alanda çalışacaksınız ama kolay olacak. CD Changer girişi olan mavi soketi sökeceksiniz.

13. USB ünitesini torpidoya yerleştirmek için hemen torpido aydınlatmasının altında beyaz soketin geçişi için bir delik açacaksınız. Beyaz soket gömlek şeklinde içinde 12 pin girişli ufak bir siyah soket var. Gömleği çıkartın böylece deleceğiniz alan küçülmüş olur. Uygun boyutta deliği açıp üniteyi torpidoya koyun beyaz soketi delikten geçirip teybin olduğu yere çekin.

14. Beyaz gömleği söktüyseniz bunu sokete geçirin biraz önce söktüğünüz mavi soketin olduğu yere beyaz soketi monte edin girişler birbirinin aynısı başka yere takamazsınız zaten. (En yakın çekebildiğim şekliyle 2 foto koyuyorum)

15. Beyaz soketi taktıktan sonra teyp ünitesinin gövdesinden şase alarak güç gelmesini sağlayın. Gövdedeki vidayı sökmek için TORX 2 tornavidaya ihtiyacınız var. Ayrıca 3mm genişlikle 1 de pul lazım. Ya da istediğiniz başka bir nooktaya vidayla sabitleyebilirsiniz.

16. Artık üniteye güç geldi. Teybinizi açın biraz beklerseniz teybiniz cihazı görecektir. MEDIA butonuna tıklayın cihazı CD Changer girişinden bağladığınız için CDC olarak görecektir. CDC ye bastığınızda USB üzerindeki şarkıları çalabileceksiniz.

17. MP3 çalmaya başlayınca parçaları TRACK olarak isimlendirecek infosunu görmek MP3 lerinizde düzenleme yapmalısınız.

18. Cihazın torpidodaki hali.

Herkese faydalı olması dileklerimle. (Fotografları herkes her türlü filtreyi aşabilsin diye kendi serverime yükledim. İnşallah sıkıntı yaşanmaz.)
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2017, 16:25:10 Gönderen: hebelup »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler. Audio System in ayrı ayrı kablolar olmadan her üç bağlantısı da (usb, sdkart ve aux) kutu üzerinde olan modelini önceki aracım olan 2001 Avensis'ime benzer şekilde monte etmiştim.

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ellerinize saglik bende ayni urunu arastirdim ancak cesaret edip alamadim bi turlu, uzun donem kullanim yorumlarinizi bekliyorum

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık. Benim de uzun zamandır düşündüğüm bir uygulama ancak AliExpress te  media interface olarak satılan bu ürünlerin açıklamalarında 2012 superb swing için uygun değildir yazıyor. Gözümü karartıp sipariş vereceğim. Deneme yanılma yöntemi ile montajı yapıp bakacağım. Olursa ne ala. Olmazsa satacağım.

Lenovo S580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octavia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık tam da aradığım paylaşımdı. :)

Aynı üründen getirttim 2 aydır bekliyor.Radyo tarafından torpidoya nasıl
geçiş yapacağımı bulamadığım için takmadım daha.Acaba torpidoyu söksek kabloyu daha kolay bir şekilde getirebilir miyiz?

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Geçiş işlemini radyo tarafından değil torpido tarafından yapmanız gerekiyor. Tüm üniteyi torpidoya geçirmek mantıklı değil. Üniteyi torpidoya koyacaksınız. Sadece teybe girecek olan soketi torpidodan teybe götüreceksiniz. Torpidoda ufak bir delik açtıktan sonra kabloyu göğüs boşluğuna uzatırsanız teybin boşluğundan uzanıp alabilirsiniz. boşluk çalışmaya uygun. Yapamam derseniz 2 hafta sonra Ankara'da olacağım geldiğimde ben yapayım. :D

Çevrimdışı octavia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler teklifiniz için :D

Oto elektrikçide cüzi bir miktara taktıracağım yarın.Tam istediğim gibi olmayacak ama çalışır umarım :)

Bu arada benim aldığım ürün bu.Fiyatı biraz daha düşük.Ama sanırım aynı ürünler

https://tr.aliexpress.com/item/Car-MP3-Audio-Interface-12P-Connect-CD-Adapter-AUX-SD-USB-Data-Cable-CD-Changer-Support/32747312943.html

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia06;618327
Çok teşekkürler teklifiniz için :D

Oto elektrikçide cüzi bir miktara taktıracağım yarın.Tam istediğim gibi olmayacak ama çalışır umarım :)

Bu arada benim aldığım ürün bu.Fiyatı biraz daha düşük.Ama sanırım aynı ürünler

https://tr.aliexpress.com/item/Car-MP3-Audio-Interface-12P-Connect-CD-Adapter-AUX-SD-USB-Data-Cable-CD-Changer-Support/32747312943.html

Ne yaptınız taktırabildiniz mi?
Kullanımla ilgili bir sıkıntınız var mı?

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: hebelup;619124
Ne yaptınız taktırabildiniz mi?
Kullanımla ilgili bir sıkıntınız var mı?
konuyu görüp üründen bende sipariş ettim. Bendeki araç 2012 model, ancak otoelektrikçi ile takamadık. Sanırım model uyumlu mu kontrolü yapmadan almış oldum :) cdc normalde benim ekranda çıkan bir buton değildi, aleti çıkınca otomatik çıkar dedim ama ne yazık ki.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
sağolsun dün emre uğraşarak cihazı taktı, şu an için gayet güzel çalışıyor. Özellikle swing'den bıkan heryer cd çöplüğüne dönüşmüş arabalardansanız en iyi çözümlerden biri bu.
Teşekkürler Emre.

bendeki sorunu emre daha iyi anlatacaktır, cdc'yi sistem görmüyordu bilgisayar ile aktif etti emre.

Çevrimdışı Osas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar emre bey size sorum olacak. aracım 2012 model elegance 1.6 tdi dsg octavia bende usb zimbirtisindan takmak istiyorum fakat media tuşuna bastigimda cdc benimkinde yok sizin aldığınız aparattan taksam cdc nasıl aktif olacak bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Osas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aracım 2012 model elegance 1m6 tdi dağ octavia usb aparatını bende taktırmak istiyorum aracıma fakat media tuşuna bastığımda cdc görünmüyor eğer aparatı takarsam cdc aktif olur mu. Aktif olmazsa ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özel mesajla da ilettim ancak burada da bilgi olması bakımından burada paylaşım yapayım.

CDC (CD Changer) seçeneği USB aparatı taktığınızda aktif hale gelecek. Eğer montajı yaptığınızda aktif hale gelmiyorsa VAG-COM ile bağlanıp bunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

VCDS programı ile bağlanıp 56-Radio başlığına gireceksiniz. Fotoda görünen Bit 1 - CD - Changer/Ipod/USB Connection monitoring active seçeneğini işaretleyeceksiniz diğer ayarlara dokunmayın. Daha sonra teybi kapatıp açın aktif olur. Bu şekilde yapınca bağlantı gerçekleşiyor.