škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg göstergeleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;230980
yine kapı altı olmuyor irfan bey, :) tarif ettiğiniz yer bagaja denk geliyor... yani deponun olduğu yer....
bu arada bence basınç düşük bile olsa, pompanın gereksiz yere çalışmasına neden olur bu durum... neticede gerekli basınç zaten kontağı açıp kontrol lambalarının sönmesini beklerken sağlanacaktır ve skoda durumu bu şekilde tolere etmeye çalışmaktansa basınç kaybını önlemenin yollarını arasa daha sağlıklı olurmuş...
kontağı açmadan benzin pompası devreye giren başka markalar da var mı acaba? diğer marka kullanıcılarından bilip de paylaşan olursa sevinirim... bilmemek değil öğrenmemek ayıp... :)

opellerde bmw mercedeste fordda ve renoda bunlar benim kullandığım araçlarda fark ettiklerim roverda kontak açmadan çalışmıyor 85 model bmw de kontak açmadan çalışmıyor özellikle opel ve fordlarda bu sesi çok net duyuorsunuz bmw ve mercoda iyi dinlemek lazım land roverda gene kapıyı açınca çalışmaya başlıyor hondada sesi duymuyorsunuz kontak açınca bile ses yok (ki aracın çalıştığını anlamak bile güç o kadar sessiz çalışıyorki ışıklarda araç stop ettimi diye kontrol ettiğimi biliyorum)

ayrıca ilk kapıyı açtığınızda benzin borulardan yollanır aracı çalıştırmazsanız hazırda bekler aradan saatler geçti tekrar geldiniz eğer borularda yakıt ihtiyacı yoksa yeniden yollanmaz bu tamamen aracın beyni ile pompa arasındaki bağlantıdan kaynaklanır ayrıca şöyle düşünün günümüzde çoğu araç yarım kontaksız teybi çalıştırmaz bindiniz araca yarım kontak yaptınız benzin geldi ama aracı çalıştırmadınız saatler sonra tekrar geldiniz yarım kontak yaptınız ne olcak yenidenmi benzin gelcek? sistem gerektiği kadar benzini alır daha sonra sinyal yollanamaz beyine kontak açıldığında beyin aracın tüm sistemini gözden geçirir airbag abs motor yağ seviyesi akü şarj durumu gibi yüzlerce testi saniyeler içinde yapar

lpg sisteminde kesinlikle bir montaj hatası var çünkü hiçbir şekilde kapı açıldığında lpg ışıkları yanmamalı lpg sistemi kontağa bağlanmalı ha bu bi sorun teşkil edermi bilemem ama bi hata olduğu aşikar
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2011, 10:56:08 Gönderen: serkan35 »
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;230980
yine kapı altı olmuyor irfan bey, :) tarif ettiğiniz yer bagaja denk geliyor... yani deponun olduğu yer....:)

Ama sesi sağ arka kapının oradan en yoğun şekilde duyuluyor, o yüzden kapıdan bahsediliyor  ;)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;230988
opellerde bmw mercedeste fordda ve renoda bunlar benim kullandığım araçlarda fark ettiklerim...

opel astra (g kasa h kasa) da yok bu durum, dizel corsa da yok, bmw 3.16 da (2007) yok,  ford fiesta 2008 focus 2008 de yok, connect 2011 de yok, renault megane da yok... hangi modellerde var tam olarak. ben de gerçekten dinlemek istiyorum o sesi...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;230989
Ama sesi sağ arka kapının oradan en yoğun şekilde duyuluyor, o yüzden kapıdan bahsediliyor  ;)

benzin pompasından vızıltı değil de filtreden geçen benzin sesinin gelmesi de ilginç :)
bi de palio da BİLE :) benzin filtresi kapak altında korunaklı bir yerde, bunu öölece ulu orta bırakmaları da doğru değil bence...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Sertan_c;231037
benzin filtresi kapak altında korunaklı bir yerde, bunu öölece ulu orta bırakmaları da doğru değil bence...

Yerinden ben de hep tedirgin olmuşumdur ama bir sıkıntı olsa VW grubu oraya koymazdı diye düşünüp rahatlamaya çalıştım  :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;231035
opel astra (g kasa h kasa) da yok bu durum, dizel corsa da yok, bmw 3.16 da (2007) yok,  ford fiesta 2008 focus 2008 de yok, connect 2011 de yok, renault megane da yok... hangi modellerde var tam olarak. ben de gerçekten dinlemek istiyorum o sesi...

vectra b ve c kasada E36 ve E39 kasa bmw de 98 e200 de 97 s600 de 98 meganede 2001 frelanderda ayrıca kasa olarak bilmiyorum ama 2006 astralarda var kapıyı açınca tızzzz diye ince bir ses 2011 connectte kontağı açınca ses var kapıyı açınca değil
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
babamda ve abimde vectra b var, onlarda hiç denk gelmedi...
diğer arabalardan da bildiğim kimsede yok...