škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SpaceBack Kalorifer Sorusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizim araçlarımız çok iyi ısıtmıyor gibi geliyor ?

Size de öyle gelen var mı ?

High seviyesinde tüm fanlar açık iken elimi tuttuğumda çokta sıcak hava gelmediğini düşünüyorum. Zaten araba çalıştıktan 5-10 dakika içerisinde ancak ısınıyor.

Yani önceki araçlarıma göre hafif olduğunu söyleyebilirim  ?
Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;596994

High seviyesinde tüm fanlar açık iken elimi tuttuğumda çokta sıcak hava gelmediğini düşünüyorum. Zaten araba çalıştıktan 5-10 dakika içerisinde ancak ısınıyor.

Önceki mondeo aracıma kıyasla ısıtma çok güçlü değil, Mondeo aracım çalıştıktan en geç iki dakika içerisinde araç kabinini fırına çeviriyordu, ancak bu aracın ısıtma sistemi o kadar kuvvetli değil.

Diğer yandan 10 dakika çok geç bir süre, benim aracımda en geç 5. dakikada içerisi ısınmış oluyor. Sonuçta motorun bloklar içerisindeki suyu ısıtması gerekiyor. Tabi bu durum blokta kullanılan ham maddenin bileşeni ile de ilgili olabilir.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Isıtması çok güçlü değilmiş.
Tamamdır yanıtımı aldım, teşekkür ediyorum :)

Alıntı yapılan: devrimyalcin;597038
Önceki mondeo aracıma kıyasla ısıtma çok güçlü değil, Mondeo aracım çalıştıktan en geç iki dakika içerisinde araç kabinini fırına çeviriyordu, ancak bu aracın ısıtma sistemi o kadar kuvvetli değil.

Diğer yandan 10 dakika çok geç bir süre, benim aracımda en geç 5. dakikada içerisi ısınmış oluyor. Sonuçta motorun bloklar içerisindeki suyu ısıtması gerekiyor. Tabi bu durum blokta kullanılan ham maddenin bileşeni ile de ilgili olabilir.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;596994

Isınma süresi dış ısıya göre değişebilir ancak ben bugün hasta olduğum ve ısınmaya ihtiyacım için son ayara açtım, göğüs hizasına aldım çıkışı, yön vermek için elimi uzattığımda resmen elimi yaktı, hanım elini bekletmeyi denedi bektemedi. Bende ''rus lada'çağrışımı yaptı ve 'hey yavrum çeklere bak' gibi saçma bir cümle kurdum :gut:

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben tek yöne vermekten çok her yöne açıyorum. Camlar, göğüs, ayak.
Birazdan araç ile yola çıkıcam tekrar denicem :)

Alıntı yapılan: ordic;597060
Isınma süresi dış ısıya göre değişebilir ancak ben bugün hasta olduğum ve ısınmaya ihtiyacım için son ayara açtım, göğüs hizasına aldım çıkışı, yön vermek için elimi uzattığımda resmen elimi yaktı, hanım elini bekletmeyi denedi bektemedi. Bende ''rus lada'çağrışımı yaptı ve 'hey yavrum çeklere bak' gibi saçma bir cümle kurdum :gut:

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;597061
Ben tek yöne vermekten çok her yöne açıyorum. Camlar, göğüs, ayak.
Birazdan araç ile yola çıkıcam tekrar denicem :)

Bende de ayaklar ve yüze ayarlı. Ayağımı seviyorum sıcak sıcak oh :) Şaka bir yana içerideki sıcaklık seviyesi bir süre sonra tatmin edici boyuta ulaşıyor elbette. Ancak insan gayri ihtiyari, kullandığı diğer araçlar ile kıyaslıyor. Ama elbette mondeo gibi D sınıf bir araçla bu aracı aynı kefeye koymak doğru olmaz.

Onu çorum kaloriferli tofaşlar ile kıyaslamak lazım:)

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam ve bu sabah yaptığım yolculukta yine test ettim.
Yok arkadaş kalorifer beni tatmin etmiyor :)

Tatmin etmesi için geçmesi gerek süre yaklaşık 15 dakika.

Şuan istanbul gerçekten çok soğuk o mu etkili ? Yoksa ben diğer aracımla kıyas yaptığım için mi bilemiyorum.

Ama psikolojik olarak tatminkar değilim. :)

Alıntı yapılan: devrimyalcin;597122
Bende de ayaklar ve yüze ayarlı. Ayağımı seviyorum sıcak sıcak oh :) Şaka bir yana içerideki sıcaklık seviyesi bir süre sonra tatmin edici boyuta ulaşıyor elbette. Ancak insan gayri ihtiyari, kullandığı diğer araçlar ile kıyaslıyor. Ama elbette mondeo gibi D sınıf bir araçla bu aracı aynı kefeye koymak doğru olmaz.

Onu çorum kaloriferli tofaşlar ile kıyaslamak lazım:)

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum benim fabiada böyle  motor hemen ısınıyor ancak kalorifer motora göre pek sıvakdeğil sona açınca da gürültüden durulmuyor  ve en kötü durum ayakalra hiç hava gelmiyor çok cüzzi hava veriyor son fanda dahi  büyük bir eksik yön bu

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul yine sıcak şuan eklerdeyiz biz sabah ev iş arası hiç açmıyorum inene kadar anca ısınıyor  önceki aracım hyundai dizeldi aynı mesafede dah çok ısınordu diyebilrim.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman genelleyebiliriz :)

Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;597127
İstanbul yine sıcak şuan eklerdeyiz biz sabah ev iş arası hiç açmıyorum inene kadar anca ısınıyor  önceki aracım hyundai dizeldi aynı mesafede dah çok ısınordu diyebilrim.