škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 Bakımı sonrası...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.

Bugün aracım 15.000 bakımına girdi. Hava, polen filtreleri ve yağ değişti. Ankara'da yaptırdım. Araçtan hiç bir şikayetim yoktu sırf garanti muhabbetine yaptırmak zorundaydım.

Neyse, 2-3 saatlik işlem sonucu aracı teslim aldım. Yaklaşık 10-15 km'lik yolculuktan sonra eve yaklaştığımda ilk defa hararet çubuğunun 90'ın sağına 2 çubuk kadar kaydıgını gördüm. Yolda gelirken klimayı açmıştım, enteresan şekilde klima sıcak hava veriyordu ama hava 36 derece ve bakımdan çıktığı için normaldir diyip geçiştirdim ancak hararet çubuğu da hareketlenince bir şeylerin ters gittiğini anladım.

Geç saat olduğu için tekrar servise götürme imkanım olmadığından aradım servis görevlisine izah ettim, 15.000 bakımında devirdaime dair bir işlem yapılmadığını söyledi, pazartesi günü getirin bir bakalım dedi.

Kitapçıkta da 15.000 bakımından öyle ahım şahım bir şey yapılmayacağı yazıyor. Peki daha önce 45 derece Antalya sıcağında bile 90'ın sağına milim kıpırdamayan hararet çubuğunun ilerlemesi ve klimanın soğutmaması neden oldu?

Bakım sonrası normal kabul edilebilecek bir durum mu, bir anormallik mi var fikriniz nedir?

Daha önce başka marka bir arabamı servisten alıp eve geldiğimde soğutma suyunun hortumunu iyi sıkıştırmadıkları için bütün suyu otoparka boşalttığına şahit olduğumdan, yine bir servis skandalı ile karşılaşmaktan çekiniyorum :)

Bozuk olanı düzeltmeleri bile şaibeliyken, sağlam olanı bozup vermezler umarım :ok:

Çevrimdışı Kivanc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Bende aracı 15.000 km bakımına götürürken aracı yıkayayım dedim. Yaklaşık 1 saat sonra aracı çalıştırırken aynı sorunu yaşadım. Servise gittiğimde sıra beklerken aracı tekrar çalıştırdım sorun olmadı..

Serviste arkadaşlara gösterdim. Birşey diyemediler.

Bakım için ne kadar ödediniz acaba...

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Klima bizde servis sonrası oldukça kaliteli soğutuyor. Öncesinde iyi olup da şu an soğutmaması normal değil. Hararet göstergesi de acaba konulan yağla alakalı olabilir mi alışma süreci filan? Bence alakasız da olabilir ama koydukları yağı bir sorun derim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;587369
Arkadaşlar merhaba.

Bugün aracım 15.000 bakımına girdi. Hava, polen filtreleri ve yağ değişti. Ankara'da yaptırdım. Araçtan hiç bir şikayetim yoktu sırf garanti muhabbetine yaptırmak zorundaydım.

Neyse, 2-3 saatlik işlem sonucu aracı teslim aldım. Yaklaşık 10-15 km'lik yolculuktan sonra eve yaklaştığımda ilk defa hararet çubuğunun 90'ın sağına 2 çubuk kadar kaydıgını gördüm. Yolda gelirken klimayı açmıştım, enteresan şekilde klima sıcak hava veriyordu ama hava 36 derece ve bakımdan çıktığı için normaldir diyip geçiştirdim ancak hararet çubuğu da hareketlenince bir şeylerin ters gittiğini anladım.

Geç saat olduğu için tekrar servise götürme imkanım olmadığından aradım servis görevlisine izah ettim, 15.000 bakımında devirdaime dair bir işlem yapılmadığını söyledi, pazartesi günü getirin bir bakalım dedi.

Kitapçıkta da 15.000 bakımından öyle ahım şahım bir şey yapılmayacağı yazıyor. Peki daha önce 45 derece Antalya sıcağında bile 90'ın sağına milim kıpırdamayan hararet çubuğunun ilerlemesi ve klimanın soğutmaması neden oldu?

Bakım sonrası normal kabul edilebilecek bir durum mu, bir anormallik mi var fikriniz nedir?

Daha önce başka marka bir arabamı servisten alıp eve geldiğimde soğutma suyunun hortumunu iyi sıkıştırmadıkları için bütün suyu otoparka boşalttığına şahit olduğumdan, yine bir servis skandalı ile karşılaşmaktan çekiniyorum :)

Bozuk olanı düzeltmeleri bile şaibeliyken, sağlam olanı bozup vermezler umarım :ok:

Geçmiş olsun. Ankara servis mağduru olmuşsunuz. Umarım ciddi bir şey yoktur :(

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler.

Bakıma telefonda randevu alırken 630 lira fiyat verdiler, 560 lira ödedim. Cam suyu koydurmadım mesela.

Aracı bugün deneme imkanım olmadı, klima ya da hararet durumu nedir, alışma vs. nasıldır bilemeyeceğim? Beni ilgilendiren bir durum da değil! Kimse ne bir uyarı yaptı ne bir açıklama yaptı böyle olabilir diye. Telefonda ilk görüşmede 15.000 bakımında devir daimele ilgili bir şey yapılmıyor dediler. Yarın direkt yol yardımını arayıp evden çekici ile servise götüreceğim. Aslında hararet sorunu olmadan servise kendim e gidebilirim ama hiç riske atacak durumda değilim. Klima olsa neyse de hararet önemli konu.

Yağı da özellikle sordum castrol tam sentetik yağ kullanıyoruz dediler.

Çevrimdışı hamdiatacan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;587369
Arkadaşlar merhaba.

Selamlar Bundan bir ay önce bende 15000 bakımını yaptırdım arabamda hiçbir sorun yoktu, servisten çıktıktan sonra kontrol etmiştim ama 2 gun sonra sizin bahsettiğiniz gibi araba 100 110 derecelere ısınıyordu.Öncelikle sıcak havadandır diye endişe etmedim ama ertesi gun 120 dereceyi gorunce hemen servisi aradım genleşme sıvısını kontrol ettirdiler dikatli şekilde servise gelin dediler.Yapılan kontrollerde Su Pompası arızası ortaya cıktı ve 3 gun içinde garantiden değişti.Bu arıza bir tesadüf olabilir ama sizdeki problemde benzer olabilir bence.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2016, 09:21:39 Gönderen: hamdiatacan »

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sabah çekici ile uğraşmamak için kendim servise götürdüm. Yolda hiç bir sorun olmadı. Ustayla sürüşe çıktık, arabayı baya bir zorladık ancak yine hararet yükselmedi. Ama klima soğutmamaya devam ediyordu.

Servise döndüğümüzde sadece klimaya bakacaklardı ki birden hararetin yine yükseldiğini gördük. Aracı bıraktım, çarşamba günü büyük ihtimalle alacağım. Ustanın dediği en kötü ihtimalle pompa arızası var. Garantiden değişecek. Motor sıcaklığı yüksek olduğu için de klima kendini korumaya alıp soğutmayı kesiyordur dedi.

Hepsini değerlendirecekler ama servis gerçekten çok yoğun. Umarım çarşambaya yetişir. İkame araç konusunda da yarın bir araç verecekler sanırım.

15000 bakımı ile bu arızanın tesadüfen denk geldiğini söylediler. Bakımda yapılan işlemlerle bu arızanın hiç bir ilgisi yokmuş :)

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı teslim aldım.

Yapıldığı söylenen şey: ADAPTASYON!

Değişen bir parça yok, sadece adaptasyon yapılmış; hararet yükselmesi ve klimanın soğutmaması sorunu düzelmiş.

Alıp ofise gelene kadar klime full açık, biraz da zorlayarak geldim. Şimdilik bir sıkıntı yok.

Ben hala bunun bir tesadüf olmadığı ve 15.000 bakımı sırasında bir şeylerin eksik ya da yanlış yapıldığı fikrindeyim.

Bilginize.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;587582
Aracı teslim aldım.

Yapıldığı söylenen şey: ADAPTASYON!

Değişen bir parça yok, sadece adaptasyon yapılmış; hararet yükselmesi ve klimanın soğutmaması sorunu düzelmiş.

Alıp ofise gelene kadar klime full açık, biraz da zorlayarak geldim. Şimdilik bir sıkıntı yok.

Ben hala bunun bir tesadüf olmadığı ve 15.000 bakımı sırasında bir şeylerin eksik ya da yanlış yapıldığı fikrindeyim.

Bilginize.

Bir şeylerin eksik ya da yanlış yapıldığı fikriniz devam ediyorsa Yüce Auto'ya bir şikayet başvurusunda bulunun.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sadece tahmine dayalı bir durum karşısında şikayette bulunursam haksızlık etmiş olabilirim. Teknik bir konu ve maalesef çok fazla anladığım bir konu değil.

Hernekadar hala aynı fikirde olsam da bu fikrime teknik bir dayanak bulduğumda şikayet etmekten hiç çekinmem. Buraya yazma nedenim de bu zaten.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;587602
Sadece tahmine dayalı bir durum karşısında şikayette bulunursam haksızlık etmiş olabilirim. Teknik bir konu ve maalesef çok fazla anladığım bir konu değil.

Hernekadar hala aynı fikirde olsam da bu fikrime teknik bir dayanak bulduğumda şikayet etmekten hiç çekinmem. Buraya yazma nedenim de bu zaten.
Valla çok iyi niyetlisiniz. Aracı servise gotururken ya hararetten motora bir zarar gelseydi ne olacaktı. Servis çekici ücretini ödeyip sizi servise cagirmaliydi bence.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende benzer bir sorun yaşadım sanırım volkwagen grubu için kronik bir sorun bu başkalarından da duydum çünkü,
benim arabamda sorun şu şekilde gelişti, 15 bin bakımını mayıs ayında Ankara da yaptırdım, daha sonra istanbula gittim geldim, şehir içinde de kullandım, yaklaşık 18 bin km de sabah işe giderken, serin bir gün olmasına rağmen hararet yükseldi ve sesli uyarı vererek uyarı ekranında "Motor Aşırı Sıcak Durun!!" yazdı, haliyle durduk, bi kaç kişiye sordum durumu motor çalışsın kaloriferi sonuna kadar aç dediler, öyle yaptım, bir müddet bekleyince normale döndü, vakit kaybetmeden servise acilden giriş yaptım, ustanın olur böyle şeyler bişey olmaz telkinlerine rağmen incelenmesi için ısrar ettim, aracı bıraktım incelediler,
sonuç su pompası garantiden değişti 1 gün sonra teslim ettiler.
Çok memnun olduğum aracımda yaşadığım ilk sorundu, açıkçası biraz canımı sıktı, şu an araç 21 binde sorun yok

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 15.000 km bakımı için alturu aradım en erken aralık ayının 22 'sine gün verdiler. 629 tl fiyatı. Sizce daha uygun fiyatı olan yer varmıdır? Atik ve yükselen kapandığı için altur çok yoğunmuş.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;600925
Merhaba arkadaşlar, 15.000 km bakımı için alturu aradım en erken aralık ayının 22 'sine gün verdiler. 629 tl fiyatı. Sizce daha uygun fiyatı olan yer varmıdır? Atik ve yükselen kapandığı için altur çok yoğunmuş.

630 TL içinde ne var hocam ? Cam suyu istemezsek 560 tl mi düşüyor ?

Çevrimdışı murat337

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım senin aracın arızasının ustanın dediği gibi 15,000 bakımıyla bir ilgisi yok. aynı durum benimde başıma geldi hararet göstergesi birden yükselmeye başladı hemen aracı durdurup servisi aradım çekici gelip aracı götürdü. servis aynı gün devirdaim pompasının değiştiğini söyledi. o parçalarda kronik sorun olduğunu güncellenmiş parça taktıklarını söyledi. böyle bir durumda karşılaşıp geçiştiren veya sadece adaptasyon yaptık diyen servis olursa bu bilgi aklınızda olsun aracınız garantiden çıkmadan yaptırın.