škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 ilk bakim servis onerileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  ilk bakim yaptiran varmi ?? Hangi servisi tavsiye edersiniz acaba....iki tane servis aradim fiyatlar ayni 560 dediler yağ  olarak birisi petrol  ofisi kullaniyoruz dedi diğeri  total dedi....castrol olmasi gerekmiyormu?? Bu arada  aracin km si 14100 oldu 15000 bini beklemelimiyim acaba???

Çevrimdışı a_satik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben perşembe günü yaptırdım 15.000 bakımını hangi yağı kullandılar bilmiyorum. İzmir de tek servis olduğundan ve çevre iller içinde vaktim olmadığından araştırma yapmadım 513 tl ödedim.

Çevrimdışı a_satik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada 1.2 tsı için ödediğim ücret dizelde ne olur bilmem

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_satik;541265
Bu arada 1.2 tsı için ödediğim ücret dizelde ne olur bilmem

benim arac dizel 560 civari fiyat veriyorlar

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih çatal;541254
... Bu arada  aracin km si 14100 oldu 15000 bini beklemelimiyim acaba??? ...

Eğer skoda prensiplerini değiştirmediyse ve aracınız 1 yılı doldurduysa, 15 bini beklemeden bakıma gitmelisiniz. Yani dedikleri gibi: 1 yıl veya 15 bin km; hangisi önce dolarsa bakıma gidilmesi gerekiyor ;)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim daha 12bin km oldu, 1 sene doldu diye bakımı yaptırdım evelki gün. 531 lira 1.2 TSI.

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben 4 gün sonra götüreceğim ilk bakıma ( 15.000 km.) Ankara And Skoda 600 TL fiyat verdi. 1.6 TDI DSG için. Yağ olarak Castrol kullanıyorlarmış. 5 lt. gidiyormuş.. Km. yi geçirmeyin. Beklemenin anlamı ve faydası yok çünkü motordaki yağ eski ve kararmış olabilir. Keza filtreler eskimiştir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi servis yağı kendinizin götürmenizi kabul ediyorsa ona gidin. 15.000 km. bakımında en yüksek kalem yağın fiyatıdır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 aracın bakımı 531 olur mu arkadaş, servislerin kazıklama politikası. Yağı ve filtreleri kendimiz götürelim, taş çatlasa 200 tl tutsun 100 tl işçilik alsalar 300 tl ederi var. 531-300=231 tl boşa giden para.
Daha önce Renaultun muhasebesinde çalıştım, servislerin periyodik bakımları kâr marjı en yüksek gelir kalemidir. Araç satışından pek kâr etmezler lakin bakımlardan çok kar ederler.
İstanbulda kendi yağ ve filtremizi getirmeyi kabul eden servis var mı acaba?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herhangi bir markanın herhangi bir biriminde çalışmaya gerek yok kazık yediğimizi anlamak için ama garanti dışı kalmasın diye gidiyoruz işte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;541441
Herhangi bir markanın herhangi bir biriminde çalışmaya gerek yok kazık yediğimizi anlamak için ama garanti dışı kalmasın diye gidiyoruz işte.

Aynen :ok:

Çevrimdışı aksaray1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 3 hafta önce Konya servisinde yaptırdım 2014 1.6 dizel otomatik arabam için 560 tl aldılar. 30 bin bakımınında 100 tl daha fazla olduğunu çünkü ekstra yakıt filtresi değiştiğini söylediler..  yağ-hava-polen filtreleri değişiyor ve  yağ değişimi için 560 tl çok para..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana da bugün 600 tl dediler 30 bin bakım benzin filtresi dahil, Aralık ayını beklicem  belki kampanya yaparlar

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;541465
Bana da bugün 600 tl dediler 30 bin bakım benzin filtresi dahil, Aralık ayını beklicem  belki kampanya yaparlar

Ya arkadaşlar, şu yakıt filtresi değişimi için 30.000 km biraz erken değil mi?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende hafta sonu km'miz ne olmuş diye baktım ve gördüğüm rakam 17777 km ve ocak ayında ikinci bakımımız var. Bakım parasını aracı alırken ödemiştim

aracım 2013 1.6 2014 mayıs trafik çıkışlı :(