škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia vs Golf

alper32 · 88 · 18241

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Detay vermek gerekirse yaklaşık 10 cm bagaj  zemini alçalıyor. Bu da yaklaşık 20-30 lt daha bagaj hacmi demek. Üç kişilik bir aile için yeterli olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı karşılaştırmaları alım sürecinde bende yaptım, iç hacim olarak Octavia oldukça avantajlı, Octavia bagaj yatayda geniş, golf dikeyde, kullanım olarak çok fark ediyor. Yolcu koltukları açısından da aynı durum söz konusu.

Aşağıdaki resimler karşılaştırmada faydalı olabilir.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Harika bir çalışma olmuş
Çok teşekkürler

dtsnr

• Ziyaretçi
Yeni Octaviaların arka süspansiyonları tam bağımsızmıdır? Kesin bilgi verebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
torsiyon var fakat geçen gün i30 test ettim onda bağımsız var fakat octiden daha rahat değildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;509589
Detay vermek gerekirse yaklaşık 10 cm bagaj  zemini alçalıyor. Bu da yaklaşık 20-30 lt daha bagaj hacmi demek. Üç kişilik bir aile için yeterli olacağını düşünüyorum.

Alper kardeşim bende senin gibi son 10 yıl 3 adet Corolla kullandıktan sonra 1.6 TDI DSG  Skoda Yeti'yi tercih ettim. Aracın hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullan. Golf sınıfında efsane olmuş bir modeldir bagaj önemli değil dersen Octavia'ya nazaran iyi bir tercih. Zaten her iki model belli bir tüketiciye hitap ediyor çok farklı araçlardır. Benim düşünce ve kriterlerime göre Octavia tercihim olurdu. Toyota forumundan seni hatırlıyorum bende eski Toyotaclubtr üyesiydim yazılarımı hatırlıyorsundur.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşin içine aile, bagaj ve uzun yol kombinasyonu girince Octavia kaçınılmaz bir tercih oluyor :)

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;509863
Alper kardeşim bende senin gibi son 10 yıl 3 adet Corolla kullandıktan sonra 1.6 TDI DSG  Skoda Yeti'yi tercih ettim. Aracın hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullan. Golf sınıfında efsane olmuş bir modeldir bagaj önemli değil dersen Octavia'ya nazaran iyi bir tercih. Zaten her iki model belli bir tüketiciye hitap ediyor çok farklı araçlardır. Benim düşünce ve kriterlerime göre Octavia tercihim olurdu. Toyota forumundan seni hatırlıyorum bende eski Toyotaclubtr üyesiydim yazılarımı hatırlıyorsundur.

Yazılarınızı hatırlıyorum. Octavia da dolu bir araç. Bagaj da 170 lt lik bir farkları var onu da artık (senede 2 gün lazım olursa) içeriden çalarak tamamlarım diye düşündüm.
Bu iş biraz da his işi. Birinden inip zaman kaybetmeden diğerine binince karar vermek zor olmuyor.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun, aklıma takılan bir şey var bagajda gördüğüm kablolar demişsiniz, neresinde bu kablolar,

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;509945
hayırlı olsun, aklıma takılan bir şey var bagajda gördüğüm kablolar demişsiniz, neresinde bu kablolar,

Bagaj zeminindeki muhafazayı kaldırınca tampon tarafında fark etmiştim.
Belki çok detay ama aracın işçiliği hakkında fikir veriyor diye kapı içleri, koltuk altları, stepne bölgesi gibi yerlere bakıyorum.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilginç bende oralar ve altını dahi kontrol etmiştim hatta hanım senden başka arabanın altına bakan varmı diye gülmüştü, ve çok şükür herşey yerli yerinde olması gerektiği gibiydi,

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;509951
ilginç bende oralar ve altını dahi kontrol etmiştim hatta hanım senden başka arabanın altına bakan varmı diye gülmüştü, ve çok şükür herşey yerli yerinde olması gerektiği gibiydi,

Doğrudur, belki de bana denk geldi. Octavia bu tip konularda corolla ve honda dan daha iyi durumda ayrıca.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun. Skoda Superb sahibi olarak ben de Golf'ün malzeme ve işçilik kalitesi olarak yer yer Octavia'dan daha iyi olduğu kanaatindeyim. Ancak burada da belirtildiği gibi "bagaj" öncelikli kriterlerden biriyse Golf direkt Octavia'nın arkasına düşüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. İki sorum olacak Size.
1. Gürültü seviyesini bir aygıt ile mi ölçtünüz? Kulak hassasiyeti mi?
2. Testlere başlamadan önce, gönlünüzün bir kenarında bir marka/model var mıydı? Sempati duyularınız Sizi yönlendirmiş olabileceğini düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, 2 arabada çok güzel. Hangisi alınırsa alınsın bir parça gönül diğerinde kalabilir. 2sininde tadı farklı :)