škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Sabahları gelen ses

fb1907 · 85 · 18980

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servise bıraktım ankarada normal oldugunu soledıler ama pek normal gorunmuyor sızın bahsettıgınıze gore sakarya da kı servıste umarım bu sorunu cozerım servıs onerısı olan varmı bu sorunu cozdurdugu?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses degil de motor isinnana kdr vuruntu bende de var. dier vw tdi larda da var. jatta o forumlarda bunun normal oldugu soyleniyor. yine de kafama takildi simdi. servise gostermekte fayda var

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servise bırakın benim aracımda Enjektör ler değişince sorun çözüldü.

Çevrimdışı MuratKarakaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;505611
Ses degil de motor isinnana kdr vuruntu bende de var. dier vw tdi larda da var. jatta o forumlarda bunun normal oldugu soyleniyor. yine de kafama takildi simdi. servise gostermekte fayda var

Hocam arada benim araçta yapıyor titreme ama ses yok her sabah değil de arada yapıyor servis normal demişti şimdi ben de kötü oldum

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MuratKarakaya;505632
Hocam arada benim araçta yapıyor titreme ama ses yok her sabah değil de arada yapıyor servis normal demişti şimdi ben de kötü oldum

Aynen hocam benim araçtada var her sabah değil ama genelde sabahları motor soğukken rolantide motor titriyor , bende Ankara'daki servise gittim baktılar normal olduğunu söylediler , şimdi kafama kurt düştü , aracın ilk bakım zamanıda geldi yine söyleyecem yine normal diyecekler büyük ihtimal , üstteki araç sahibi arkadaşta enjektörler değişince sorun gitti demiş , iyice kafama takıldı , aracın garantiside 1 sene civarı kaldı , şimdi kara kara düşünüyorum servisteki elemanlara nasıl anlatacam durumu diye aracı bırakmak gerekecek illaki oraya , şimdi bıraksam ya onlardayken şans eseri titremezse araç adamlar bir sıkıntı yok diyecek halbuki genelde sabahları rölantide motor alttan alttan titriyor hissedilebilir bir şekilde sırf şu mevzudan dolayı arabadan soğudum, bilseydim böyle bir durum olacağını ya 1.2 TSI alırdım yada başka bir markaya yönelirdim.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı yaklaşık 7 gündür deniyorlar önce kranktan şüphelendiler sonra rektefiye ustası motorda sorun olmadığını söyledi sonrada şanzımanda sorun olabileceğini düşündüler 2 kere şanzımanı temizlenip yağını değişip taktılar ses yine var. Şimdide baskı balatayı sipariş ettiler distribütörden bu gün gelecek takacaklar ses kesilirse sorun baskı balatada ses kesilmezse sorun artık bence tek seçenek kalıyor motorda bakalım nasıl bulacaklar. Sorun bence ilk mesajımda da belirttiğim gibi debriyaj bilyasında.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün arabamı almaya gittim 7-8 gün sonra servis önce motor dedi krankta sorun olabilir diye sonra şanzımandan şüpelendiler içeride ķeçelenme var diye 2 kere şanźıman indirip topladılar sonra baskı balata istediler baskı balata değişti arabamın sesi düzeldi dediler bu arada paçalık taktırdım arabanın paçalığını takarken çamurluğun kenarını ezmişler neyse arabamı aldım yola çıktım 5 vitse atında katır kutur sesler gelmeye başladı sanki yarım debrij yapıyormuşum gibi bunu görünce resmen delirdim ustaya gösterdim sinirlenerek 5 vites ayarı yapılmamıs dedi böyle motorcu arkadaşım var ayar olmaz 5 vites dişlisini kırmışlardır dedi böyle usta böyle servis olurmu ya bir sesin motordan mı şanzımandan mı baskı balatadan mı olduğunu anlayamıyor birde düzgünce toplayamıyor kim bilir nelerini yanlış taktı yada yaptılar canım çok sıkkın araba serviste birde garantiye girmeye bilir diyorlar yawrum benim baskı balata ile bir sorunum yok ki yada baskı balatam yanmamış ki kullanıcı hatası olsun sanki dalğa geçiyorlar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adem geçmiş olsun. Başından geçenler hakikaten can sıkıcı. Umarım kısa sürede hallolur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu süreçte hiç distribütörlükle iletişime geçmeyi düşündünüz mü?

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;506831
bu süreçte hiç distribütörlükle iletişime geçmeyi düşündünüz mü?

Servisi sevdiğim için sabrettim dün artık patladım distrübütöre onlarda özür dileyip konu ile ilgileneceklerini söylediler. Şimdilik bekliyorum bakalım ne zaman arayıp bilgilendirecekler beni.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi servis tekrar baskı balatayı değişiyor bu gün teslim edeceklerdi hala ses çıkmadı.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün aracımı aldım sonunda sonucu söyle açıklayayım 2 gün önce baskı balata takılmıştı ve servise gelindiğinde aracımın baskı balata bil yasının sürttüğü için eski bil yanın takıldığı söylendi tabi bu benim canımı sıkmaya yetti sadece dedim sonucu bekleyeyim sonra distrübütüre neden eski bil yanın takıldığını 0 baskı balatada bil yanın nasıl bozuk olacağı yönünde soru soracaktım ki dün tekrardan ses kesilmediği için yediden baskı balata değişti sonuç olarak ilk mesajımda da belirttiğim gibi aracımın baskı balata veya bil yasın da sorun olduğu ortaya çıktı usta olmadığım halde tecrübelerimden hareketle sorunu zaten tespit edebilmişken ustamın 8 gün de sorunu bulmasını alkışlıyorum izninizle:+1:. 8 gündür bu sorunun çözümü için bekliyorum ve bir çok sorunla karşılaştım. İşin güzel yanı şöyle ilk gün getirdiğimde arabamı baskı balatada sorun olmadığını söylemişlerdi şimdi baskı balatada sorun varmış diye garantiye girer mi girmez mi bunu düşünüyorlar çok komik bir olay kullanıcı hatası olan bir baskı balata sökülür sökülmez ortaya çıkar ki zaten kullanıcı hatası olan baskı balatanın şikayetleri faklı olur baskı balata sıyırır koku yapar kavramada problemleri olur veya araba gitmez titreme yapar benim hiç böyle problemlerim yokken nasılda kullanıcı hatası olabilir diyor usta ya sadece gülüyorum. Çok şükür arabam şuan için iyi durumda sıkıntım yok. Yalnız iş emrini bana vermek zorundalar mı değil mi bunu tam anlayamadım, sigortacım kesin al 3 kere aynı hatadan tüketici mahkemesine gidersen sıfır araçla değişim yapmaları gerekecek demişti. Aslında yazacağım çok şey varda bana yakışmaz yoksa denilecek çok şey var ama distribütöre teşekkür için tlf edeceğim benimle ilgili servisi aramışlar ve hepsi tutuşmuş artık başka kullanıcılara daha farklı davranırlar bu sayede.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Servisler herzaman problemleri geçiştirme yoluna başvuruyorlar.