škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kaput filmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen hem görüntü adına hem ve daha da önemlisi kaputu koruma adına tam kaplanmasından yanayım. Misal benim aracımda tam kaput, 2 çamurluğun tamamı ve ön tamponun tamamı kaplı durumda.

Ziebart gereksiz pahalı, oraya yaptırmayın derim.

3M bildiğim kadarıyla tam kaput için uygun filmi yok; eskiden öyleydi sonra yeni bir ürün çıkardılarsa bilemiyorum. Piyasada eğer çok ucuza 3m kaput filmi varsa sahte olup olmadığından da şüphe etmek gerek, tam kaput filmi olmadığını da göz önünde tutarak.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;447943
Otonuz beyaz mı hocam? İrfan Bey beyazlarda sırıttığını söylüyordu da...

arabam beyaz..
sırıtma yarım olursa çok belli oluyor..
tam kaplama yapıldığı zaman sırıtmıyor.
hatta kaplama olduğunu anlamak için iyi incelemek gerekir.

Çevrimdışı FLAYMAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar şimdi buradan yazdığınız cvp hepsine teşekkürler şimdi ben okudukça kafam karışıyor şimdi bu ön kaputun tümüne film yaptırayımmı yaptırmayayyımmı kafam çok karıştı inannın

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FLAYMAN;448006
arkadaşlar şimdi buradan yazdığınız cvp hepsine teşekkürler şimdi ben okudukça kafam karışıyor şimdi bu ön kaputun tümüne film yaptırayımmı yaptırmayayyımmı kafam çok karıştı inannın

Valla haklısın! Mesela bazı forumlarda "İri bir fındık büyüklüğünde bir taş gelince kaput filminin de faydası olmuyor, o iri taş filmi delip kaportada göçük meydana getiriyor" deniliyor. Ki, pek de yabana atılmayacak bir husus. Eeee, başlıyorsun tereddüt etmeye.

Ama kaplatılacak bölgeler hakkında Enoktakenokta arkadaşa tamamen katılıyorum. Yani tüm kaputu, 2 çamurluğu ve ön tamponu kaplatmak lazım. Ya da hiçbir yeri...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FLAYMAN;448006

Yarım kaplatırsanız kesinlikle sırıtır ve belli olur; buna emin olabilirsiniz...

Bu nedenle dediğim gibi öncelike tüm kaputu kaplatmayı düşünün, bütçede sıkıntı yoksa çamurluk ve tamponu da kaplattırın, yine tam; yarım değil. Belli olmaz bu şekilde hem daha emniyetli olur.

Çevrimdışı FLAYMAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;448039
Yarım kaplatırsanız kesinlikle sırıtır ve belli olur; buna emin olabilirsiniz...

Bu nedenle dediğim gibi öncelike tüm kaputu kaplatmayı düşünün, bütçede sıkıntı yoksa çamurluk ve tamponu da kaplattırın, yine tam; yarım değil. Belli olmaz bu şekilde hem daha emniyetli olur.

arkadaşlar haklısınız bende tüm kaput tamponları kaplatmaya karar verdim alman makı bir ürün buldum kaplama yapılırken fotoları paylaşacağım teşekkür ederim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FLAYMAN;448072
arkadaşlar haklısınız bende tüm kaput tamponları kaplatmaya karar verdim alman makı bir ürün buldum kaplama yapılırken fotoları paylaşacağım teşekkür ederim

Uygulamayı yapacak ustanın işçiliği ve malzemenin kalitesi de çok önemli, belirtmeden geçmek istemedim.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam kaplatmak illaki istiyorsanız bence kaliteli olsun çünkü piyasada birçok arabada kaput filmi görüyorum, ne kadar süredir üzerinde bilmiyorum ama fazlaca karşılaştığım bir sorun var; belli bir süre sonra güneş altında yanıp, pütür pütür kavlıyor hiç güzel bir görüntü olmuyor. birde sıkılıp ilerde çıkartacak olsanız güneşe maruz kalan yerler soluk , filmin altındaki yerler temiz kalacak. Aradaki fark belki sırıtacak. Allah muhafaza her an kaza tehlikesi var, 2-3 yıl kaputu koruyup sonra değişme ya da boyatma söz konusu olduğunda kaput boyasını korumak için verdiğiniz emek boşa gitmiş gibi olacak, bence akışına bırakın :)

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Trabzonda yaptırdım 200 Tl. Beyaz aracıma şeffaf yaptırdım, kaputun tamamını kaplattım. Kesinlikle hiç belli olmuyor...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki aracımda 150 tl'ye kaputun yarısını kaplatmıştım. Üzerinden 6 ay geçmişti ki talihsiz bir kaza sonucu kaput değişmişti. Bir daha da yaptırmadım. Şehir dışına fazla çıkmıyorsanız bence gereksiz masraf.