škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Turbo Hakkında Bilgi isteyenler.....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yağ olarak doğru yağ bence ama motorun durumuna göre bakmak gerekir yağ eksiltme yoksa sıkıntı olmaz.
kontrol için turbonun sökülüp bana gelmesi gerekir fiyat olarak makineya bağlanıp kontrol edilip temizlenmesi (parça değişimi olmaz ise) filan 150 tl gibi bir fiyata olur.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bilgiler için tekrar teşekkürler.

Turbolardan bahsetmişsiniz, bi de kısaca turbo dizellerin markalara göre motor ömrü hakkında bilgi verebilir misiniz? Tabi kullanıma göre değişir ama genel anlamda soruyorum...

Mesela d4d için yazdığınız km baya yüksek... Bu km'yi diğer turbo dizellerde de görmek mümkün mü? Aslında 1.4 d4d için henüz fabrika çıkışında bile yağ eksilten araç şikayetleri okumuştum (tıpkı 2000'de ilk çıkan vvt-i'ler gibi), sizce ne derece doğrudur?

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
marka marka biraz sıkıntılı olabilir. motor ömrünü belirleyen bir sürü şey var kullanım yakıt bakım hatta aracın bulundugu il bile fark ettirir bence.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;420018
yağ olarak doğru yağ bence ama motorun durumuna göre bakmak gerekir yağ eksiltme yoksa sıkıntı olmaz.
kontrol için turbonun sökülüp bana gelmesi gerekir fiyat olarak makineya bağlanıp kontrol edilip temizlenmesi (parça değişimi olmaz ise) filan 150 tl gibi bir fiyata olur.

İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

0/40 dan nedense vaz geçemiyorum pekte yağ eksiltmiyor çok devirli kullanırsam 10 binde 1 lt gibi bir eksiltme oluyor ki son 4 senedir yağ bakımını 10 binde 1 yapıyorum Allaha şükür bu zamana kadar sıkıntı çıkarmadı sadece ilk aldığımız zaman 30 binde turbo değişti fabrikasyon hata olduğu halde ücretini bize yıktılar çıkan turboda elimde kaldı tamir olmaz dediler 10 senedir bodrumda saklıyorum :D

Ufak bir sorum daha olucak DV arızasında araç ne gibi tepkiler verir?

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verdiginiz bilgiler icin oncelikle cok tesekkur ederim. Bu bilgileri arkadaslarimizla paylasmamizda bir sakinca var mi sizin acinizdan? Tecrubeleriniz bizim icin degerli cunku.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;420089
DV derken ne demek istedin?

Dump Valve

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Westgate diyoruz biz ona. Arizalandigi zaman gazdan ayağınızı çektikten sonra ses yapar ve araç devamli basincta kalır oda motora zarar verir araç kendini korumaya alır devirlenmez.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2013, 21:18:04 Gönderen: emrsln »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;420091
Dump Valve

Alıntı yapılan: emrsln;420093
Westgate diyoruz biz ona. ................................

Yani Aynı Şeylermi Oluyor.:) Hiç Zannetmiyorum..
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2013, 21:39:00 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı mscsi

• Tuner
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ecoperformans.com
Westgate İngiltere'de diye biliyorum, WasteGate olacak. Dump Valf zaten başka bir diyar :)

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben bu msglarin cogunu cep telefonundan yazıyorum bazen telefon kelimeleri kendi düzeltilir yanlış yazmış olabilirim hata yapmış olabilirim ama anlaşılan kimseye iyilik yaramıyor arkadaşlar ben sorulara cevap vermek istedim.  Artık cevap vermiycem soru soran arkadaşlara teşekkür ederim işine gelmeyenlere ve insanların hataların aramaya heveslilerede çok çok teşekkürler.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dump Valvenin , Wastegate Oldugudamı Telefondan Yazıldıgı İçin Oluyor.. Kusura Bakmayın Buna Teşekkür Edemem.. Yanlış Bir Bilgi Var Burada Ve Bu İşin Tamirini Yaptıgını Söz Eden Bir Kişi Veriyor Bu Bilgiyi..

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam ben Özür diliyorum herkesten verdiğim bilgilerine kale almayın ben yanlış biliyorum kusura bakmayın. Benim bilgisizliğime verin. Hata benim kusura bakmayın gerçekten binlerce Özür diliyorum sizlerden.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2013, 23:11:02 Gönderen: emrsln »