škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger değişiminden sonra yaşadıklarım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Yakın bir zamanda 1.4 TDI aracımın 90.000 bakımını yaptırdım. Triger seti değişti. Seti kendim aldım ve aldığım yere belki 10 defa orjinal olup olmadığını sordum. Aracın içinden çıkacak parçalara bakarsın aynısı olacak dedi. Özel servise de gösterdim parçaları onlarda orjinal olduğuna onay verince değişim işlemine başladık.

Takıntılı biri olduğum için araçtan çıkan parçalarla yeni takılanları tek tek karşılaştırdım. Sanırım su pompası idi, araçtan çıkan parçanın pervane gibi olan kısmı plastikti, yeni takılanda ise o kısım döküm demirdi ama markaları aynıydı (inna). Sorduğumda demir olursa daha sağlam olur dediler.

Kafama takılan konu şu. Triger seti değişmeden önce kontağı yarım açtığımda bir ses geliyordu araçtan, tazzikli su sesi gibi nasıl anlatsam bilmiyorum, sanki bir yerden başka bir yere basınçla birlikte bir sıvı akışı gibi. Triger seti değiştikten sonra bu ses artık gelmiyor. Bu iyi birşeymi kötü bir şey mi bilmiyorum ama 2 yıldır her kontak çevirdiğimde duyduğum bu sesi duyamamak beni rahatsız ediyor. Aracımın yakıt tüketiminde de bir miktar artış var ama önemsenecek boyutta değil zamanla düzelir sanırım.

Arkadaşlar kontağı çevirdiğimde sesin gelmemesi bir sorun mudur, aracı çalıştırırken eksik birşeyler mi var, daha büyük sorunlar açmadan önlemini almak istiyorum. Bahsettiğim su pompası ile bir ilgisi var mıdır?

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
aracın kontağını açtığınızda ışıklarla birlikte benzin pompası depodan motora yakıt basar. muhtemelen o sesi soğukken çalıştırmayı denediğinizde tekrar duyacaksınız.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliergun;233614
aracın kontağını açtığınızda ışıklarla birlikte benzin pompası depodan motora yakıt basar. muhtemelen o sesi soğukken çalıştırmayı denediğinizde tekrar duyacaksınız.
Sabah tekrar deniyeceğim ama iki haftadır duyamıyorum. Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Basınç düşmezse benzin pompası marştan önce vınnlamaz. Her zaman olmuyor  yani o ses ;)

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;233620
Basınç düşmezse benzin pompası marştan önce vınnlamaz. Her zaman olmuyor yani o ses ;)
Anladığım kadarıyla kafaya takılacak bir şey değil, olağan bir durum.. Teşekkürler.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer orjinal parça sorununu ben de yaşadım. Parçacılar, parça araca tam uyuyorsa hepsine orjinal diyor. Kendi orjinal poşetinde kutusunda parça veren kullanan yetkili servis dışında pek yok.

Yakıt bende de artmıştı ama şimdidüzeldi gibi.

Çevrimdışı murat11h1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
otostart.com sitesi parça alımı için ideal bir site tavsiye ederim.
Fabia I 2005 101 Hp Special