škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof sorunu...

Ziyaretçi · 14 · 8919

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
merhabalar :)

bilindik üzere aileye yeni merso geldi şimdi sorunlarıyla uğraşıyorum :) başlıktada belirttiğim üzere sunroof'ta bir problem var :(

motor çalışıyor ama geri gitmiyor daha doğrusu sanki geri gitmesini engelleyen birşey var gibi yukarı doğru açılma gene aynı şekilde,bendede mütiş bir sunroof sevdası var buda benim canımı sıkıyor :hhh:

birşey değilde motorunuda yakarsak tümden elimizde kalacak veya kışın soğukta kitlenip kalacak su falan alacak o zaman tam bir vahşet :D :D

babama ısrar ediyorum tamam diyorda şimdi gözünüde korkutmak istemiyorum 100tlden aşağı kurtarırmıyız diyorum sökmesi takması baya zahmetli birşey gavur :D biraz araştırdım millet 300-500tl gibi fiyatlardan bahsediyor :kork1:

bu işten anlayanlar varsa sorun ne olabilir ve bunu hakkıyla ne ustası tamir eder?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konunun başlığı gördüm dedim sunroof ne arar la caddyde:D

fiyatını bilmem ama sunroofu bi temizletin derim

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumdan iatros(Ömür) abi kendi sunroof'unu kendi sökmüştü:)
Ona bir sor istersen Efe:ok:

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2 tane CR-V sunroof.u söktüm,daha doğrusu ustalarla birlikte söktük. Onlarda da aynen kasma mevcuttu. Sorunun kaynağı ise motor ve cam arası hareketi ileten halatlardan kaynaklanmakta (CR-V için söylüyorum) 2 adet halat var. Zamanla aşınmadan dolayı motor gücünü veremiyor ve halat sıyırıyor. O sıyırdıkça hem motor zorlanıyor hm de yavaş hareket edip bi yerde tıkanıp kalıyor. Onlar değişince sorun düzeliyor ama mercedeste mekanizma nasıldır bilemiyorum. Honda'da tek halat 86TL idi geçen sene. 2 halat+işçilik arkadaşların dediği gibi 300-400 gibi bir fiyata maloluyor. Tavan döşemesi falan iniyor. Ayrıca sunroof.un shimlerle (ince metal saclar) ince ayarı falan yapılıyor. Daha önce sökmemiş biri tavan döşemesine zarar verebilir. Her işin bir ustası var demişler,iyi birini bulup yaptırın derim.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;162692
konunun başlığı gördüm dedim sunroof ne arar la caddyde:D

fiyatını bilmem ama sunroofu bi temizletin derim

caddy'dim ne güzel akarı yok kokarı yok :++:

sunroof'un temizliğiyle pek bir ilgisi yok heralde

Alıntı yapılan: Can;162696
Forumdan iatros(Ömür) abi kendi sunroof'unu kendi sökmüştü:)
Ona bir sor istersen Efe:ok:

sağol can,konuyu görürse yardımda bulunacaktır :)

Alıntı yapılan: mc pherson;162722
Ben de 2 tane CR-V sunroof.u söktüm,daha doğrusu ustalarla birlikte söktük. Onlarda da aynen kasma mevcuttu. Sorunun kaynağı ise motor ve cam arası hareketi ileten halatlardan kaynaklanmakta (CR-V için söylüyorum) 2 adet halat var. Zamanla aşınmadan dolayı motor gücünü veremiyor ve halat sıyırıyor. O sıyırdıkça hem motor zorlanıyor hm de yavaş hareket edip bi yerde tıkanıp kalıyor. Onlar değişince sorun düzeliyor ama mercedeste mekanizma nasıldır bilemiyorum. Honda'da tek halat 86TL idi geçen sene. 2 halat+işçilik arkadaşların dediği gibi 300-400 gibi bir fiyata maloluyor. Tavan döşemesi falan iniyor. Ayrıca sunroof.un shimlerle (ince metal saclar) ince ayarı falan yapılıyor. Daha önce sökmemiş biri tavan döşemesine zarar verebilir. Her işin bir ustası var demişler,iyi birini bulup yaptırın derim.

sorun aynen dediğiniz gibi :ok: geri giderken çok zorlanıyor bir yerde takılıp kalıyor yukarı açılmada o kadar olmasada ondada gene zorlanıyor ama yukarı doğru bazen açılıyor bazen açılmıyor.

halatlardan olabilir o mantığıma yattı :ok: mercedes forumundan baktım onlar yukarı açılma sorunu için ayak kırılması demişler ama geri doğru açılmayı bulamadım,geri açılma için halat değişsek birde yukarı için ayak değişsek halatlar 300 ayaklarda 200 liraymış,500 lira kafadan masrafı var :sopa:

demekki baya bir para gözden çıkacak zaten bu fiyatada babam yaptırmaz :( yada yaptıracaz sonra fiyat açıklanacak :++:

zaten kendi yapacağım iş değil tavan döşemesi inecek,sunroof açılacak vidaları somunları vs. değiştirmesi falan elimde kalırsa kötü olur :++:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;162900
caddy'dim ne güzel akarı yok kokarı yok :++:

sunroof'un temizliğiyle pek bir ilgisi yok heralde

benim aklım cam tavana gitmiş bir an, g.puntolarda felan temizliyorlar bi yağlama yapıyorlar sıfır gibi oluyor ondan dediydim:)

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Baban yaptırmazsa sen de sunroof açılırken elinle destek verirsin :++: Yalnız toplum içinde yapma. Mercedese biniyor düştüğü hale bak derler :++::++:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mc pherson;163052
Baban yaptırmazsa sen de sunroof açılırken elinle destek verirsin :++: Yalnız toplum içinde yapma. Mercedese biniyor düştüğü hale bak derler :++::++:

motoruyla fazla uğraşmayım diyorum yanar falan babam tümden üstüne sacla yapatır :++:  bizde sunroofumuz var diye öyle dolanıyoz,biri aç şunu dese :sopa: :++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peli alırken sorun varmıydı yenimi yapmaya başladı.ben octiyi alırken bakarak almıştım.rahmetlinin gücüne gitmesin ama.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;164155
peli alırken sorun varmıydı yenimi yapmaya başladı.ben octiyi alırken bakarak almıştım.rahmetlinin gücüne gitmesin ama.

babam benden habersiz almış muhammet abi hem zaten satan adamda söylemiş üstü kapalı sıkıştırmış hafif bir arızası var diye yoksa ben alsaydım oooo :++: git yaptır gel sonra alalım derdim birde babamın arkadaşı olduğundan seste çıkarmamış direk almış :)

tavan döşemesi hafif sarkmıştı babam onu saç kurutma makinasıyla yaparım dedi yakmış :D :D dedim hem tavan sökülecek o ara sunroof'uda yaptıralım dedim iyi dedide işte nasıl olacak hiçbir bilgim yok,babamın 15 senedir minibüsü götürdüğü mercedes ustası ve parçacısı var ona söyleyecem o ne yapar eder bulur ucuz yollusundan :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;164289
babam benden habersiz almış muhammet abi hem zaten satan adamda söylemiş üstü kapalı sıkıştırmış hafif bir arızası var diye yoksa ben alsaydım oooo :++: git yaptır gel sonra alalım derdim birde babamın arkadaşı olduğundan seste çıkarmamış direk almış :)

tavan döşemesi hafif sarkmıştı babam onu saç kurutma makinasıyla yaparım dedi yakmış :D :D dedim hem tavan sökülecek o ara sunroof'uda yaptıralım dedim iyi dedide işte nasıl olacak hiçbir bilgim yok,babamın 15 senedir minibüsü götürdüğü mercedes ustası ve parçacısı var ona söyleyecem o ne yapar eder bulur ucuz yollusundan :)
:hmm:anlaşılmıştır.peki bu :kart:merso'nın liki falan varmı hakkında bilgi alsak,model,versiyon,fiyat falan.foto yokmudur?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;164320
:hmm:anlaşılmıştır.peki bu :kart:merso'nın liki falan varmı hakkında bilgi alsak,model,versiyon,fiyat falan.foto yokmudur?

bizimkinin fotoları benim arabam bölümünde var muhammet abi :) bunların fiyatı hakkında birşey söylemek zor birsürü modeli var c180 c200 c220 falan diye gidiyor motor olarak komprassor var donanım olarak birçok çeşit var biz 40.000tlye aldık,düşük donanımlıları 30a kadar bulunur :)

sahibinden.com'dan bir bak abi :)

efe_38

• Ziyaretçi
bugün sunroof işini hallettik çok şükür :ok: arabanın tavan döşemesi sakmış heralde vakumla temizlik yaptırmışlar,tavanı tekrardan döşetmek için yola koyulduk sunroof'un sökülmesi lazımmış bari onu söktürmüşken gözümü kararttım şunuda yaptıralım dedim kafamda 200-300 lira masraf var :)

sökülürken ustayla baya sohbete daldık onunda bir mersosu varmış sunroof olayı onuda baya uğraştırmış falan ondan açılınca 100-600 tl arası masraf çıkar dedi neyse söküldü ki herşey sağlam :) sadece kullanılmadığından fena derecede paslanmış ve geri gitmesini engelliyormuş,1kutu pas sökücüyü feda ettik ve şimdi yağ gibi oldu sökülmesi ve takılmasına 50lira verdik oda feda olsun adam sökecem diye şekilden şekle girmek zorunda kaldı :) zaten tavan içinde sökülmesi lazımdı yani sunroof bedavaya halloldu :ok:
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2010, 16:02:52 Gönderen: efe_38 »

Ugur A.

• Ziyaretçi