škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 132495

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;650325
Bakıma az kaldı malzemeleri aldık hazırda bulunsun. 1,4 TSİ. Filtre seti 190 tl, Buji 275 tl, Yağ 145 tl.

Güle güle eskitin, hayırlı olsun. Malzemeleri servisten mi aldınız acaba? Serviste bujilerde sileceklerde fren sistemlerinde ve trigerde %25 indirim kampanyası var şuan o yüzden soruyorum. Bende 60 bin bakımı yaklaştığı için buji almayı düşünüyordum servisten. Birde siz benzin filtresi değiştirmeyeceksiniz sanırım, oda bujilerle birlikte 60binde bir değişmesi gerekmiyor mu?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;650363
30 binlik bakımı özelde 2 gün önce yaptım,komple filtre seti ( hava/yağ/polen/mazot) 190 tl / 5 lt, 5 30 castrol edge magnetec. 260 tl ,işçilik 150 tl Toplam maliyet 600 tl

Filtreleri iyi fiyata almışsınız mazot filtresi olduğu halde. Ben işçilik vermeyeceğim için biraz daha ucuza halletmiş olacağım, bujiler bir daha ki bakımda değişecek.

Alıntı yapılan: Batistuta;650381
Güle güle eskitin, hayırlı olsun. Malzemeleri servisten mi aldınız acaba? Serviste bujilerde sileceklerde fren sistemlerinde ve trigerde %25 indirim kampanyası var şuan o yüzden soruyorum. Bende 60 bin bakımı yaklaştığı için buji almayı düşünüyordum servisten. Birde siz benzin filtresi değiştirmeyeceksiniz sanırım, oda bujilerle birlikte 60binde bir değişmesi gerekmiyor mu?

Malzemeleri n11 den aldım. Benzin filtresi gerekmedikçe değişmiyor artık servislerde bile. Şimdiye kadar 1 aracımda benzin filtresini değiştirdim içinden hiç pislik çıkmayınca artık değiştirmiyorum. Bujileri 60 yada 70 binde değiştirmeyi düşünüyorum normalde 90 bin km kullanılıyormuş, n11 de kuponlarım vardı değerlendirmek için şimdiden bujileri aldım.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] o zaman bende sizin gibi 60 bin bakımında benzin filtresini değiştirmeyeyim. filtreler ve yağlara ek olarak sadece buji değiştireyim.

Benzinli yetilerde V kayışı ne zaman değişiyor peki? Bu arada bende triger kayışıda (zincirli değil) var ama ona daha uzun zaman var.

Bujileri kendiniz değiştiriyorsanız ne kadar sıkıyorsunuz, el kararı mı? Mutlaka fabrikada bir tork değerine göre sıkılıyordur ama yetkili servisin bile dikkat ettiğini sanmıyorum.

kendim şu anahtarı alıp değiştirmeyi düşünüyorum

https://urun.n11.com/anahtarlar/rico-mafsalli-buji-anahtari-t-mafsal-16-21-mm-P224849483
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2019, 16:36:58 Gönderen: Batistuta »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]

Ben şu ana 50 bin bakımı yapacağım, karbonlu kullandığım için poleni 20 binde bir değiştiriyorum. Bujileri kendim değiştiriyorum ve tatlı sert olacak şekilde sıkıyorum, 16 mm lokma oluyor ve o ürün işinizi görür. Torkmetre servisin kullandığını bende sanmıyorum ama tork anahtarı almayı düşünüyorum çünkü söküm takım işi yapıyorum ve bazen fazla sıktığım oluyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 bin km bakımını halletmiş oldum, servis uyarısını da sıfırladım. Balataların durumu daha şimdilik iyi, yağ filtresi tıkanmadan dolayı deformasyon yok o da görevini tam yapmış zaten malzemesi kaliteli.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bujilerde %25 indirim sonrası servise bujileri değiştirttim. Değişim ücreti dahil 320 lira tuttu. Araç 56binde olmasına rağmen fiyat dışarı ile çok yakın olduğundan dolayı kampanya bitmeden 4 taksit olarak yaptırdım. Diğer bakımları kendim 60bin gelince yapacağım. Araç euro 6 tsi olduğu için triger zincir yerine kayışlı. Gitmişken bilgi almak istedim merakımdan, yıla bakmaksızın 180binde değişeceğini söylediler. Arkadaşım opel astra 1.6 benzinli için 60binde bir değiştiriyor, epey uzun geldi süre mutlu oldum açıkçası.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ufak bir vuruntu başlamıştı. yola çıkacağım için es geçmek istemedim.bujiler de değişeli 40k olmuştu. araç tüplü olduğu için bujiler için zaman gelmiştir dedim. Kontrole soktum bobin arızası vardı takım olarak buji ve bobinler değiştirdim. 135x4 bobinler. 65x4 bujiler. 30 da işçilik. 830 TL tuttu. 2010 model 1.4 TSI Octavia

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bujileri değiştirdim, aparat sayesinde bobinleri rahat çıkarabildim. Silindir içine kamera ile baktığımda piston kafaları bayağı kurum bağlamış Carbon Clean yapmak mantıklı olacak gibi.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandı almak istediğim port bagaja kavuştum.bagaj çilesi bitti...

« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2019, 13:38:22 Gönderen: MURATE »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=64]MURATE[/MENTION] hayırlı olsun.

Sizin Yeti' yi görünce, hemen tanıyacağız artık :)

Merak ettiğim konu, port bagaja erişimin ne kadar pratik olduğudur. 185cm civarında bir boy ile, ilave birşeyin üzerine çıkmadan, açıp/kapamak ve eşya alıp/koymak mümkün olur mu, diye sormak isterim.

güle güle kullanın.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
182 boyum var. O resimdeki kaldırıma çıksada zor oluyor.esyayi koyarsın ama baglayamazsin. Kapı eşiğine cikmak gerekli.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bakımımız yapıldı. Yağımız filtelerimiz değiştirildi 430 Tl tuttu. Ayrıca özenli temizlik yapıldı o da 40 tl tuttu. Oto yıkamada da türlü türlü çeşitler çıkmış arkadaş, yıkamacı diyorki normal yıkama 30 özenli 40. Dedim normal desem özenmeyeceksin yani.. Yok diyor silip geçicem :D Şaka gibi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120 km hız civarı frende hafif vuruntu ve balans vardı. Diskleri tornada duzelttik, balatalari yeniledik. 80+90+80 = 250 TL tuttu

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;651858
Bugün bakımımız yapıldı. Yağımız filtelerimiz değiştirildi 430 Tl tuttu. Ayrıca özenli temizlik yapıldı o da 40 tl tuttu. Oto yıkamada da türlü türlü çeşitler çıkmış arkadaş, yıkamacı diyorki normal yıkama 30 özenli 40. Dedim normal desem özenmeyeceksin yani.. Yok diyor silip geçicem :D Şaka gibi

Bakım fiyatı iyi, ben kendim yaptığım halde sadece malzeme parası 330 tl civarında tuttu. Maalesef yıkama fiyatları artık öyle.

Alıntı yapılan: mdindas;651864
120 km hız civarı frende hafif vuruntu ve balans vardı. Diskleri tornada duzelttik, balatalari yeniledik. 80+90+80 = 250 TL tuttu

Disk torma işini ben aracın üzerinde yapılması taraftarıyım ama herkeste o cihazdan yok, genelde bu şekilde de sağlıklı oluyor ama eğer disk torna sırasında hafif hatalı takılsa yada disk göbeğinde deformasyon varsa yapılan işin bir anlamı kalmıyor.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;651669
[MENTION=64]MURATE[/MENTION]

Merak ettiğim konu, port bagaja erişimin ne kadar pratik olduğudur. 185cm civarında bir boy ile, ilave birşeyin üzerine çıkmadan, açıp/kapamak ve eşya alıp/koymak mümkün olur mu, diye sormak isterim.

Alıntı yapılan: MURATE;651670
182 boyum var. O resimdeki kaldırıma çıksada zor oluyor.esyayi koyarsın ama baglayamazsin. Kapı eşiğine cikmak gerekli.

:)