škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ayak aydınlatma sistemi ve bir kaç soru.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Panik yok panik yok henüz yapmadım sadece bir kaç sorum var.

2001 Fabia Comfort 68bg araç sahibiyim.

- Uzaktan kumanda ile aracı açtığımda iç ışıklandırma bazen yanıyor bazen yanmıyor bunun temel bir sebebi var mı? Benim için önemli çünkü ayak aydınlatma sistemini buradan paralel almayı düşünüyorum.

- Başlıkla alakası yok ama comfort sinyali denilen bir sistem var, sinyal koluna bir kere dokunduğunuzda 3 defa sinyal veriyor. Arabayı ilk aldığımda sanki böyle bir sistem bende vardı diye hatırlıyorum ama şu anda sinyal kollarım bu şekilde çalışmıyor acaba ben mi yanlıl hatırlıyorum?

- Bazen kontağı ilk konuma getirdiğimde aracın için vınnnnnnnn diye bir ses duyuyorum sanki ön taraftan geliyor, bu ses hoşuma gidiyor ama nedir bu sesin sebebi?

- Sürücü tarafında kapıları kilitlediğimde, ön yolcu tarafı kapısını açmak için 2 defa kolu çekmek zorunda kalıyor (bu iyi) ama arka yolcular tek seferde kapıyı açabiliyor, sebebi nedir?
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 14:01:39 Gönderen: anarche »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
- Sviçlere bakmak lazım, temassızlık var sanırım

- O özellik en baz donanımda da var, yazılımla 0 ile 5 arası ayarlanabiliyor, sanırım en son 0 yapılmış.

- O ses benzin pompası

- Bak bu garip işte, konfor modülüne reset attırıp sıfırlatmak en güzeli, 2 anahtar da yanında olsun, zira onlar da sıfırlama sonrası adapte edilecek ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1, özellikle sürücü kapısı switch arızası...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;410740
+1, özellikle sürücü kapısı switch arızası...

Sanırım anlatımımda bir eksiklik var şöyele ki; anahtarımla uzaktan kapıları açtığımda iç ışıklandırma bazen yanıyor bazen yanmıyor ama kapıları açarsam ışıklarım yanıyor. Sanırım bu daha düzgün bir anlatım oldu kusura bakmayın.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;410747
Sanırım anlatımımda bir eksiklik var şöyele ki; anahtarımla uzaktan kapıları açtığımda iç ışıklandırma bazen yanıyor bazen yanmıyor ama kapıları açarsam ışıklarım yanıyor. Sanırım bu daha düzgün bir anlatım oldu kusura bakmayın.

Konfor ünitesine reset...

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;410765
Konfor ünitesine reset...

Sonra buraya konu açıp "Üniteye reset attık beni bile hatırlamıyor" demeyelim.

Çevrimdışı bydesi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kontagı çevirdiginde gelen ses bendende geliyordu ve yinede geliyor servise gittim  bana dedigi mazot tankından mazotu hızlı bir şekile çıkmasından oluyor dedi yani deponuzda az yakıt kaldıgında bu ses i çıkarıyorr  korkacak birşey yok yani ;)

Çevrimdışı bydesi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
diger soruların ise  aracın beyniyle alakalı bunun için servise gidip tüm özeliklerini açtırman gerekiyor ve bilmedigin çok özellik karşına çıkacak emin ol ;) mesela gizli alarım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gizli alarm derken??

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlkokula giderken annemlerden gizli dondurma yemiş ve üşütmüştüm. Karnımın ağrısından duramıyorum normalde okula gitmemek için numara yapardım ama bu sefer gerçekten karın ağrısı beni öldürecek 20 sene geçmiş aradan hala unutmam o ağrıyı. Annem beni kaptığı gibi Göztepe SSK hastanesi çocuk bölümüne götürdü. Minibüsten indik ben o gri binayı gördüm ve ağrım kesildi. Sıraya girdik annem sordu

- Nasılsın ağrın nasıl?
+ Ağrım yok iyiyim dedim.

Doktor muayene ediyor sorular soruyor ama benim ağrım yok bildiğiniz iyileştim neyse annem bana, ben doktora, doktor anneme bakıyor adam ilaç yazdı çıktık eve geldik. 1-2 saat sonra tekrar ağrım başladı annem ilaç verdi uyuttu. Gece tekrar kötü oldum ve hastanenin acil bölümüne gittik neyse uzatmayayım yukarda anlattım durum tekrar yaşandı.

Dün Seçkin OTO'ya gittim ilk mesajda ki durumu anlattım, sağolsun birlikte bakalım dedi. Kapılara kilitleyip açıyorum, tekrar kilitleyip açıyorum yok tekrar kilitleyip açıyorum ama nafile tavan ışığı çalışıyor, neyse dedim usta arka kapı kilit meselesi var arkada küçük kızım oturuyor durum benim için önemli. İçerden kapıları kilitledim arka kapılar normal çalışıyor, tekrar kilitle yok bu da çalışıyor sorun yok. İşte bu anda yaşadığım duyguyu sanırım annem yıllar önce o doktorun karşısında yaşadı. Hastamız kendini iyi hissetti ve tüm aksamlar çalıştı.

Comfort sinyali dedim çalışmıyor bunu halledelim bari dedim ustaya, cevap olarak o sistemin bu araçlarda olmadığını sadece VW olduğunu söyledi, bakıştık... Teşekkür edip arabaya bindim eve geldim.

Ayak aydınlatma için dün makaron aradım onu da konu başlığında anlatırım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;411671

Comfort sinyali dedim çalışmıyor bunu halledelim bari dedim ustaya, cevap olarak o sistemin bu araçlarda olmadığını sadece VW olduğunu söyledi, bakıştık...  

2004 baz donanım Fabia'mda vardı o özellik, hatta ayarını da yine değiştirtmiştim, çok temel bir özellik aslında  :hmm:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim fabia'da baz donanım ve var, hatta bilen birine denk gelirsem sayısını 3 den 5 e çıkarmayı düşünüyorum...güzel bir özellik...