škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı balatayı değiştirdim.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

- Sachs baskı balata : 245TL
- Yakıt Filtresi : 45TL
- Polen filtresi : 20TL
- Şanzuman yağı : 80TL
- İşçilik : 150TL

Toplam: 540TL

Ustam aracı iç-dış yıkama yaptırıp bana teslim etti.

Öncelikle arabamın debriyaj pedalı sert değilmiş, çekişi kötü değilmiş, vites geçişleri de sorunsuzmuş. Baskı balatayı değiştirince bunları fark ettim, bakalım yakıtı nasıl etkileyecek.

Yakıt filtresinin en son ne zaman değiştiğini bilmediğim için değiştirmesini kendim istedim, baskı balata için şanzuman inince yağının hiç değişmediği söyledi ve değiştirdi, polen filtrem yeniydi ama hem uzun yol yapacağımdan hem de bebeğim için değişmesini istedim.

Bujilerimi 10.000km önce değiştirmiştim. Şu an için ön fren disk ve balatasının değişmesi gerekli onu da tornalatarak 2 ay daha kullanmayı düşünüyorum.

Aracım 2001 model Skoda Fabia 68bg 98600km'de.

Kısmet olursa bu haftasonu İstanbuldan Ayvalığa tatile gidiyorum.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 13:03:19 Gönderen: anarche »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Bu arada şimdi aklıma geldi sürücü tarafında bulunan camın tuşuna bir kere basınca otomatik olarak aşağı iniyordu, dün yapılan baskı balata değişikliğinden sonra artık bu özellik çalışmıyor.

İşin ilginç yanı sürücü tarafında bulunan düğmelerden yolcu tarafında olanın bu özelliği çalışırken, sürücü tarafında ki özellik gitmiş. Sebep ne olabilir?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: anarche;375744
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Bu arada şimdi aklıma geldi sürücü tarafında bulunan camın tuşuna bir kere basınca otomatik olarak aşağı iniyordu, dün yapılan baskı balata değişikliğinden sonra artık bu özellik çalışmıyor.

İşin ilginç yanı sürücü tarafında bulunan düğmelerden yolcu tarafında olanın bu özelliği çalışırken, sürücü tarafında ki özellik gitmiş. Sebep ne olabilir?

O özellik kolay geri geliyor, camı düğmeden yukarı kaldırırken cam en üste dayansa bile 4-5 saniye daha elini çekmeden düğmede tut. Göreceksin geri gelecek  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yolun açık olsun.
Triger zinciri de kontrol edildi mi?

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;375778
Yolun açık olsun.
Triger zinciri de kontrol edildi mi?

Ustam büyük ihtimalle kontrol etmiştir ama sormadım, bildiğim kadarıyla şıkır şıkır ses yapması lazım değmesi için.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın :ok: ve iyi tatiller, yolunuzda açık olsun :ok:
Bakım güzel fiyata çıkmış, sadece baskı balata tek başına bir iş zaten, gayet güzel hadi bakalım :)

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;375798
Hayırlı olsun güle güle kullanın :ok: ve iyi tatiller, yolunuzda açık olsun :ok:
Bakım güzel fiyata çıkmış, sadece baskı balata tek başına bir iş zaten, gayet güzel hadi bakalım :)

Teşekkür ederim aslında en baştan beri bu cevabı arıyorum fiyatı konusunda pahalı mı? ucuz mu? anlamadım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;375833
Teşekkür ederim aslında en baştan beri bu cevabı arıyorum fiyatı konusunda pahalı mı? ucuz mu? anlamadım.

Hayır bence gayet güzel, işçilik konusunda ustan güzellik yapmış gibi sana :ok:
Sadece en az 400-500'e baskı balatayı değişirler, aslında bu olması gereken fiyat(baskı balata için söylüyorum). Tek başına baskı balata değişimi için 200'den aşağıya çok az yer yapar işçiliğini.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
işçilik fazla olmuş biraz 100 tl iyiyidi aslındaa yertki ustalarının eline düşme

Çevrimdışı akdamar01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Yolculuklar. Bende aracıma bakım yaptırdım. Klasik yağ, filtreler filan. Aracın yakıtını çok etkiliyor. Ben de tatile çıktım. Depoyu doldurdum. 46+8(yedek depo) Adana'dan hareket ettim. Kütahya, Eskişehir, Bozüyük, Sakarya üzerinden İstanbul. 1300 km yol geldim. Kadıköyden tekrar yakıt aldım. Şimdilik iyi gidiyor...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akdamar01;378233
Hayırlı Yolculuklar. Bende aracıma bakım yaptırdım. Klasik yağ, filtreler filan. Aracın yakıtını çok etkiliyor. Ben de tatile çıktım. Depoyu doldurdum. 46+8(yedek depo) Adana'dan hareket ettim. Kütahya, Eskişehir, Bozüyük, Sakarya üzerinden İstanbul. 1300 km yol geldim. Kadıköyden tekrar yakıt aldım. Şimdilik iyi gidiyor...

Sadece ufak bir bilgi vermek istedim, yedek depo diye birşey yoktur, o genleşme tankıdır ve üstelik bu sıcaklarda sakın ama sakın doldurmayın derim.