škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trabzon'da Fabia Choice kullanan var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;465595
Yalnız bu motorda tam üst devir makinesiymis mubarek vtec sanki :D 7bin devirden once vites atmamali :hanz:
bu konuda haklısın!

valla bende ilk aldığımda bu araba ne lan böyle gitmiyo bu diyodum ,ama gerçekten öyle geliyo, neyse sonra bi raz alıştım sonra bi kaç kapışmayada girdiğim zaman anladımki turbolu olmayan bi çok araca gideri var. tabi aracın devirlenmesini ve vites zamanlarını çok iyi ayarlamak kaydı ile...

1.4 90 bg civic ile kapışmamda gördüğüm şu;o araba 900 kilo benim 1100 civarı 1. vites yol onun ama 2 den sonra af yol 2 boya kadar öne çıkabiliyorum...

1.5 dcı 105 bg megane ile kapışmamda 1. vites bende 2 den sonra max 4 boy önde yol onun ama fark hiç 4 boyu geçmedi(dikkat o araç turbolu)

1.2 twingo 75 bg ile kapışmamda hafiflik ve tork sayesinde hep yanımda...

1.6 bravo 110 bg ile kapışmamdada baştan sona yarım boy arkadan gidiyorum...

bunlar az çok fikir verir aracın gidişi ile ilgili....yokuş meselesine gelincede benzinden kullandığım sürece devri ayarladığım takdirde hiç bir şekilde bayılmadı araba hatta 1500 devire düştüğümde bile tekrar devir yükseltmeyi sağlayabiliyor...

ama LPG de hatrı sayılır biçimde sıkıntılar yaşıyorum özellikle yokuşta kalkmak ızdırap oluyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101 HP olunca serilik ve güç konusunu fazla düşünesi gelmiyor sürücülerin ...
ama gücü motordan değil, şanzımandan elde ettiği (126NM lik diğer 1.4  motorların farklı güçte olan versiyonları var) ve de tork yüksek devirde üretildiği için rampada biraz bağırtmak gerekli, bence aracınızda sorun yok, hele ki ustanızın dediği yazılım falan tam hikaye...TDI olsa neyse...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

fabialife

• Ziyaretçi
çok araba kullandım ama hala ararım choicemi.
ondaki yol tutuş ve freni ben hiç bir arabada görmedim.
freni bastığında çizgisinden bir milim sapmaz, asfalta yapışır durunca amortisörlerle birlikte  yükselirdi araba .
yol tutuş dersen ona keza bildiğin kedi, yolu bil şöförlüğüne güven.

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@biHEmta
Bugün götürdüm aracımı akademiye, baktılar, ettiler, bu budur dediler. Hatta çok temiz araç, yapıştır gazı korkma dediler. Trabzon'a gelirseniz her zaman müsaitim. Aramanız yeterli.. Sertaç-5355699944
Cevaplar için herkese teşekkür ederim.. Olay bizde, arabada sorun yok sanırım :)

fabialife

• Ziyaretçi
fabialardaki kullanılan 101 hp motor daha önce polo spor arabalar için üretilen motordur.
choicedeki motorun 101 hp diğer fabialardan farkı spor manifolt ve 195/50-15 lastikler ile 4 tekerin disk olmasıdır.
zaten o motor normalde spor kullanın için üretilmiş bir motor olduğu için max. torkunu ve gücünü yüksek devirlerde veriyor.
sonradan akaryakıt iyice pahalanınca ve diğer sebeplerden 101 hp. motorlar üretimden kalktı biliyorsunuz.

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@fabialife
sürüşü çok rahat. Ses yok, virajlarda yatma, kalkma yok. Bastınmı gidiyor, 150 ile şerit değişiyorum en ufak baskı olmuyo üstümde. Freni de çok iyi, denemek için kökledim, abs çalıştı, az salladım direksiyonu rahatlıkla toplandı ve durdu. Tabi bu işleri dün gece boş bir yolda yaptım, milletin canıyla oynamadan. Peder bey darlanmasa hemen bir kol dayama ve ufak yollu bir ses sistemi takacam ama hoşlanmaz bizimki:)

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zaten aracın motorunu, 4 disk frenini, tipini, sürüş konforunu araştırdıktan sonra al dedim babama. O özellikleri o paraya veren daha iyi bir araç bulamadım. İçindeki orjinal ses sistemi bile gayet tatminkar. Tek eksik kol dayama ve cruize control:)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yayluu;465644
@biHEmta
Bugün götürdüm aracımı akademiye, baktılar, ettiler, bu budur dediler. Hatta çok temiz araç, yapıştır gazı korkma dediler. Trabzon'a gelirseniz her zaman müsaitim. Aramanız yeterli.. Sertaç-5355699944
Cevaplar için herkese teşekkür ederim.. Olay bizde, arabada sorun yok sanırım :)

Eyvallah kardeş saol. İnşallah gelince görüşürüz.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: yayluu;465648
Zaten aracın motorunu, 4 disk frenini, tipini, sürüş konforunu araştırdıktan sonra al dedim babama. O özellikleri o paraya veren daha iyi bir araç bulamadım. İçindeki orjinal ses sistemi bile gayet tatminkar. Tek eksik kol dayama ve cruize control:)

ben kol dayama pek kullanmadığım için sıkıntı olmadı.

orjinalinde diğer fabialardan farklı olarak shempony radyo ve 4 bas, 4 tiz 8 hoparlör vardır, tatminkardır aslında orjinal hali ile de yeter.
teybin altındaki boş bölmeyi çıkarıp oraya pionneer mp3 çalar takmıştım.
orjinal teybine dokunmadım, ikisinin arasına role taktı arkadaş hangisini istersem onu kullanıyordum.
birisi çalışınca diğeri devre dışı kalıyordu.

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında evet, orjinalliği bozmadan öyle birşey de yapılabilir. Ben şu CD Changer girişine takılan, mp3 okuyan zımbırtıya heves ettim ama bakalım. Önce sorunları çözelim de teferruat sonra.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O changerlar sahibindende 150 lira falandı bildiğim kadarıyla
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 15:50:15 Gönderen: alperen »

Çevrimdışı yayluu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet 100-150 aralığında birşey ama arkadaş pek memnun değildi. Arada bir sapıtıyor, her usb diski okumuyor falan demişti. Eğer sd kartla kullanacaksan al diye de eklemişti..

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hala kullanıyormusunuz? Bende Trabzondayım ve choıce kullanıyorum.. bi pazar buluşabiliriz aracınız ne renk selamlar