škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor bloğu ışığı yandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar  dün  eve giderken  motor bloğu ışığı yandı  sabah speedy G.O.Paşa ya getirdim arıza tesbit cihazını taktımızda  eksoz gazı devir daim diye bi konu çıktı ..servisteki ark.mın dediğine göre  boğazı temizletip beyin yeniden adapte edilecekmiş  skoda servis yada  Wv  ciler  yapar dedi ..  şuan  ışık söndü yanmıyo  arabada   rolatide  bazen  titteme  oluyodu  ... acaba  ondan mı .. ? geçende de  radyatör suyu min. seviyeye düşmüştü ışık ve sesli  bir ikaz  yapıyo dersin  radyatör patlamış sanki yerinden kopmuş  yaa  ne hassas arabam var heee ...:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok fazla kullanmayın bu şekilde, lambda sensörleri bile olabilir, iyi incelet. Umarım temizlikle kurtulursun

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olası nedeni birden fazla ama o sorun genelde temizlik sonrası düzeliyor, kirlenmeden, kurumlanmadan dolayı da yapıyor.

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu ikazı speedy de cihaza takıp söndürmüştük  bir  ay  sonra  ikaz  ışığı tekrar  yandı (gaza yüklendiğim bi sırada)  bu sefer epc  ile birlikte yanıyor   araçta LPG yok ve tekleme yada çekişte sorun yok   skoda servis  arıza   aracı getir bakalım yaptırmassan tesbiti için 60 tl diyor bir arkadaş   vw cilere git  demişti ist/ avrupa yakası  b. paşa  eyüp  g.o.paşa s.  gazi civarı bu bizim araclardan anlayan donanımlı makul fiyatlı  bildiğiniz yerler varmı ?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katkı maddesi koydun mu araca çünkü o sebeble kurum yapabiliyor. şimdiki benzinleri az yaksın diye katkı maddeleriyle sıvıyorlar. sonra ek katkı koyduğunda ters tepki yapıyor.  bende motorun egzost çıkışını söktüler soba borusu halt etmişti yanında. birde yıkama esnasında merak edip yakın durduk adam bastı sıvıyı üst baş leş.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yapiressami;373281
bu ikazı speedy de cihaza takıp söndürmüştük  bir  ay  sonra  ikaz  ışığı tekrar  yandı (gaza yüklendiğim bi sırada)  bu sefer epc  ile birlikte yanıyor   araçta LPG yok ve tekleme yada çekişte sorun yok   skoda servis  arıza   aracı getir bakalım yaptırmassan tesbiti için 60 tl diyor bir arkadaş   vw cilere git  demişti ist/ avrupa yakası  b. paşa  eyüp  g.o.paşa s.  gazi civarı bu bizim araclardan anlayan donanımlı makul fiyatlı  bildiğiniz yerler varmı ?

Avrupa yakasındasınız madem Şahkan'a götürsenize yahu :) bizim kendi dostlarımız , arkadaşlarımız hepsi:)
http://www.sahkanotomotiv.com/iletisim.htm

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
epc ikazı için  fren müşürü nü işaret etti cihaz (sürekli arıza  bildirdi)...  orj. müşür 40 tl montaj 30 = 70 TL  ....diğer motor bloğu  ışığı için eksoz gazı devir daim akışkanlığı ikazı verdi ( aralıklı  arıza bildirdi) onun için EGR değişecekmiş  330 tl iimiş ve parça  şimdilik değişme için ona bir şans daha verdik ve pahalı olduğu için...  bizim orada sanko san. sit . var bana çok yakın oraya gittim çekinerek  gitmiştim amam...tanıştığım ustalar 2 yıllık univ. mezunu idi  aracım  onarılana kadar da  teknik sohbet edebildim...bilgileri karşısında  mesleklerine saygı duydum.. keyfim yerine geldi

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla arkadaşlar bende de o ışık yanıyordu servis tüptakılı ya ondandır dedi kesinlikle sönmez dedi söndürsek yine yanar dedi

bende servise arada sırada yanıyor kendi sönüyor dedim kesinlikle kendi sönmez dediler anca bilgisayarda söner dediler arıza adı zengin yakıttı gaza fazla basınca arabayı bağıttırınca yanıyordu sonra kendi sönüyordu2008 takıldı 2012 lpg enjeksiyonlarım soğuktan arıza yaptı değiştim söndü dahada yanmadı takar takmaz söndü

Çevrimdışı bursaspor_16_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle