škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj Kapağı Plastiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2016 superb aracımın araka camına film çekme esnasında cam rezistansı bağlantı yerinden kopmuş ve maalesef ben bunu henüz farkettim:( Bulunduğum yerde tamir yapacak kimse bulamadım ne yazık ki. Bu konu üzerine biraz araştırma yaptım ve tekrar lehim yapılması riskli olduğunu gördüm. Aliexpress'den iletken yapıştırıcılardan temin ettim öncelikle bu yapıştırıcı ile yapıştırmayı denemek istiyorum. Cam rezistansı plastik kaplamaların içinde . Bu plastik kaplamaların nasıl söküleceği konusunda tecrübesi olan var mı acaba?Gördüğüm kadarıyla 3. fren lambasını da kapatan bu plastik tek parça. Zorlayıp herhangi bir yeri kırmak istemiyorum. Bu gün sökmeyi denedim ama zorlayarak çıkacak bir tırnak yapısı göremedim. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olup yönlendirirse sevinirim.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzeri farklı bir araçta başıma gelmişti, hem sanayi hem yetkili servis, onarımının olmadığını ve cam değişmesi gerektiğini söylemişti. Yetkili servisle anlaşmalı ve cam değişimi olan bir kasko şirketinden kaskodan halletmiştim. Fakat benimkinde onlarca yerden kopma vardı. Daha az olursa nasıl olur bilmiyorum.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurrr;645188
Benzeri farklı bir araçta başıma gelmişti, hem sanayi hem yetkili servis, onarımının olmadığını ve cam değişmesi gerektiğini söylemişti. Yetkili servisle anlaşmalı ve cam değişimi olan bir kasko şirketinden kaskodan halletmiştim. Fakat benimkinde onlarca yerden kopma vardı. Daha az olursa nasıl olur bilmiyorum.

Genelde çözüm olarak değişim sunuyorlar ama bende rezistans tellerinde sıkıntı yok.Bağlantı soketi'nin cama lehimlendiği kısım kopuk.Yapıştırmayı deneyeceğim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu plastigi zorda olsa kanirtarak sokmek gerek. Kopan parcayi lehim zor olur ama olur. Tel kopuklari benimde vardı film sokerken cok yerden hasarliydi. Gümüş iletken boya var. Ankara ulusta elektronukciler çarşısindan aldim. Butun kopukları onardim oldu. Konu olarak paylaşım yapmistim

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/elektrik-iletken-boya-seti-arac-arka-cam-rezistansini-tamir-eder-397393846?gclsrc=aw.ds&&pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001847*58375852887*%7btype%7d*397393846*pla-372725577336&gclid=EAIaIQobChMInf_SuLKT3wIVgtGyCh2i9goaEAQYAiABEgJoVvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;645191
Bu plastigi zorda olsa kanirtarak sokmek gerek. Kopan parcayi lehim zor olur ama olur. Tel kopuklari benimde vardı film sokerken cok yerden hasarliydi. Gümüş iletken boya var. Ankara ulusta elektronukciler çarşısindan aldim. Butun kopukları onardim oldu. Konu olarak paylaşım yapmistim

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/elektrik-iletken-boya-seti-arac-arka-cam-rezistansini-tamir-eder-397393846?gclsrc=aw.ds&&pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001847*58375852887*%7btype%7d*397393846*pla-372725577336&gclid=EAIaIQobChMInf_SuLKT3wIVgtGyCh2i9goaEAQYAiABEgJoVvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Bu ürünü biliyorum tellerde kopukluk olsa işe yarar daha önceki aracımda işe yaramıştı. İlk etapta lehim düşünmüyorum iletken yapıştırıcı ile sabitlemeyi deneyeceğim