škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2 Senelik Araçta Vernik Dökülmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi konuyu şansız bir şekilde güncelleyim, Aracım 2016 Skoda Fabia 3, Eylül 2016 da aldım aracı sıfır olarak ALTUR'dan. Dün farkettim ki bu forumda geçen vernik atması bende de mevcut. Tam olarak Sağ dikiz aynasının altında yaklaşık 5cm'lik bir genişlikte. Aldığım günden beri boyası ile sıkıntım vardı, ya cok cabuk çiziliyor ya da bildiğiniz yine bu resimde görünen vernik atmasının içine karışmış olan beyaz alttaki astarın da görünebildiği kadar derin çizikler oluşuyordu taştan vs. Arkadaş bu kadar mı kötü boyarsınız aracı, hiç mi kalite yok yani. Bu arada vernik hatasının içerisine karışan derin çiziğin vernik problemi ile hiçbir alakası yok. Daha küçük bir problemdi ben reçine vs gibi bir leke sanıyordum birazn inanılmaz hızlı büyüyerek vernik problemi içinde kalmış. Umuyorum servis gaflete gelip bu çizikle bağdaştırmaz bu kusuru. Son problemi yaşayan arkadaşlar ne yaptı acaba sonuç alabildiler mi?.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yuh diyorum ya, sadece beyazlarda oluyor biliyordum. Bir de metalik renk bu değil mi, geçmiş olsun..

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;636109
Yuh diyorum ya, sadece beyazlarda oluyor biliyordum. Bir de metalik renk bu değil mi, geçmiş olsun..

Yok kardeşim OPAK Pasifik mavisi.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ki son durum fotoda ama ayrıntılı bilgi için haftaya uğrayacağım..

Sent from my E5803 using Tapatalk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de problemle alakalı ALTURA a fotografı cekip mail attım, hemen aradılar yarın için Servis randevusu oluşturdular. Yarın sabah gidip gösterecem sonra Yüce ile yazışmaları yapıp gerekli işlemi başlatacaklarmış. Hiç taviz vermem bu konularda, parasını vermişim sıfır almışım adam gibi boya atsınlar. Neyse piyasa değerindeki azalma o oranda alırım karşılığını ama servis ile ama başka yolla.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tam anlamıyla aynı fikirdeyim, peşini bırakmam haksızlığa uğradığımda. İhtiyaç olursa hakem heyeti dilekçesini filan isteyin benden.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler konuyu güncelleyim. Son boya atması olayından sonra servise gittim kayıt açtırdım ve dün haber geldi. Sağ dikiz aynasının altındaki vernik atmasından ötürü kapının ücretsiz boyanmasına karar verdi Yüce oto. Tüm kapının boyanmasını karşılayacaklar ama ben sadece üst blok kesiti boyatacam. Orasına komple boya ve vernik atılacak ton farklı oluşmyacak dedi ALTUR boya servisi. Ama ben değer kaybı için şikayet kaydı da oluşturdum. Bugün geri dönüş yapıldı. 30 ve 45bin bakımlarımı da ücretsiz karşılayacaklar, ayrıca yeni distiribitorlugunu aldıkları bir 5 kat seramik boya kaplamayı ücretsiz yapacaklar ve 4 cam cam filmlerimi de LLUMAR ile istediğim tonlarda değiştirecekler. Normalde aracı boyatmam can sıkıcı biliyorum hiçyoktan olan birşey ve garanti altında yapılacak bir şey ama en azından böyle bir satıştaki deger kaybını minimuma indirmek kötünün iyisi oldu bana. Ama çok net bir daha Skoda almam. Konforuna dinamizmine veya donanımına lafım yok çok memnunum ama ilk günden itibaren boya ile her daim sorunum oldu. Şirket aracım 2017 Octi yeni kasa, metalik renk o da aynı boya kalitesine sahip maalesef.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üzüldüm kardeşim benim araçta da baş göstermeye başladı nokta nokta var taş izlerine benzetiyorum ama işte sizin ki gibi değil size çok geçmiş olsun çok iyi dönüşler almışsınız

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de kıllandım bir ara benim arabaya da bakayım. kapuçino bej olduğundan çok da belli olmuyor çizik vs.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz cumartesi kapıya geldi bu tebligat, Şaşmaz'da Mercedes servisi sahibine bilirkişi olarak aracı göstermem bildiriliyor. Hafta içi götürdük 4,500.-TL değil de, ücretsiz lokal boya + 4,200.-TL olarak ödeme yapılmasını yazdığını söyledi. Aslında kendi götürmesi gerekiyordu hakem heyetine..  
Kaymakamlığa gittik, 25'inde toplanıyormuş heyet bu ayın, ondan sonra karar açıklanırmış paramızı alırmışız. Ama atladıkları bir şe var tabi Yüce Auto tüketici mahkemesine götürebilir.
İyi bayramlar..

« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 23:53:37 Gönderen: Ozan SARAÇ »

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Insallah hayirli olur kardesim boyle seylerde yuce oto cok zayif musterisini neden magdur eder bilinme

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ve sonuç..

6 sında tebliğ edilmişti, iki haftalık itiraz süresinin dolmasını bekliyordum ki bugün And Oto dan aradılar.

Buraya bekliyoruz dediler işlemler için, cumartesi gideceğim.

THH karar metnini koydum, Yüce Auto'nun verdiği savunmada "vernik atmasının; üretimden kaynaklı olduğunu kanıtlamak,ne teknik olarak ne de hukuken mümkündür" demesi çok trajik olmuş.

And Oto daki kendi yetkilileri sorgusuz sualsiz üretim hatasını yazılı bir şekilde kabul etmişken hem de..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karar celiskili. 1. De boyanip para verin diyor. 2.de mali gwri al diyor. Hangisi uygulanacak ki?

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ve para hesap da..

14 ünde imza atmaya gittim, hesap bilgilerimi verdim, 16 sında pazartesi akşama doğru And Oto aracılığıyla 4,200.-TL hesabımdaydı.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10740]Ozan SARAÇ[/MENTION]

Sizin için hayırlısı olmuştur umarım. Merak ettiğim 2.maddeye istinaden isteseydiniz aracı iade edebilirmiydiniz?