škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım ücretleri

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, arabayı almakla iş bitmediğinden, kendisine bakmazsak-özen göstermezsek bizi yolda bırakmasını istemiyorsak, işin doğası gereği bakımı da yapmak zorundayız. Fakat bugün şöyle bir şey dikkatimi çekti. En son bakımı, malzemeleri ve yağı kendim alıp özel serviste yaptırmıştım. Çok eskilere gitmesek de (çünkü daha eskilerde klima ve polen filtresi derdi yoktu) yaklaşık son 20 senedir dikkat ettiyseniz bakım deyince yapılan ameliye hep aynı. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi. Genelde dört kalem. Halbuki periyodik bakım tablolarında ]2013[/URL] için 44 kalem, ]2018[/URL] için 30 kaleme sadeleştirilen bakım yönergesi hazırlanmış. Servislerde tüm bu kalemlerin yapılıp yapılmadığını bilmek zor, çünkü konsültasyon ortamına girilmiyor. Özel servislerde bu tablolara uygun bakım yapıldığını söylemek mümkün mü? Yakında malzemeleri tedarik ettiğimde gideceğim ustaya gerekli bu kalemlerin hepsini yapıp yapmayacağını soracağım. İşçiliği de ona göre versin tabi ki.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: rsimsek;647343
Merhaba arkadaşlar, arabayı almakla iş bitmediğinden, kendisine bakmazsak-özen göstermezsek bizi yolda bırakmasını istemiyorsak, işin doğası gereği bakımı da yapmak zorundayız. Fakat bugün şöyle bir şey dikkatimi çekti. En son bakımı, malzemeleri ve yağı kendim alıp özel serviste yaptırmıştım. Çok eskilere gitmesek de (çünkü daha eskilerde klima ve polen filtresi derdi yoktu) yaklaşık son 20 senedir dikkat ettiyseniz bakım deyince yapılan ameliye hep aynı. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişimi. Genelde dört kalem. Halbuki periyodik bakım tablolarında ]2013[/URL] için 44 kalem, ]2018[/URL] için 30 kaleme sadeleştirilen bakım yönergesi hazırlanmış. Servislerde tüm bu kalemlerin yapılıp yapılmadığını bilmek zor, çünkü konsültasyon ortamına girilmiyor. Özel servislerde bu tablolara uygun bakım yapıldığını söylemek mümkün mü? Yakında malzemeleri tedarik ettiğimde gideceğim ustaya gerekli bu kalemlerin hepsini yapıp yapmayacağını soracağım. İşçiliği de ona göre versin tabi ki.

Periyodik bakım tablosunda diğer maddelerin kontrolü gerekirse değişimi yazıyor bu ne demek kullanıcının bilinçli ve bilgili olmasından geçiyor Ben aracımı özele götürünce neler yapılacağını nelerin değişim olacağını madde madde yazıp sileceğin altına koyuyorum ustam beni herzaman takdir etmiştir aracını bilinçli kullanıyor bizlerin ne yapmamız hususunda da yardımcı olduğumdan dolayı...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@ringcep, Ali bey, herkeste aynı birikimi bulmak zor. Burada adı üzerine "bakım" dediğimiz için ilgili usta tarafından her bir maddenin gözden geçirileceğini düşünme yanılgısına kapılıyoruz.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Sizinle aynı görüşteyim,bu yüzden garanti bitiminde tüm bakımları özel serviste yaptırmak en aklıcı olanı,İstanbul gibi büyük şehirlerde özel servis ve orjınal ürün bulmak büyük avantaj..

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar.bugün 2015 model rapid TDI aracımın 4.yıl bakımını.dudullu Kayadibi  de yaptırdım %25 indirimli fiyat 993tl tuttu.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
60 bin bakımı + fren hidroliği değişti 1.6 tdi superb 1384 tl verdim

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
30 bin bakımı alsancak vosmer %15 indirimle 940 tuttu . Motor temizliği , lastikler ön arka değişimi 80 tl  , 1 jant düzeltme 80 tl eklenince 1200 tl oldu .

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid dizel75bin bakim 910 tl verdim bursa sertepe

Çevrimdışı Ümit Kepoğlu

• SuperB
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Skoda superb 1.6 dsg 15.000 bakımı 1180 tl dediler. Gidince indirim yaparlar mı bilemiyorum.

İstanbul fiyatıdır.

Çevrimdışı serolk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba daha gectigimiz cumartesi superb 2015 dsg 1.6 tdi bakima soktum. Indirimli fiyat istanbuldaki avek ve akturda ayniydi. 75 km bakimi 942 tl.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ümit Kepoğlu

• SuperB
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ümit Kepoğlu;647588
Skoda superb 1.6 dsg 15.000 bakımı 1180 tl dediler. Gidince indirim yaparlar mı bilemiyorum.

İstanbul fiyatıdır.

Aynı araç için avekten fiyat aldım onlarda 1180 dedi. Araç modeline göre belirleniyor galiba her yerde birebir aynı fiyatı verdiler.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2018 Skoda superb 1.6 dsg 15.000 bakımı 1125 tl

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
3.yaş bakımı için %15 indirim ve cam suyu koydurmadan 1012 TL ödedim.
Nadirde olsa zor çalışma-vuruntulu çalışma yapmıştı. Garanti plusdan aküm değişti. Sağ arka cam krom fitili atmıştı, yapıştırıldı.

Selamlar

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Temmuz ayı içerisinde yıllık bakımı var aracın 50bin de 60bin bakımı fiyat ne kadar çıkaracaklar acaba 2016 1.6 tdi.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir kac ay once girdim(60k) 1100tl civariydi

Benimde 2016 dizel superb