škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Oyuncağım :)

kadir_ · 25 · 13272

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 hafta önce onca para biriktirip aldığım ex300 SL kulaklığımı çaldırdım ve baya bi bunalıma girdim daha sonra evden herkesin yardımıyla yeni bir bütçe oluşturdu onların sayesinde yeni kulaklığıma kavuştum :)

Bu kulaklığı yaklaşık 1 senedir takip ediyorum bir ara yurt dışından sipariş verdim ama malesef bana ulaşmadı takipsiz gönderi olduğu için.Bu forumda dolaşan çoğu kişi detailing üzerine merakı bende öyleyim ama 1.sırada elektronik daha ağar basıyor o yüzden 2 senedir çeyiz düzemedik gitti :D

Kulaklığı tanıtmak gerekirse kulaklık ın-ear denen kulak içi olarak adlandırılan bir yapıda sıradan kulaklıklara göre yalıtımı daha üst seviyede ve tonlamalar daha iyi.İstanbulun meşhur İkarus otobüslerinde,otobüsün sesi sıfır diye bilirim o yönden iyi :)

Bu zamana kadar bir çok kulaklık kullandım ama aralarında en başarılı olanı bu diyebilirim mid-bas/mid-tiz dengesi gayet güzel öyle baş ağrıtacak bir bası yok tatlı bir bası var kulaklığın sahnesi geniş enstrümanları seçmek gayet kolay buda müzik dinlerken ayrı bir zevk veriyor.Kablo yapısı diğer kulaklıklara göre farklı ayrıyetten iple örgülü bir kablosu var bu da dayanıklılığını arttırıyor.

Şu an kulaklık bur-in aşamasında o yüzden sesler tama oturmadı 1 hafta içinde dahada güzel tonlamalarının olcağına inanıyorum :ok:

Kulaklık ayrıca iphone,blackberry ve HTC uyumlu üzerinde mikrofonu bulunuyor nokia telefonlarda direk kullanılamıyor jack bölümü 3 çizgili araya 3,5-3,5 adaptör takılınca sorunsuz çalışıyor :ok:

V-mode Vibe II Teknik Veriler:

Frequency Response: 12 Hz - 22 kHz
Speaker Driver: 8mm V-MASQUE dynamic technology, neodymium rare earth magnet
Cables:Kevlar® reinforced, 32" plug to y-connector,13.5" even-length earphone cables
Plug: 24k gold-plated, 3.5 mm (1/8") stereo plug
Weight: 22g
Warranty: One year V-MODA premier warranty

Kutu içeriği:

Uploaded with ImageShack.us

Kendisi :

Silikonlar 4 çift beyaz 4 çift siyah farklı boyutlarda:

Sürekli kulaktan düşmemesi için aparat:

Taşıma kılıfı:

Yeni nesil Y jack eski nesillerde düzdü çok arıza yaptı bu yeni versiyonlarda düzeltildi:

Mikrofon:

« Son Düzenleme: 23 Ekim 2010, 21:58:27 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,güle güle kullan. Kulaklık olarak bildiğim ve kesinlikle tavsiye edebileceğim en iyi modellerden birisi Sennheiser CX300 II. Onun sesini duyduğumdan beridir gerisi yalan geliyor :) Bir de aynı markanın CX500 modeli var ama fiyatı çok uçuk. Sesini de dinlemedim açıkçası. CX300'ün mağaza satış fiyatı 120-130TL civarlarında. Ebay'den kargo dahil 40TL'ye getirilebiliyor. Ama sahtesi çok fazla dikkat etmek gerekli.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede V-Moda Vibe Duo vardı.Creative Zen ile kullandım kısa bir süre.Ses kalitesi felan müthişti,kullandığım en iyi kulaklıklardan biriydi.Sonra Zen'i satınca onuda sattım.

Şuan Jlab Jbuds 2 var.Fiyat/Performans açısından iyi bir model.Ama arıyorum Vibe'ı:)

Hayırlı olsun bu arada :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mc pherson;150631
Hayırlı olsun,güle güle kullan. Kulaklık olarak bildiğim ve kesinlikle tavsiye edebileceğim en iyi modellerden birisi Sennheiser CX300 II. Onun sesini duyduğumdan beridir gerisi yalan geliyor :) Bir de aynı markanın CX500 modeli var ama fiyatı çok uçuk. Sesini de dinlemedim açıkçası. CX300'ün mağaza satış fiyatı 120-130TL civarlarında. Ebay'den kargo dahil 40TL'ye getirilebiliyor. Ama sahtesi çok fazla dikkat etmek gerekli.

Şu ana kadar bir çok iem kulaklık kullandım cretive ep630 olsun cx300 olsun ex300 olsun arasında en iyisi V-moda du sıralama yapıcak olursak

V-Moda>ex300sl>cx300>nc22>ep630 şeklinde gider bu sıralama

cx300 çok abartılıyor o kadar ahım şahım bir performansı yok basları uzun süre kullanınca baş ağrıtıyor o yüzden hoşlanmıyorum :)

Birde yurtdışında satılanların çoğu sahte orjinal olan denk gelmedi bana:)

Bu kulaklık yurt dışında 120$ civarında bana 60 tl ye geldi o yüzden F/P olarak rakipsiz diyebilirim :ok:

Alıntı yapılan: Can;150632
Bendede V-Moda Vibe Duo vardı.Creative Zen ile kullandım kısa bir süre.Ses kalitesi felan müthişti,kullandığım en iyi kulaklıklardan biriydi.Sonra Zen'i satınca onuda sattım.

Şuan Jlab Jbuds 2 var.Fiyat/Performans açısından iyi bir model.Ama arıyorum Vibe'ı:)

Hayırlı olsun bu arada :D

Bende zende kullanıcam ama zen arızalandı 1 haftadır serviste bakalım kaç para fatura gelicek garantiside yok merak ediyorum :D

Vibe duo ile Vibe II arasında bariz fark var diye okudum ucuza kapattık o yüzden pek karıştırmıyorum olayı :D

En güzel yanıda kulaklık çok hafif ex300 den sonra rahatladım :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben koss'cuyum :) Neodiyum mıknatıslı kulak üstü kulaklıklarla çok mutluyum :) 5 sene önce mi ne almıştım süngeri yırtılınca yeni modelini aldım.Şimdiki daha tipsiz ama ses kalitesi çok harika..

Aslında Bang&olufsen hayranıyım ama çok pahalı be :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;150657
Ben koss'cuyum :) Neodiyum mıknatıslı kulak üstü kulaklıklarla çok mutluyum :) 5 sene önce mi ne almıştım süngeri yırtılınca yeni modelini aldım.Şimdiki daha tipsiz ama ses kalitesi çok harika..

Aslında Bang&olufsen hayranıyım ama çok pahalı be :)

Kulak üstü modeller dışarı çok ses veriyor o yüzden tercih etmiyorum onların bassları daha güzel aslında :)

Piyasada çok iyi kulaklıkları var ama fiyatlarıda öyle westone olsun,Audio Technica olsun iyi markalar ama fiyatlarıda 300-400 tl civarında :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kulak içi kulaklıktan sonra normal kulaklık pek sarmıyor açıkçası :D
O yüzden bende Zen ve Vibe Duo'yu satınca Jbuds 2 aldım.Cep telefonuyla kullanıyorum:ok:

Zenle birleşince ses kalitesi daha güzeldi ama şimdide iş görüyor işte:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Arabada Track ve evde PC'ye bağladığım Home Theater'ın sistemden başka müzik dinleyecek fırsat olmuyor, iPod'umu hiç abartısız belki 6 aydır açmadım :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kulaklıkları görünce ilk başta işitme cihazı sandım

Hayırlı olsun :) Çok yüksek seste dinlersen ihtiyaç duyurabilir bu aletler, dikkat...

Çevrimdışı Ergn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;150783

Hayırlı olsun :) Çok yüksek seste dinlersen ihtiyaç duyurabilir bu aletler, dikkat...

Hocam güzel bi noktaya değinmissiniz.Ben bundan 4-5 sene önce yatarken bile mp3 player ile müzik dinliyordum,son sesden aşağı kesinlikle düşürmezdim.dinlediğimi yanımdakilerde rahatlıkla duyardı:++:.Taki böyle kullanmaya başladıkdan 1 sene sonraya kadar,kulağım durduk yere zonk layana denk :kork1:.Ben o zaman bırakamadım müzik dinlemeyi ara ara durdurdum genede.son 1 senedir gene zonkluyordu kulağım,fakat 3-4 ay önceye kadar kulağıma kulak çöpü dahil sokmadım şükürler olsun Allah'a yaşımda genç olduğu için şimdi bi sorunum yok.Resimleri görünce canım çekti şeytan diyor git mp4 player al :sopa:
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 18:50:41 Gönderen: Ergn »
VW PASSAT 2.0 TDI Comfortline 2006

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tiz seslerde işitme kaybınma yol açıyor bunlar yüksek seste dinlenirse...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;150702
Arabada Track ve evde PC'ye bağladığım Home Theater'ın sistemden başka müzik dinleyecek fırsat olmuyor, iPod'umu hiç abartısız belki 6 aydır açmadım :)

Evden dışarı çıkınca direk kulağıma takarım olmayıncada rahatsız oluyorum:D

Alıntı yapılan: lrfan;150783

Öyle bi mit okumuştum ama frekanlar o kadarda düşük değil sorun yaşmadım 2 senedir :)

Alıntı yapılan: artizz90;150791
Hocam güzel bi noktaya değinmissiniz.Ben bundan 4-5 sene önce yatarken bile mp3 player ile müzik dinliyordum,son sesden aşağı kesinlikle düşürmezdim.dinlediğimi yanımdakilerde rahatlıkla duyardı:++:.Taki böyle kullanmaya başladıkdan 1 sene sonraya kadar,kulağım durduk yere zonk layana denk :kork1:.Ben o zaman bırakamadım müzik dinlemeyi ara ara durdurdum genede.son 1 senedir gene zonkluyordu kulağım,fakat 3-4 ay önceye kadar kulağıma kulak çöpü dahil sokmadım şükürler olsun Allah'a yaşımda genç olduğu için şimdi bi sorunum yok.Resimleri görünce canım çekti şeytan diyor git mp4 player al :sopa:

Bende çok kullanıyorum bazen kulağımda sivilce yapıyor sürekli tak çıkar o yüzden fazla kurcalamamak gerekiyor.

Mp4 playerda bi ihtiyaç bence telefonumunda mp3 özelliği var ama player kadar zevk vermiyor doğrusu :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mit değil be Kadir, bu konuda bilgili bir odyolog (işitme uzmanı) söyledi ve bizzat test sonuçlarını gördüm. Bir test için denek arıyordu, arkadaşla gittik, tanıdığımızdı Dr, özel izole bir oda, özel kulaklıklar ve sesler... Yüksek sesle walkman dinleyen arkadaşım testteki tiz sesleri duyamıyordu, walkmancilerde böyle dedi Dr.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman sürekli yüksek seste kullanmamak lazım bunu öğrendiğim iyi oldu :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek sesle müzik dinlerken 30 dkda bir 10 dk dinledirmek lazım kulağı,gerisi zarar:)