škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster BOSE hoparlör+AMFI+WOOFER (geldi)

mygokhan · 139 · 52677

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhanım sende myanne etkeni var. Sen bunu hele bir göz önüne al bence.

Sonra;
1-Gösteriş istiyorsan!

Sony MEX-DV1100-2000 gibi bir DVD player cihaz, Sony LCD ekran, kicker ya da cadence component ön ve arkalara al. Bir tane 100 ya da 125/150 x 4 amfi (tercihan sony!) subwoofer vay ben niye almadım! Vay ben niye mono bas amfi alıp yeri göğü inletmedim demeyeceğin bir tesisata kavuş olsun bitsin. Bose, koss alpine gibi ürünler KALIN ürünler. Gerenk de yok. SPL yarışmasına girecen mi? Yok. E o zaman sorun da yok.

2- Gösteriş istemiyorsan sonynin mp3 çalan ve gözüne güzel gelen bir ana ünite alıp lcd yi silebilirsin :)

3- Arkaaaşım ben gıcığım, ana ünitemi değiştirmeyeceğim!

Sony ya da başka bir markanın orta/üst düzey kaliteli bir amfisi ve yukarıdaki orta sınıf en azından componentleri tercih etmen çok önemli. Aracında cd ya da mp3 çalar var mı bilmiyorum (hatırlamıyorum ticari ya o yüzden fazla bakmadım :++: :hanz:) ama yok ise ana üniteyi değiştirmeyi şiddetle düşün. Şiddet eksik kalırsa söyle ben tamamların :hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;60815

Sonra;
1-Gösteriş istiyorsan!

Sony MEX-DV1100-2000 gibi bir DVD player cihaz, Sony LCD ekran, kicker ya da cadence component ön ve arkalara al. Bir tane 100 ya da 125/150 x 4 amfi (tercihan sony!) subwoofer vay ben niye almadım! Vay ben niye mono bas amfi alıp yeri göğü inletmedim demeyeceğin bir tesisata kavuş olsun bitsin. Bose, koss alpine gibi ürünler KALIN ürünler. Gerenk de yok. SPL yarışmasına girecen mi? Yok. E o zaman sorun da yok.

2- Gösteriş istemiyorsan sonynin mp3 çalan ve gözüne güzel gelen bir ana ünite alıp lcd yi silebilirsin :)

Sony ya da başka bir markanın orta/üst düzey kaliteli bir amfisi ve yukarıdaki orta sınıf en azından componentleri tercih etmen çok önemli. Aracında cd ya da mp3 çalar var mı bilmiyorum (hatırlamıyorum ticari ya o yüzden fazla bakmadım :++: :hanz:) ama yok ise ana üniteyi değiştirmeyi şiddetle düşün. Şiddet eksik kalırsa söyle ben tamamların :hanz:

Abi değiştirecekte malum roomi nin cd çalar bayağı geniş ve büyük yer kaplıyolar lcd ler daha slim anca komple ekranlı double din alacak o da oturmama gibi sorun yaratır diye düşünüyorum?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;60815

Sonra;
1-Gösteriş istiyorsan!

myanne etkisini anlayamadım :confused:

Sonuç itibariyle hoşuma giden belli bir ses seviyesindeki ses tesisatımın kimseye sıkıntıyı vereceğini düşünmüyorum.

Teybimi şiddetle değiştirmemeyi düşünüyorum.CD çalarlı olması sebebiyle işimi fazlasıyla görecektir.Bu devirde CD çalarsız teypmi kaldı :huh:

Öyle yüksek ses seviyesi istemiyorum..Benim nasıl bir ses sistemi istediğinizi anlamanız için Audi serilerinden A4-A6, Mercedes E200 serisi otomobillerdeki müzik akustiğini ve bass derinliğini yakalamak benim için yeterli.

Bu bağlamda bagajdaki stepne çukuruna subwoofer -free air olanından takıp, orta karar bir temiz ses verecek amfilikatör ile beslemeyi düşünüyorum.Kapı hoparlöründen çıkan ses kötü değil fakat yüksek sesde hafif boğulma ve yetersiz kaldığını anımsatan ses çıkıyor.

Maliyete bağlı olarak öncelikle çok kaliteli midbass alıp, 4 tane kapıya takmak yeterli sanırım..

Sonrasında woofer düşünülebilir..Yada önce woofer sonra kapılar..Yada hepsi bir anda :D

Çıkma bose hoparlör falan denk gelse Tr'de havada kaparım..

Temiz ses+akustik+derin bass

Arabanın içinde oturanların saçının titremesine gerek yok:hhh:

Bilmem istediğim sistemi anlayabildiniz mi? :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben anladım, sadece arkalara iki güzel kaliteli compenant tak, sana yetecektir bence,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;60829
ben anladım, sadece arkalara iki güzel kaliteli compenant tak, sana yetecektir bence,

Kapıları değiştirsem 4'ünüde? Zira panzot falan deldirmek pek işime gelmiyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Your anne sen her ne kadar azıcık derinden hub hub yapsın bass desen de gerekli komutlarla seni yönlendirecektir demek istemiştim araç içerisinde :++:

Bana kalırsa sub-woofer olayına girme. Ya da gireceksen gerçekten ebadı küçük olan birşey al. CD çalar demişsin de mp3 çalmıyor mu? :o Çalmıyorsa eh ne diyeyim :) İlla alacağım dediğin sub gerçekten 20-25 cm olsun ve ses akustiği istiyorsan bagajda olmasını da bence unut. Bagajdan ancak ve ancak arabayı ZANGIRDATMAK mümkün.

Araç gidiyorken bass ses frekansları momentum çerçevesinde geri düşecekleri için bass az gelecek. Ama senin düşündüğün gibi az değil de saçma sapan gelicek. Bassı açayım desen ses boğulacak. Yeterli miktarda tiz ile orantılı gelmeyeceği için.

Sub'ı koltuk altına falan monte etmeyi düşün bence. Oralardan daha güzel ses gelir ;)

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;60876
Your anne sen her ne kadar azıcık derinden hub hub yapsın bass desen de gerekli komutlarla seni yönlendirecektir demek istemiştim araç içerisinde :++:

Bana kalırsa sub-woofer olayına girme. Ya da gireceksen gerçekten ebadı küçük olan birşey al. CD çalar demişsin de mp3 çalmıyor mu? :o Çalmıyorsa eh ne diyeyim :) İlla alacağım dediğin sub gerçekten 20-25 cm olsun ve ses akustiği istiyorsan bagajda olmasını da bence unut. Bagajdan ancak ve ancak arabayı ZANGIRDATMAK mümkün.

Araç gidiyorken bass ses frekansları momentum çerçevesinde geri düşecekleri için bass az gelecek. Ama senin düşündüğün gibi az değil de saçma sapan gelicek. Bassı açayım desen ses boğulacak. Yeterli miktarda tiz ile orantılı gelmeyeceği için.

Sub'ı koltuk altına falan monte etmeyi düşün bence. Oralardan daha güzel ses gelir ;)

İşte beklediğim cevaplar :ok:

MP3 çalıyor tabiikide  teybim ayrıca :hh:

Hıım o zaman slim bir woofer olsun diyorsun yani..Koltuk altına orjinal fabrika çıkışlı araçlarda uyguluyorlar gerçi.Ama bazı otomobillerde bagaja woofer uyguluyorlar.

Mesela bu araçta..Wooferlarıda görsen ufacık bişey BOSE marka.Demekki bişeyler veriyor..Ama tabi adam ona göre ayarlıyor ..

Ön koltuğun altına bakmak lazım yer nasıl diye..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neden midbas degilde midtiz ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;60838
Kapıları değiştirsem 4'ünüde? Zira panzot falan deldirmek pek işime gelmiyor..

kapılara 4 adet kaliteli hoparlör takarsan, mevcut teybin hoparlörleri besleyemiyebilir, mevcut teybi degistirmek istemedigin icin 4 hoparlör icin kücük bir anfi kullanabilirsin,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki o zaman midbas alıp 4 tane kapılara takmak lazım birde amfi..

Yada kapılara normal speaker + amfi+subwoofer

Yav ne iş anlamadım sanki Audi'ye ses tesisatı döşüyorum amma soru sordum :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şunu alabilirim.ACURA'dan sökülmüş..4 hop (13 cm) amfi+subwoofer var..Satıcı posta dahil 350 TL diyor.Ne dersiniz.Birbiriyle uyumlu 4 hoparlör, amfi ve subwoofer..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;60959
Peki o zaman midbas alıp 4 tane kapılara takmak lazım birde amfi..

Yada kapılara normal speaker + amfi+subwoofer

Yav ne iş anlamadım sanki Audi'ye ses tesisatı döşüyorum amma soru sordum :D

araba markasının önemi yok zevkin için yaptığın bir iş , kaliteli müzik dinlemek istiyorsan ona göre tesisat kuracaksın...:ok: