škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster BOSE hoparlör+AMFI+WOOFER (geldi)

mygokhan · 139 · 52680

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah'a şükür şu an için ses yoğunluğuna ulaşmış bir sese kavuştum. Arkada oturan için çok daha fazla bass'ı hissetmek mümkün.

Dikkat ettim arka kapılardaki BOSE hoparlörlerde çıkan ses daha temiz.Ön kapılardaki orjinallede ise bass ağırlıklı ses çıkıyor.Aslında arkada woofer olduğu için gereksiz bir bass geliyor.Şu an sıfırda bas ama yinede ön kapılardan az bir bass geliyor.

Şimdi ben amfinin çıkışından 2 ohm çıkışını kullanarak arka hoparlörleri vede bir şekilde ön kapılarıda BOSE yapıp hepsini amfinin 2 ohm çıkışını kullanıp çalıştırsam.Eğer varsada bir ayar güç çıkışını sınırlasak - düşük tutsak- hoparlörlere zarar vermemesi için.Nasıl olur? 4 kanaldan gelen ayrı gelen bağlantı sesde değişikliğe sebep olurmu?

Birde kapı sökülürken yanlarında olmadığımdan dikkat edemedim.Arka kapılardaki tweeter yerleri boş mu? yoksa süs diye şekil verilmiş içi dolu plastik bir kalıp mı?
Arkada oturulduğunda kapının gerisinden gelen sesi tamamlayacak kulak hizasına doğru bir tiz ses akustiğe faydası olacağı kanısındayım..

Yine başınızı ağrıtıyorum ama :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullan...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka kapılardaki tweeter yerleri boş , uygun bişeyler takabilirsin...önlerde kinin yerleri ön sutunlarda , bazıları kapılarda arıyor da aklında olsun...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaay be ne günlerdi :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI