škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

RNS510, RCD510, Bolero, Zenec, Columbus, Necvox...

kucless · 16 · 13998

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar forumda hep dağınık şekilde bilgiler var. Hepsine de bakayım derken kafam iyice dağıldı. bu RNS510-310 RCD510, Bolero, Zenec, Columbus, Necvox cihazların birbirinden farkı nedir? En kalitelisi hangisidir? Kullanan varsa artısı eksisi nedir? Hangisi hangi araca uyar? Eğer bilenler bildiği bir şeyi burada paylaşırsa biz bilmeyenler için sağlam bir kaynak olur. Paylaşımlar için şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
RNS510 en iyisi ve orj. dir
VW hemen hemen tüm araçlarına uymaktadır.
TR Full navigasyon özelliği dokunmatik HD ekran 32GB kadar hafıza kartı ve DVD oynatma özelliklerinin yanında aracınıza taktırdığınız park sensörlerini ön arka, geri görüş kamerası, Bluetooth özelliklerini ekrandan görüntü ve komutları direksiyondan vererek kullanabiliriz.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Laden;435954
RNS510 en iyisi ve orj. dir
VW hemen hemen tüm araçlarına uymaktadır.
TR Full navigasyon özelliği dokunmatik HD ekran 32GB kadar hafıza kartı ve DVD oynatma özelliklerinin yanında aracınıza taktırdığınız park sensörlerini ön arka, geri görüş kamerası, Bluetooth özelliklerini ekrandan görüntü ve komutları direksiyondan vererek kullanabiliriz.

peki bu columbus la zenec nasıl?

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şunu açığa kavuşturalım;
    VW--Skoda
RCD310-Swing
RCD510-Bolero
RNS310&315-Amudsen
RNS510-Colombus

Vw kullanılan Media sistemi ile Skoda'daki aynı üründür. Hatta Seatta da aynı ürün sadece isimleri farklı. Ha tabi ışıklandırmaları. RNS&RCD510 kırmızı ışıklandırmaya sahip, Colombus-Bolero yeşil. :)

En iyisi bence hem orjinal hem navi hem diğer birçok özelliği barındırması bakımında Skoda için Colombus, navi lazım değil orjinal olsun derseniz Bolero, navigasyon olacak diye dünyanın parasını veremem derseniz, Zenec iyi birer tercih olur.

Zenecin ışıklandırmalarında yeşil var mı bilmiyorum, bakmak lazım. :)

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende almayı düşünüyorum aslında ama çok karmaşık geliyordu :) Şimdi verilen bilgiler doğrultusunda baktım ve benim için en uygunu bolero sanırım veya diğer adıyla rcd510. Fiyatları da 400-600 arası sanırım.
Benim beklentim arka park sensörü ekranda gözükmeye aynen devam etsin ve usb veya hafıza kartı girişi bulunsun.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;435966
Şunu açığa kavuşturalım;
    VW--Skoda
RCD310-Swing
RCD510-Bolero
RNS310&315-Amudsen
RNS510-Colombus

Vw kullanılan Media sistemi ile Skoda'daki aynı üründür. Hatta Seatta da aynı ürün sadece isimleri farklı. Ha tabi ışıklandırmaları. RNS&RCD510 kırmızı ışıklandırmaya sahip, Colombus-Bolero yeşil. :)

En iyisi bence hem orjinal hem navi hem diğer birçok özelliği barındırması bakımında Skoda için Colombus, navi lazım değil orjinal olsun derseniz Bolero, navigasyon olacak diye dünyanın parasını veremem derseniz, Zenec iyi birer tercih olur.

Zenecin ışıklandırmalarında yeşil var mı bilmiyorum, bakmak lazım. :)

Peki bolerolara geri vites kamerası takılabiliyor mu. Bizim araçlara uyumlu DVD ve TV olarak kullanılabilenler var mı?

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı akirca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis tavsiyesi ile necvox androidli chazı taktırdım.özellikleri çok kalitesi yok.
kesinlikle tavsiye etmem.sürekli donuyor,radyosu çekmiyor,dokunmatiği kötü.500 tl den fazla etmez.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akirca;460157
Servis tavsiyesi ile necvox androidli chazı taktırdım.özellikleri çok kalitesi yok.
kesinlikle tavsiye etmem.sürekli donuyor,radyosu çekmiyor,dokunmatiği kötü.500 tl den fazla etmez.
Keşke iyice araştırsaydınız...

Yine de geç değil bence, madem bu kadar sorun çıkarıyor servise iade edin cihazı, bir daha Necwox'a bulaşmayın. En kötü ihtimalle Zenec alın derim, ancak onu da ederinden pahalıya satılıyor. Her ne kadar harita konusunda zaman zaman yetersiz kalsa da, özellikler konusunda ciddi eksiklikleri olsa da orijinal Columbus navigasyon tercih edilmeli bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akirca;460157

Servisteki necvox lar 600 tl civarında satılıyor nette asalda sordum  2500 tl dediler şaşırdım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki bu zenecleri kullanan var mı? dokunmatikleri düzgün işliyor mu?