škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ses izolasyon malzemesi

gökan · 221 · 127822

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;341580
Hacım arkadaşın bitüself yapmış ama sonra ısıcam tarzı birşey koymuş sanırım.Eğer ısıcam tarzı birşey koyduysa büyük hata yapmış.Yağmur yada basınçlı su ile içeri giren sular ıslanmasına neden olacak hem koku hemde saçın içten paslanmasına neden olacak.

Volki umarım olumlu bir cevap gelir yoksa cinnet geçirip bitüself almak zorunda kalıcam.Ulen millet gitti uzaya biz yalıtım malzemesi bulmak için yırtınıyoruz :ban::ban::ban::ban::ban:

Ben de cevap bekliyorum. Bu arada würth markasının da dynamat gibi araçlara özel yalıtım ürünleri bulunmakta :ok:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ladacı8086;341609
Ben de cevap bekliyorum. Bu arada würth markasının da dynamat gibi araçlara özel yalıtım ürünleri bulunmakta :ok:

Volki varda fiyatlar kol böreği :++::ban:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;341618
Volki varda fiyatlar kol böreği :++::ban:

Dynamat daha pahalı bir kol böreği Cem abi :++:

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben kendi aracıma würth marka izalasyon yaptım würth araç için üretilmiş bir malzeme paketinde 4 levha var 100*50 ülçüleri .uygulaması kolay baen müzik sistemi için yapmıştım ama yol sesinide kesiyor birde kapılar kapanırken tok ses çıkıyor.çatı yada ısı izolasyonu için üretilen malzemeleri kullanmayın yazın ısınınca koku yapabilir.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet bey malzemenin ismi nedir tam olarak? Başka ne çeşitleri var?

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aaaylmaz;341670
ben kendi aracıma würth marka izalasyon yaptım würth araç için üretilmiş bir malzeme paketinde 4 levha var 100*50 ülçüleri .uygulaması kolay baen müzik sistemi için yapmıştım ama yol sesinide kesiyor birde kapılar kapanırken tok ses çıkıyor.çatı yada ısı izolasyonu için üretilen malzemeleri kullanmayın yazın ısınınca koku yapabilir.

Aynen hocam çok doğru söylüyorsunuz. Dediğiniz gibi kapıdan tok bir ses gelir. Yol sesi minimuma iner. Aynı zamanda kapıdaki hoparlörleriniz/midbasslarınız kapıyı kutu gibi kullanacakları için bayağı bir tatminkar ses elde edersiniz. Aynı zamanda kapı saclarının esnemesini engeller. Darbeye dayanımda nispeten artmış olur vs. Ayrıca 4 tane 100*50 levhayı nereden ne kadara temin ettiğinizi de yazarsanız seviniriz.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki Ahmet beyin kullandığı ürün ile bu ürün arasında kalınlık farkı ne biliyor musun Cem abi?

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Linkte ki üründen var.Ahmet beyin bahsettiği üründen yok.Sanırım Ahmet beyin kullandığı ürün daha hafif bir malzeme.Kalınlık konusuna bakmak lazım.

http://shop.wurth.com.tr/bantlar/ses-izole-edici-tab-2-adet-1000-x-500-x-11

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük olması daha iyi aslında tüm kapıyı tek parça ile kapatabilirsin. İç sacı da kaplamak lazım tam verim için. O zaman tam olarak farkı hissedersin :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ladacı8086;341690
Büyük olması daha iyi aslında tüm kapıyı tek parça ile kapatabilirsin. İç sacı da kaplamak lazım tam verim için. O zaman tam olarak farkı hissedersin :)

Bununla birlikte extra ağırlık kazanmış oluyorsun :favo1:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;341696
Bununla birlikte extra ağırlık kazanmış oluyorsun :favo1:

Mevcut ses sisteminden daha fazla verim almak, yol sesinden kurtulmaya değmez mi? Bence fazlasıyla değer abi. Bir kaç uygulama yapar vereceği ağırlıktan kurtuluruz. Benim sadece kullandığım subwoofer 20 kg dan fazla. Sence yalıtımın yapacağı ağırlık beni fazla etkiler mi :++:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ersin en sevmediğim şey kapalı kutu :++: Her yere erişmem lazım :) Volki senin açından lazım ancak benim zaten kapımın uzun ve ağır daha ağırlaşmasını istemem.Saçın dayanımı artın yeter bana .