škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ses izolasyon malzemesi

gökan · 221 · 127817

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bituself hic bisey degistirmedi mi yani? Bosa agirlik yapmayalim arabaya? Kullandiginiz bituself toplam kac kg dir? (Tahmini)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de ses büyük olasılıkla lastik kaynaklı, aracı ilk aldığımda dunlop vardı GEGP ile değiştirdim şimdi banada bayağı rahatsız edici geliyor, farklı marka lastik takıp denemek lazım
Bugün dikkatimi çeken olay lastik patlamıştı lastikçi tamir ederken lastiğin yanaklarını açmak için makinaya bağlayınca lastik hamur gibi ezildi bence lastik çok ince ve yumuşak o yüzden yoldaki bütün prüzleri hissediyor ve eko gibi titreşim yaratıyor. Farklı bir lastik ile karşılaştırma yapmadan boşuna masraf yapılmasın bence

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EGP kısa zamanda sertleşir mu sorusu akla geliyor..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mşah;519367
Bence de ses büyük olasılıkla lastik kaynaklı, aracı ilk aldığımda dunlop vardı GEGP ile değiştirdim şimdi banada bayağı rahatsız edici geliyor, farklı marka lastik takıp denemek lazım
Bugün dikkatimi çeken olay lastik patlamıştı lastikçi tamir ederken lastiğin yanaklarını açmak için makinaya bağlayınca lastik hamur gibi ezildi bence lastik çok ince ve yumuşak o yüzden yoldaki bütün prüzleri hissediyor ve eko gibi titreşim yaratıyor. Farklı bir lastik ile karşılaştırma yapmadan boşuna masraf yapılmasın bence

Aslinda bu karsilastirmayi yapma samsimiz var. Arkadasin i30a bindim, onda da lastik sesi var ama 45 bin kmlik 2012 hankooklar ile. Simdilerde lastik alacak bana soruyor. P7 dusunuyor ben CPC5 onerdim ama sessizligi garanti ise michelin pilot pr.3 de denenebilir. Onun lastigi yenilemeden once ve sonra olcum yapmayi dusunuyorum. Bence de lastik kaynakli ama tescillersem goodyeari pesime takarim soyliim.

Alıntı yapılan: DDŞ!;519356
Bituself hic bisey degistirmedi mi yani? Bosa agirlik yapmayalim arabaya? Kullandiginiz bituself toplam kac kg dir? (Tahmini)

Dogukan su ana kadar 2 metrekare toplam kullandigim bituself. Yani 2 top 10cmx10m. Agirlik olarak toplam 10kg var midir, yoktur herhalde. Bi 10luk su kadar agir degildi yani ikisi...

Ha aslinda devam etmem gerekiyor biliyorum. Stepnenin sag ve solunda teker ustu bolgeler, arka koltuk altlari henuz duruyor. Hayal kirikligini atlatirsam devam ederim ama hevesim kacti.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 195/65/15 EGP kullanıyorum daha önceki lastiklerim michelin energy idi onlarla hemen aynı ses seviyesine sahip ama kışlıklardan bariz daha sessiz :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabaya izolasyon yapacak olsam, tüm enerjimi davlumbaz ve çamurluk içlerine harcardım, sesin büyük kısmı oralardan kaynaklı, bu tespiti karlı havada araba kullanırken farkettim, ezilmemiş karda giderken yol sesinin tamamına yakını yok oluyor...
Sonrasında da kapı içleri...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Davlınbaz ve çamurluklar önemli. Ancak bence asıl fark kapı içleri ve tabana uygulayınca ortaya çıkıyor. Onda da kapıyı sök, taban halısını sök. Çok uzun iş. Söktükten sonra takarken de ne yaparsan yap fabrika sıkılığında takamazsın. Trim sesi artar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buyuk capli sokme isi bana da sicak gelmiyor. Hele taban dosemesi icin arabayi elletmek istemem.

Bu aksam arkaya oturdum puturlu asfaltta bagajdan iyi ses geliyor. Teker ustleri de kaplanip uzerine firex falan... Amaaaaan :) hele binek boyle :)

Çevrimdışı tun71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben size erkurtu tavsiye ederim eğer bitüself yapacaksanızda kapılara firex sünger eklemeniz gerekir
bir de würthün ürünlerine bakın bizim fransızların bile gürltü alması engellenebiliyor biraz uğraşma ile

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda durumu az cok cozdum. Ceed sesi alttan aliyor. Ama taban dosemwsini sokturur muyum... Sanmam.

Bu arada makyajli ceed duyuruldu, aracta iyilestirme listesinin basina yalitimi yazmislar :) keske bastan yapsalarmis. Ama cok sorun etmiyorum, oldugu kadar işte..

Akif hocanin dedigi gibi, ses seviyesi azalmasa bile daha tok oldu gibime de geliyor. Bu fikri dun yagmurlu yolda edindim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;520575
Aslinda durumu az cok cozdum. Ceed sesi alttan aliyor. Ama taban dosemwsini sokturur muyum... Sanmam.

Bu arada makyajli ceed duyuruldu, aracta iyilestirme listesinin basina yalitimi yazmislar :) keske bastan yapsalarmis. Ama cok sorun etmiyorum, oldugu kadar işte..

Akif hocanin dedigi gibi, ses seviyesi azalmasa bile daha tok oldu gibime de geliyor. Bu fikri dun yagmurlu yolda edindim.

Boşver abi hangi arabaya uzun soluklu bindin şu 3 senede :) hakkaten ben foruma girdiğimda saxon vardı sonra bi keratalar silsilesi sonra aztra sonra bu piiuvv dur ben bakim karabük vergi rekortmenleri listesinde varmısın [emoji23]