škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ses izolasyon malzemesi

gökan · 221 · 127816

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dynamat, Würth en iyisi bu konuda. Sika diye bir marka var onun ürünleri de güzeldir ve fiyatı da uygundur, yapı marketlerde de daha rahat bulurusnuz ama Dynamat, Würth kadar aşırı bir performans beklemeyiniz. İrfan hocamın paylaştığı akustik süngerler de işinize yarar ama izolasyon sonrasında uygulanması daha da iyi olacaktır kanaatindeyim. Yine de sorunuz varsa bildiğim yere kadar yardımcı olmaya çalışırım. İzmir'desiniz herhalde.    İzmir'e geldiğimde de görüşebiliriz bu konuyu. Ben de yapmayı planlıyorum böyle bir uygulamayı. Beraber yapabiliriz :)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2012, 16:08:52 Gönderen: ladacı8086 »

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kanka şu sıra deli gibi malzeme bulmaya çalışıyorum bana da lazım.Şuan sanayide her yerde satılan malzeme inşaat için.Bize araç için lazım.Para olsa dynamat alabilsek keşke ama zor.Onun bir alt kalitesinde malzeme satılıyor ama İzmirde nerede araştırmak lazım.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Benim verdiğim linkte bunu satan yerlerin numaraları ve alınan fiyatlar vardı.. Bi inceleyin derim..

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;341511
Benim verdiğim linkte bunu satan yerlerin numaraları ve alınan fiyatlar vardı.. Bi inceleyin derim..

Doğan baya link var mutlaka bakacağım benim derdim sesten ziyade kapı içine (kapı saçına aynı şekilde arka çamurluk içlerine) uygulama yapıp saçın çok az olsa da dayanımını arttırmak.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiyede Dynamat nereden tedarik edebilirim??

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;341523
Türkiyede Dynamat nereden tedarik edebilirim??

Baran belki İstanbul da vardır.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnternetten bulamadım ama bulan bilen varsa hemen alabilirim.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ulaşmaya çalıştığım bir kaç usta var. Eğer geri dönüş yaparlarsa dynamat, würth yalıtım malzemelerini nereden temin ettiklerini öğrenebilirim. Beklemedeyim. Umarım yardımım dokunur sizlere.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ladacı8086;341532
Ulaşmaya çalıştığım bir kaç usta var. Eğer geri dönüş yaparlarsa dynamat, würth yalıtım malzemelerini nereden temin ettiklerini öğrenebilirim. Beklemedeyim. Umarım yardımım dokunur sizlere.

Volki hadi bakalım kurtar bizi bu sıkıntıdan :ok:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok iyi olur. Özelilkle Dynamat Hoodliner ile ilgileniyorum. Onuda sorma şansınız varsa süper olur.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir şeyler bulduğum/öğrendiğim an büyük bir zevkle paylaşım yapacağım. İnşallah bir an önce sesimi duyarlar da geri dönüş yaparlar :)

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: ladacı8086;341532

Wurth dediğiniz internetten alınabiliyor. Sanayi deyimiyle pütür. Araç altındaki rezonansi engellemeye bi nebze yardım etse de,tek başına hiç bir işe yaramaz.

Ses yalıtımı için alt ve üst frekanslara farklı tedavi uygulanır.

Alt frekans için toklastirici hucresiz kauçuk malzeme kullanılır. Bu malzeme boş tenekede uygulandığında fırlatıp atsanız da zangirdama sesi gelmiyor. Çünkü metal titresemiyor.

Orta ve üst frekans için,açık hücre yapılı polikarbon maddeler,süngerler kullanılır.

Uygulama önceliği alt döşeme komple
Motor ve silecek arkası
Kapılar

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;341551
Sevdiğim bir arkadaşımın uygulaması,

http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=32370&PN=1

Hacım arkadaşın bitüself yapmış ama sonra ısıcam tarzı birşey koymuş sanırım.Eğer ısıcam tarzı birşey koyduysa büyük hata yapmış.Yağmur yada basınçlı su ile içeri giren sular ıslanmasına neden olacak hem koku hemde saçın içten paslanmasına neden olacak.

Volki umarım olumlu bir cevap gelir yoksa cinnet geçirip bitüself almak zorunda kalıcam.Ulen millet gitti uzaya biz yalıtım malzemesi bulmak için yırtınıyoruz :ban::ban::ban::ban::ban:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cem TT den buldum birisini eskiden bayiliğini yapıyormuş cevap bekliyorum.