škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Rapid Spaceback 1.2 Tsi Dsg Hakkında Yardım..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar ;

Herkese selamlar öncelikle

Tam olarak Faiba 1.2 Tsi almak üzere iken 53.000 TL ye satış yerinde daha önce kafamdan çıkardığım spaceback i gordum içine oturunca ve detaylı düşünüce 58.000 TL de fiyat alınca kafam çok karıştı.( eşim doğuş gr. çalışanı )

Fabia yerine bu fiyat seviyesinde 1.2 Tsi Dsg 90 HP almalı mıyım araç hem 90 hp hemde bazı özellikleri fabia ya göre daha eski galiba sizce doğru bir tercih yapmış olur muyum ?

Aklıma takılan en çok soru şu araçtan gelen sesler herkes yazmıs aynı zamanda araç içine çok fazla yol sesi olması bu konularda 2016 model sahibi yada mevcut rapid s. sahiplerinden görüş alabilirmiyim bu kadar rahatsız edici bir ses varmı gerçekten ?

Faiba 3 forumunada yazdım yadıktan 15 gun sonra showrooma gidince fikrim rapide kaydı çok karasızım i20 lerden seatlarda fabialardan sonra şimdi aklıma spaceback çok ciddi takıldı

birde 1.2 TSİ 90 HP ile 1.4 TSİ 125 HP Dsg modeller arasında gerçekten çok varmıdır sizce ? 3600 TL fark var arada

Nasıl bir yol izlemeliyim 58.000 TL 1.2 TSİ DSG için yorumlar nelerdir.

Donanım olarakta aklıma takılanlar

Xenaon far sanırım yok nasıl bir far takımı var

Boleroda Miror Link Yok _ miror link olmayınca bu sistem tam olarka ne işe yarıyor navigasyon yada telfeon bağlama vs.

Ön Park Sensör Yok arka gorsel destekli sanırım

İlk aracım olcak aldığım zaman kısmetse uzun süre kullancam o yüzden bu tırım sesler ve araç için ses yalıtım ve genel görüşlerinizi içtenlikle beklioyrum

Herkese selamlar sevgiler..

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O fiyata 1.4 Tdi ambiant alabilirsin.  Hem satarken daha rahat satarsin. Ben yarın 1.4 Tdi teslim alacağım. Izlenimlerimi yazarim.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol sesi var evet ama kötü yollarda var ve lastikler nexen :( bundan kaynaklı uğultular duyuluyor fakat yeni fabia da var mı bilmiyorum ama bu sesten bir tık fazlası fabia 2 de de vardı. Trim sesi yok 6300 km deyim. Fabia ya göre fazla eksisi yok yani sürücüyü etkileyen kesintiler yapılmamış. Tasarım ve hacim konusunda fabia dan çok daha ileri. 1.4 tsi ın vergi sıkıntısı var ama çok keyifli olur 1.4 tsi ile üstelik 1.2 ile katolog tüketim farkı sadece 0.1 litre 1.4 tsi de düşünülebilir yani. 1.2 tsi kullanıyorum gayet güzel gidiyor çekiş sıkıntısı yok 5. Vites 60 ile yokuş tırmanıyor düşünün. Onun dışında performans beklentiniz çok olmasın. Performans için 1.4 tsi tek geçerim yazılımla 150 beygiri geçecek bir şaka makinesi kulağa hoş geliyor. 1.4 tdi de 90 hp lik tsi ın bir tık altında (neredeyse aynı aslında) performansı var fakat muhteşem tüketim verilerine sahip bir araçtır. 700 km dir 30 km/h ortalama hız ile ş.içi tam 6 litre ile dolaşıyorum 1.2 90 hp ile.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2016, 23:06:05 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Semih Bey

Yorum için çok saolun da şu cümleyi anlaymadaım

1.4 de 90 hp lik tsi ın bir tık altında performans fakat muhteşem tüketim verilerine sahip bir araçtır

onun dışında gerçekten bende spaceback alma yolunda ilerliyorum bakalım 1.4 tsi 3600 fark var değer mi 1.2 yeter mi hep sorular :) hayırlı geceler herkese

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;566691
Merhaba Semih Bey

Yorum için çok saolun da şu cümleyi anlaymadaım

1.4 de 90 hp lik tsi ın bir tık altında performans fakat muhteşem tüketim verilerine sahip bir araçtır

onun dışında gerçekten bende spaceback alma yolunda ilerliyorum bakalım 1.4 tsi 3600 fark var değer mi 1.2 yeter mi hep sorular :) hayırlı geceler herkese

1.4 tdi dan bahsetmiştim o kısımda kusura bakmayın tsi gibi anlaşılmış :) mesajımı düzenledim tsi, tdi ekledim daha açıklayıcı olmuştur.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2016, 23:07:07 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.4 tdi dsg style paket var. Aracımdan çok memnunum ancak çok km yapmadığım için aklımın bir köşesinde TSİ kaldı. tsi da alabilirmişim. daha önceki aracım fsi motor olduğu için benzinden biraz bıkmıştım. Yerinizde olsam o kadarcık farkı önemsemeden 1.4 alırdım tsi motorun gerçekten hakkını alabilmek için 1.4 iyi bir seçim olur bence. Bunun dışında aracım 2000 km yi geçti trim sesi yok. Yol sesini eski aracımla kıyasladığımda bir fark göremedim. Gerçi ben ben hep istanbulda sıcak asfaltta yada düşük hızlarda mahalle arasındaki parke yollarda kullandım. Anadoluda mıcırlı yolda hızlı giderken emsal araçlara göre fark olurmu bilmiyorum ama olsa bile durumun vahim olacağını zannetmem. style pakette farlar sıradan sarı far (bir adı varsada bilmiyorum) mercekli xenon tarzı birşey olsaydı fena olmazdı. Ama bu özelliği ekletebilirsiniz diye düşünüyorum, tabi eğer sipariş verecekseniz. Aracın bence en güzel yanlarından birisi genişliği, diz mesafesi :)

Çevrimdışı mtlich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 2016 Skoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 90 HP DSG ile aranıza katıldım. Geçen cuma aracımı teslim aldım. Yaklaşık 500 km yol yaptım, ilk izlenimlerim oldukça iyi. Şimidilik aracımdan memnunum. umarım böyle gider.

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;566695
bende 1.4 tdi dsg style paket var. Aracımdan çok memnunum ancak çok km yapmadığım için aklımın bir köşesinde TSİ kaldı. tsi da alabilirmişim. daha önceki aracım fsi motor olduğu için benzinden biraz bıkmıştım. Yerinizde olsam o kadarcık farkı önemsemeden 1.4 alırdım tsi motorun gerçekten hakkını alabilmek için 1.4 iyi bir seçim olur bence. Bunun dışında aracım 2000 km yi geçti trim sesi yok. Yol sesini eski aracımla kıyasladığımda bir fark göremedim. Gerçi ben ben hep istanbulda sıcak asfaltta yada düşük hızlarda mahalle arasındaki parke yollarda kullandım. Anadoluda mıcırlı yolda hızlı giderken emsal araçlara göre fark olurmu bilmiyorum ama olsa bile durumun vahim olacağını zannetmem. style pakette farlar sıradan sarı far (bir adı varsada bilmiyorum) mercekli xenon tarzı birşey olsaydı fena olmazdı. Ama bu özelliği ekletebilirsiniz diye düşünüyorum, tabi eğer sipariş verecekseniz. Aracın bence en güzel yanlarından birisi genişliği, diz mesafesi :)

Kayınpederim bugün sedan 1.4 tdi dsg style paket siparişini verdi cumartesi alacak inşallah aynı rakamlara octavia 1.2 tsi dsg optimal paket de alabilir di ama rapid tercihi oldu. Aşağı yukarı sene sonunda bende rapidin 1.4 tsi dsg düşünüyorumda. Kullanıcısı olarak sizin tercihiniz ne yönde olurdu

Çevrimdışı blal37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle. Bende sedan tipi için 1.2 1.4 arasında gidip geliyorum yakıt durumu nedir aracın ilk izlenimleriniz nelerdir acaba?

Çevrimdışı mtlich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blal37;575563
Hayırlı olsun öncelikle. Bende sedan tipi için 1.2 1.4 arasında gidip geliyorum yakıt durumu nedir aracın ilk izlenimleriniz nelerdir acaba?

Ben 1.2 TSI DSG ile şehirler arası 6.3 ve şehir içi 7.5 tüketime ulaştım. Ancak zamanla bu değerlerin düşeceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı burakc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, aynı araçla benim de şehir içi değerler 7.5 ve .72 arasında gidiyor. Bayiden alırken ilk 5bin km.de yakıt tüketiminin biraz yüksek olacağı, zamanla düşeceği söylendi.

Çevrimdışı ugurozaydin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba bende spaceback 1.2 dsg style paket almayı düşünüyorum kendim engelliyim otv indirimli olarak  bana maliyeti 41.000 tl ye gibi bir rakama geliyor cam tavan metalik renk ile 45.000 tl gibi bir rakama geliyor.
Araç konusunda hiç deneyimim olmadı sadece çok beğendim ve bugun polo fabia seat leon gibi arabalara bindikten sonra en son spacebacke  bindim ve aldığım hazzı bu saydığım arabaların hiç  birinde almadım.Kafama takılan konu 1.4 tdi dsg mi almalıyım yoksa 1.2 dsg mi almalıyım yakıt konusunda sıkıntı yaşarmıyım.birde bu araç yalıtımı  nasıl  dışarıdan çok gürültü alıyormu
Aracı otv indirimli alacağım için 5 yıl satamayacağım 5 yıl sonra araç değiştirmek istediğimde maddi olarak  aldığım fiyatta zarar edermiyim.Şimdiden herkese verdikleri bilgiler için teşekkür ederim

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar hocam, öncelikle pek zarar edeceğini sanmıyorum. aslında aldığın her arabada zarar edersin ekonomik olarak. çünkü atıyorum 50bine aldığın arabayı 2 sene sonra 50bine satarsan o paranın o anlık değeri farklıdır falan filan. fakat sen karda olursun muhtemelen. aracını 5 sene sonra aldığın fiyatın üzerine satacağını düşünüyorum.

1.2 tsi dsg 90 beygir kullanıcısıyım. çok sportif sürüş sevmiyorsan, çok sert kullanmıyorsan, ani sollama işlerine girişmeyeceksen 1.2 tsi çok rahatlıkla yeter diye düşünüyorum senin için.

yalıtım durumu iyi. 130 km hızla dahi rahatsız edici bir ses olmuyor içeride. rüzgar sesi falan almadım ben pek. yakıt konusunda 1.2 tsi dsg sahibi olarak istanbulda çok yoğun trafiğe girersen 9-9.5 seviyelerinde gezersin yoksa 8 civarına inersin diye düşünüyorum. kendi adıma araç daha 1000kmyi yeni devirdi 19kmh hız ortalamasıyla 9.2 şu an yakıt. 44km ile 6.7 falan. bu önümüzdeki 1000 km içinde daha da düşer, motor yeni açılıyor. uzun yolda 4.5leri görürsün. şehir içi 8 civarına sabitleneceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı ugurozaydin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcbtr;583331
merhabalar hocam, öncelikle pek zarar edeceğini sanmıyorum. aslında aldığın her arabada zarar edersin ekonomik olarak. çünkü atıyorum 50bine aldığın arabayı 2 sene sonra 50bine satarsan o paranın o anlık değeri farklıdır falan filan. fakat sen karda olursun muhtemelen. aracını 5 sene sonra aldığın fiyatın üzerine satacağını düşünüyorum.

1.2 tsi dsg 90 beygir kullanıcısıyım. çok sportif sürüş sevmiyorsan, çok sert kullanmıyorsan, ani sollama işlerine girişmeyeceksen 1.2 tsi çok rahatlıkla yeter diye düşünüyorum senin için.

yalıtım durumu iyi. 130 km hızla dahi rahatsız edici bir ses olmuyor içeride. rüzgar sesi falan almadım ben pek. yakıt konusunda 1.2 tsi dsg sahibi olarak istanbulda çok yoğun trafiğe girersen 9-9.5 seviyelerinde gezersin yoksa 8 civarına inersin diye düşünüyorum. kendi adıma araç daha 1000kmyi yeni devirdi 19kmh hız ortalamasıyla 9.2 şu an yakıt. 44km ile 6.7 falan. bu önümüzdeki 1000 km içinde daha da düşer, motor yeni açılıyor. uzun yolda 4.5leri görürsün. şehir içi 8 civarına sabitleneceğini düşünüyorum.

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.ama şehir ici motor acildiktan sonra 9lt den asagi iner dimi yakir