škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç çakmağı elektriğini kesmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim çözüm şu oldu
manisada evelce Vestel merkez servisi olan dostum ile linklerde ki sigorta geubunu komple söktük ve altında ana hatta bağlantıları n toplandığı bölümde kontak kapanınca enerjisi kesilen hatta yaralamadan kesmeden bir kablo ilave ettik bunun ucna tekli çamak soketi koyduk ve kameranın çakma ucunu da buraya tktık ve oraya arkaya gizledik kelepçe ile bağladık sonra dırıltı yapmasın diye iyice yalıtımladık ve topladık şimdi kim arasa bulamaz hattı. kontak açınca kameram çalışıyor. meydana da çakmak çoklayıcı olarak anahtarlı model aldım onu kullanıyorum. bu linkteki ürün her çoklayıcsının atrı anahtarı var
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/cakmak-fisi-coklayici-3lu-usb-li-1-kalite-12293-238212280
 http://www.ucuzsarf.com/cyber-an-9908-3-lu-arac-cakmaklik-coklayici?search=çakmak her ikisinden alışveriş yaptım ikiside iyi parçayı ucuzsarf dan almıştım diğerinde yoktu.şimdi var.

gizlemiş olduğum da bunun teklisi
http://www.modacar.com.tr/modacar-2-cakmak-cikisli-cakmak-soketi-102340
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2016, 08:17:14 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araca kamera aldım fakat bazen takılı unutuyorum.
Kontağı kapatınca çakmak ve usb elektriğini kesmek için başa bir yol var mı?
VAG veya başka yerde çözüm bulunabilirse iyi olacak.

Alarm vs olduğu için kontak kapanınca kesmek istememiş olabilirler.
Başka bir örnek de VAG'dan kontağı kapatınca camların kapanmasını aktive etmiştik.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildigim kadariyla kodlamayla olmuyor. Ancak elektrikciye giderseniz role koyarak yapabilir. Ayni dertten bende muzdaribim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

octaviars

• Ziyaretçi
Bende aynı dertten muzdaribim, eski jetta aracımda çakmaklık kontak kapanınca çalışmıyordu yeni octavia aracımda bunun çalışmaya devam ettiğini bir akşam evden aracıma bakınca aracımın içinde yanan güvenlik kameramın şarj aleti üzerindeki kırmızı lambanın yandığını görünce fark ettim, o gün bugündür eğer unutmazsam arabadan inerken şarj aletini biraz yukarı kaldırıp ışığını söndürür vaziyette aracı terk ediyorum, ama bir gün o vaziyette unutup araçla hareket ederken kameranın işe yarayacağı bir olay yaşamaktan korkmuyor değilim :confused:

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuya çözüm bulan var mı? araç kamerasını ve navigasyonumu rahat bir şekilde kullanamıyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam oto elektrikciye gideceksiniz. Kontaga bagli calismasini istediginizi soyleyeceksiniz o yapar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı utasdemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;608237
bu konuya çözüm bulan var mı? araç kamerasını ve navigasyonumu rahat bir şekilde kullanamıyorum.

Merhabalar
Birkaç yıl önce konuyu ben açmıştım. 12. mesajdaki çözümü uyguladım. Tesisatta dokunmadan en çözüm bu oldu benim için. Daha önceki bir cevabım:

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=533509&postcount=7

İyi günler...

Çevrimdışı Nuri Doğan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de uzun uğraşlar sonucu şöle bir çözum buldum usb  den nasıl telefon şar edebiliyor ise kamera da aynı şekilde şarz olabiliyor. Fakat usb kablosunu kesip icerisindeki data kablolarını iptal edip yani
yeşil beyaz kırmızı ve siyah kablolardan yeşil ve beyazı kesin. Kımızı + siyah -  dir .
kameranızın orjinal çakmaklık şarzlı kablosunu da kesin onda iki kablo var zaten kırmızı siyah
usb kablosu ile birlestirin. kabloyu  istediginiz yerden usb dolandırın  ben ön camın tavanla birleştigi yerden yolcu kapısı contası arasından ve torpito altından ulaştım kablı kirliligi olmadı. aracınızın kumandadan açtıgınız anda kayıta başlar kitledikten kısa bir süre sunra elektirigi keser kamera kapanır. Umarım yazımla yardimcı olabilmişimdir.

Ben bir aydır kullanıyorum bir problem yaşamadım. yazdıklarım yardım amaçlı olup sorumluluk kabul değil.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nuri Doğan;609760
Arkadaşlar ben de uzun uğraşlar sonucu şöle bir çözum buldum usb  den nasıl telefon şar edebiliyor ise kamera da aynı şekilde şarz olabiliyor. Fakat usb kablosunu kesip icerisindeki data kablolarını iptal edip yani
yeşil beyaz kırmızı ve siyah kablolardan yeşil ve beyazı kesin. Kımızı + siyah -  dir .
kameranızın orjinal çakmaklık şarzlı kablosunu da kesin onda iki kablo var zaten kırmızı siyah
usb kablosu ile birlestirin. kabloyu  istediginiz yerden usb dolandırın  ben ön camın tavanla birleştigi yerden yolcu kapısı contası arasından ve torpito altından ulaştım kablı kirliligi olmadı. aracınızın kumandadan açtıgınız anda kayıta başlar kitledikten kısa bir süre sunra elektirigi keser kamera kapanır. Umarım yazımla yardimcı olabilmişimdir.

Ben bir aydır kullanıyorum bir problem yaşamadım. yazdıklarım yardım amaçlı olup sorumluluk kabul değil.

çok anlayamadım ama, usb yi teyp girişine takarak mı elektrik verdiniz bunu mu demek istediniz acaba?

Çevrimdışı Nuri Doğan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;609831
çok anlayamadım ama, usb yi teyp girişine takarak mı elektrik verdiniz bunu mu demek istediniz acaba?
evet usb cıkışından aldım

kısacası herhangi bir usb kablosunu kesin kameranın şarz kablosunu da kesin kirmızı ve siyak kabloları birbirine ekleyın digelerini iptal edin. teyip cıkısı na takın kullanın

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nuri Doğan;609872
kısacası herhangi bir usb kablosunu kesin kameranın şarz kablosunu da kesin kirmızı ve siyak kabloları birbirine ekleyın digelerini iptal edin. teyip cıkısı na takın kullanın
Araç kamerasının usb kablosu vardı,  pc data aktarma için, onu denedim ancak pc gibi algıladı kamera ve data aktarma ekranı geldi.  Şimdi data kablo içindeki 4 kablodan 2 si elektrik 2 si data aktarma yapıyor , dediğiniz renkleri kestim ve şimdi denedim başarılı oldu :)
çok sağol.
usb çoklayıcı ile müzik çalışmıyor ama :( buna bir çözüm bulabildin mi.

aux tan elektrik alınabilir mi aynı şekilde ?
« Son Düzenleme: 04 Mart 2017, 12:54:58 Gönderen: comondx »

Çevrimdışı Nuri Doğan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rica ederim
evet usb den muzuk dinlenemiyor
aux icin de usb çevirici var onu alıp deneyecegim firsatım olmadı daha

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nuri Doğan;610033
rica ederim
evet usb den muzuk dinlenemiyor
aux icin de usb çevirici var onu alıp deneyecegim firsatım olmadı daha
aslında data bilgisi 1 adet bellekten yolluyoruz. algılaması lazım :)

aux usb kablo bir araştırayım,  ya da hafıza kartı alacağım olmadı oradan devam edeceğiz müzik dinlemye.

Çevrimdışı hasretimsana_31

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer çakmağı kullanmıyorsan sigortalıktan sigartasını çıkar bu da bir çözüm