škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 skoda superb

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azraili4402;511430
Dediğim araç gerçek full... :) 18 Luxon,Isıtma,sunrof,beyaz renk,İçi alacantra deri,+ olarak paspas +bagaj havuzu hediye =94.000TL Ama mantıklı yeni kasa onların fiyatlarda 110.000TL olacak galiba bu özelikllerle.
Kesinlikle alin yeni.kasa 110tl.den piyasaya çıkarsa zaten sizin araçta prim yapacaktır. En kotu aldiginiz fiyata satar yenisine gecersiniz

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vuralserhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir konuda yardımızına ihtiyacım var. Bugün octavia siparişi veriyordum. Opsiyonlarla araç 88900 a geldi. Tam onaylarken burada bir araç var bir bakın isterseniz dediler. Araç 2015 superb elegance beyaz prestij paket, park asistanı, koltuk ısıtma sunroof vb.Açıkcası konulabilecek başka bir opsiyon yok full full full... Fiyat 93500 deri seçeneklisi 95000. Öylece kala kaldım. Araç acayip dolu oturduğumda başka dünyada hissettirdi.bu fiyat nasıl? Alınır mı Araç 1.6 tdi dsg

*Karar veremiyorum. Kimisi bekle diyor kimisi bence alınmalı. Benim aklımın ucundan geçmiyordu SuperB klasmanına girmek. Bende donanım takıntısı var. Aldığım araç full olmalı ve her özelliğini kullanırım. Dolayısıyla SuperB boş alacağıma octavia full alırım mantığı ile gidip aracı doldurmuştum. Araç değiştirmemde ki gaye renk ve şanzumandan dolayıdır. Açıkcası mevcut aracımdan da memnunum. Aldığım aracı uzun yıllar kullanacağım. Beni renk, şanzuman, yakıt ekonomisi ve donanımlarla tatmin etmeli ki 3 5 yıl sonra değiştirme ihtiyacı duymayım. Yeni kasa SuperB min 110-115 bandında çıkacaktır. Ben 90bin civarını gözden çıkartmıştım. ee hadi bir üst segment için 5000tl fark vereyim. Daha fazla açılmak bana koyabilir. Sanırım şuan kimse yerimde olmak istemezdi. Fazla vaktimin de olduğunu düşünmüyorum. Bu araçlar çok kısa süre içerisinde tüketilir. Bu aracı almaya gelen vatandaş binicidir ve alıp biner. Yeni kasaymış vs. çok kafasına takmaz.

Yardım edin :)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olun sizin yerinizde olmak isteyecek bir çok arkadaş vardır. :)

Aynı durumda ben olsam kesinlikle SuperB derdim hem de deri koltuk (sanırım yarı deri koltuk kombin) opsiyonlu olanı düşünürdüm. Daha 2 hafta önce komşum bahsettiğiniz aracı (deri koltuk opsiyonu hariç) 97.500 TL.ye aldı. Kurun ne olacağı da belli değil (düşmez ama ne kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değil).

Tabi ki karar sizin.

Çevrimdışı vuralserhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;517615

Aynı durumda ben olsam kesinlikle SuperB derdim hem de deri koltuk (sanırım yarı deri koltuk kombin) opsiyonlu olanı düşünürdüm. Daha 2 hafta önce komşum bahsettiğiniz aracı (deri koltuk opsiyonu hariç) 97.500 TL.ye aldı. Kurun ne olacağı da belli değil (düşmez ama ne kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değil).

Tabi ki karar sizin.

Vatandaşın biriside diyor ki bekleyin. Yeni kasa geldiğinde bu fiyat düşecek. Zaten octavia düşünüyorsunuz. Kısmet olmazsa Octavia yeni motor seçenekleri olandan alırsınız diyor. Vay arkadaş para ile rezil olmak diye buna deniyor. Ne kadar zor bir iş seçim yapabilmek.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu saatten sonra düşer mi bilemem nitekim bayilerin elindeki stoğun da bir maliyeti var ve bu maliyet kur arttıkça artıyor. Bu araçlar Euro üzerinden ithal edilip TL üzerinden satılıyor. Yani yeni parti araç alırken bugünkü kur üzerinden satın alıyorlar. Peki bu aradaki kur farkını ne yapacaklar? Hadi bir kısmını sineye çektiler 1 değil 2 değil 3 değil ki aldıkları araba sayısı. Bunun SuperB.i var, Octaviası var, Rapidi var, Yetisi var var da var.

Benim öngörüm bu saatten sonra hele de kur artmaya devam ettiği sürece bayiler ellerindeki stoğu ölü fiyatından vermezler, veremezler. Yeni gelecek SuperB.in fiyatlarının da kurdan etkilenmemiş olması mümkün değil.

Çevrimdışı vuralserhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;517621
Bu saatten sonra düşer mi bilemem nitekim bayilerin elindeki stoğun da bir maliyeti var ve bu maliyet kur arttıkça artıyor. Bu araçlar Euro üzerinden ithal edilip TL üzerinden satılıyor. Yani yeni parti araç alırken bugünkü kur üzerinden satın alıyorlar. Peki bu aradaki kur farkını ne yapacaklar? Hadi bir kısmını sineye çektiler 1 değil 2 değil 3 değil ki aldıkları araba sayısı. Bunun SuperB.i var, Octaviası var, Rapidi var, Yetisi var var da var.

Benim öngörüm bu saatten sonra hele de kur artmaya devam ettiği sürece bayiler ellerindeki stoğu ölü fiyatından vermezler, veremezler. Yeni gelecek SuperB.in fiyatlarının da kurdan etkilenmemiş olması mümkün değil.

Hocam o değilde. Elimde ki araç çok aceleye gelecek. Oradan zarar edeceğim. Skoda bayisi takasta kullanırız dedi fakat ben piyasadan 2.500 tl civarında düşün fiyat vereceklerini düşünüyorum. Şimdi ilanda açtım. Ellerinde 2 araç var. Birisi bej rengi kumaş diğeri ise deri döşeme. Anladığım kadarıyla siz aracı kaçırmayın diyorsunuz. Babamda bir skoda sever olarak "oğlum octavia bakmaya geldin uygun fiyata superB buldun. O yüzden yeni kasa gelecekmiş gelmeyecekmiş takılma, eğer superB bakmaya gelseydin ve yeni kasa geleceğini öğrenseydin ki biliyoruz o zaman bekleyebilirdin" felan diyor.

Bugün sormayı unuttuğum ve içine bindiğimde de dikkat etmediğim bir kaç noktada bana yardımcı olabilir misiniz?

- Bu araç Elegance üzerine prestij paketli. Anladığım kadarıyla başkada opsiyonel bir seçenek sunmuyorlar. ( Geri görüş kamerası ve Jant değişiklikleri harici). Dolayısıyla anahtarsız çalıştırma, 4 koltuk ısıtma ve "SOĞUTMA" var mı ?. Isıtma var diye biliyorum ancak soğutma ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bu prestij paket denilen olayın içerisine neler giriyor? Hangi donanımlar ekleniyor? Bunlarla ilgili size zahmet olmazsa bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;517615

Tabi ki karar sizin.

Merhabalar Ben alacam ama 18 kaçırdım malasef satıldı :mad: ... siyah deri elegane full + full 93.000 TL bi yerde daha buldum kısmetse alacaz gibi :D

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vuralserhat;517622
Hocam o değilde. Elimde ki araç çok aceleye gelecek. Oradan zarar edeceğim. Skoda bayisi takasta kullanırız dedi fakat ben piyasadan 2.500 tl civarında düşün fiyat vereceklerini düşünüyorum. Şimdi ilanda açtım. Ellerinde 2 araç var. Birisi bej rengi kumaş diğeri ise deri döşeme. Anladığım kadarıyla siz aracı kaçırmayın diyorsunuz. Babamda bir skoda sever olarak "oğlum octavia bakmaya geldin uygun fiyata superB buldun. O yüzden yeni kasa gelecekmiş gelmeyecekmiş takılma, eğer superB bakmaya gelseydin ve yeni kasa geleceğini öğrenseydin ki biliyoruz o zaman bekleyebilirdin" felan diyor.

Bugün sormayı unuttuğum ve içine bindiğimde de dikkat etmediğim bir kaç noktada bana yardımcı olabilir misiniz?

- Bu araç Elegance üzerine prestij paketli. Anladığım kadarıyla başkada opsiyonel bir seçenek sunmuyorlar. ( Geri görüş kamerası ve Jant değişiklikleri harici). Dolayısıyla anahtarsız çalıştırma, 4 koltuk ısıtma ve "SOĞUTMA" var mı ?. Isıtma var diye biliyorum ancak soğutma ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bu prestij paket denilen olayın içerisine neler giriyor? Hangi donanımlar ekleniyor? Bunlarla ilgili size zahmet olmazsa bilgi verebilir misiniz?

Bundan 4 ay önce sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşadım. Babamla birlikte Octavia almaya gittik 1.6 tdi dsg dediğiniz gibi donanımlarla 85 civarı bir fiyata geldi.Satın aldığımız kişi tanıdıktı bir tane superb kaldı elimde 2014 elegance+prestij onu uygun fiyattan verebilirim deyince onun pazarlığını yaptık 91.500'e anlaştık. Kağıt üzerinde iki araç arasında çok fazla fark vardı. Bizimde acil bir araba almamız gerekiyordu. O gün hiç aklımızda yokken Superb'i aynı gün aldık çıktık. Şimdi 4 ayı geçti ve inanılmaz memnunuz. Octavia alsaydık hep aklımda kalacaktı. Aracın donanımlarının haricinde üst segment olması da kesinlikle farkettiriyor. Yine de karar sizin.

Çevrimdışı vuralserhat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
96 000 TL. Deri döşemeli alıyorum. Hayırlısı olsun bakalım.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vuralserhat;517669

Dediğim gibi harika fiyat çünkü komşum deri koltuk opsiyonsuz 97.500 TL.ye aldı.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vuralserhat;517669

96.000 TL olan aracın özelikleri nedir!