škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2005 1.2 classic lpg tercihi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım.
2005 fabia 1.2 classic aldım lpg taktırmak istiyorum atikere karar vermiştim.
Son görüştüğüm firma (atiker,gasitaly,zavoli,landirenzo bayisi)
Atikerin benim arabam için sorunlu oldugunu takarsa sürekli sorun yaşayacagımı soyledi kafam karıştı.Aynı fiyata gas italy yada daha fazlasına zavoli , landirenzo tavsiye ederim dedi.
Sordugum kişi makine mühendisi izmirde lpg büyük bir lpg dönüşüm firması çalışanı..
Sizden tek ricam takmana gerek yok gibi yorumlar yapmamanız ben lpg takmaya karar verdim zaten marka konusunda öneriniz olursa özellikle 2000-20006  fabia 1,2htp yi lpg ile kullananlardan yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 2 hafta 1.2 araştırmıştım.
1,4 almaya karar verdim. 3-4 gün içinde devir alacağım.
araştırmalarımda markadan ziyade,
malzeme kalitesi, montaj işçiliği ve 3 silindir motorlar için kullanılan
yazılım önemli olduğu idi.

Çevrimdışı Faboct

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: caglarlar6;431479
Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım.
2005 fabia 1.2 classic aldım lpg taktırmak istiyorum atikere karar vermiştim.
Son görüştüğüm firma (atiker,gasitaly,zavoli,landirenzo bayisi)
Atikerin benim arabam için sorunlu oldugunu takarsa sürekli sorun yaşayacagımı soyledi kafam karıştı.Aynı fiyata gas italy yada daha fazlasına zavoli , landirenzo tavsiye ederim dedi.
Sordugum kişi makine mühendisi izmirde lpg büyük bir lpg dönüşüm firması çalışanı..
Sizden tek ricam takmana gerek yok gibi yorumlar yapmamanız ben lpg takmaya karar verdim zaten marka konusunda öneriniz olursa özellikle 2000-20006 fabia 1,2htp yi lpg ile kullananlardan yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

Benim aracım da aynı. 2012 Ekim ayından beri Atıker takılı kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Karar sizin.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dönüşüm yapmak için beklemeye gerek yok, her şekilde %35 daha ekonomik..
Marka farketmeksizin en iyi ustayı bulduğunuz yere taktırın..

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;431853
1.2 e tüp gereksiz...

Alıntı yapılan: zaferhan;431489
en iyisinin...

Forumda yeniyim diyorum..Adam gibi bir soru soruyorum..
Amacınız ne anlamadım.ilk mesajımda forumdan soğudum sayenizde..
Ben mesajımda tüp gereksiz gibi cevaplar vermeyin dedim sizin yazdıklarınız ilginç.
Sayın zaferhan bu konuya başka cevap yazmazsanız sevinirim..

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Markadan ziyade isciligin cok daha onemli oldugunu dusunuyorum...

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bulunduğunuz ildeki işçilikler konusunda hiçbir bilgim yok ama size şu öneride bulunabilirim..

En yakın tarih 3Mayıs cuma günü idi bir arkadaşımın aracına (2009 A5 Octavia Ambiante) Lpg taktırmaya gittik, bizim düşüncemiz Lovato taktırmaktan yana idi çünkü benim aracımda 3 yıldır Lovato var ve hiç bir sıkıntım olmadı.

Ustamızın yanına gittiğimizde şu yorumla karşılaştık.

Fiyata göre değişkenlik gösterdiği için önce fiyat aldık

en ucuzu Atiker di usta tavsiye etmedi.

Lovato için fiyatı 1200tl idi. (Obd diye garip bişey daha söyledi ne olduğunu sorduğumda otomatik olarak araç kendi yakıtını kısıyor yada açıyormuş. Otomatik ayar gibi birşey yani.)

BRC takalım dedi onun ne özelliği var dediğimde 1300tl dedi sıkıntısız olduğunu diğerlerine göre daha iyi olduğunu söyledi. Bizde fazla bir fark olmadığı için BRC taktırdık. BRC hakkındaki yorumları genelde olumlu duyuyorduk zaten.

Şunuda belirtmek isterim ki diğer Lpg adı altındaki başlıklarda hep Lovato yu savundum veya önerdim çünkü Lovato kullanıcısıyım ve yaptığım tek şey 10.000km de bir filtresini değiştirmek onuda kendim yapıyorum.

Diğer bir tavsiyem Simit tank taktırmanız ve aracınıza ince stepne almanız bagajda çok avantaj sağlıyor şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: caglarlar6;431869
Forumda yeniyim diyorum..Adam gibi bir soru soruyorum..
Amacınız ne anlamadım.ilk mesajımda forumdan soğudum sayenizde..
Ben mesajımda tüp gereksiz gibi cevaplar vermeyin dedim sizin yazdıklarınız ilginç.
Sayın zaferhan bu konuya başka cevap yazmazsanız sevinirim..

Forumdan soğumanıza gerek yok.. emredin :tpn:

LPG taktıktan sonra açacağınız konuları dört gözle bekleyeceğim...

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;431906
Bulunduğunuz ildeki işçilikler konusunda hiçbir bilgim yok ama size şu öneride bulunabilirim..

En yakın tarih 3Mayıs cuma günü idi bir arkadaşımın aracına (2009 A5 Octavia Ambiante) Lpg taktırmaya gittik, bizim düşüncemiz Lovato taktırmaktan yana idi çünkü benim aracımda 3 yıldır Lovato var ve hiç bir sıkıntım olmadı.

Ustamızın yanına gittiğimizde şu yorumla karşılaştık.

Fiyata göre değişkenlik gösterdiği için önce fiyat aldık

en ucuzu Atiker di usta tavsiye etmedi.

Lovato için fiyatı 1200tl idi. (Obd diye garip bişey daha söyledi ne olduğunu sorduğumda otomatik olarak araç kendi yakıtını kısıyor yada açıyormuş. Otomatik ayar gibi birşey yani.)

BRC takalım dedi onun ne özelliği var dediğimde 1300tl dedi sıkıntısız olduğunu diğerlerine göre daha iyi olduğunu söyledi. Bizde fazla bir fark olmadığı için BRC taktırdık. BRC hakkındaki yorumları genelde olumlu duyuyorduk zaten.

Şunuda belirtmek isterim ki diğer Lpg adı altındaki başlıklarda hep Lovato yu savundum veya önerdim çünkü Lovato kullanıcısıyım ve yaptığım tek şey 10.000km de bir filtresini değiştirmek onuda kendim yapıyorum.

Diğer bir tavsiyem Simit tank taktırmanız ve aracınıza ince stepne almanız bagajda çok avantaj sağlıyor şimdiden hayırlı olsun.

1300 e brc 1200 e lovato bu fiyatlar güncelmi?

Burda aldıgım fiyatlar Brc 1700 landirenzo 1600 lovato 1500 zavoli 1400 atiker 1100..Sanırım burda pahalı Ankara ya göre..

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrudur bu fiyatı geçtiğimiz cuma günü aldık. Ben genelde araca sürekli kullanılan bir aparat taktırıyorsam teknik desteğin fazla olmasını ve değişik illere gittiğimde bir sıkıntı olursa kolaylıkla çözüm bulmak isterim.Bu sebeplere dayanarak Landirenzo ve tartarini gibi markaları düşünmüyorum çünkü teknik destek bulma ihtimali zor oluyor. Ayrıca verdiğim fiyatlar kampanya fiyatı da değildi kampanya olsa daha ucuz olacak demek ki. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CerkeSeckin;431932
Doğrudur bu fiyatı geçtiğimiz cuma günü aldık. Ben genelde araca sürekli kullanılan bir aparat taktırıyorsam teknik desteğin fazla olmasını ve değişik illere gittiğimde bir sıkıntı olursa kolaylıkla çözüm bulmak isterim.Bu sebeplere dayanarak Landirenzo ve tartarini gibi markaları düşünmüyorum çünkü teknik destek bulma ihtimali zor oluyor. Ayrıca verdiğim fiyatlar kampanya fiyatı da değildi kampanya olsa daha ucuz olacak demek ki. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Nerde taktırdınız BRC yi? olmazsa Ankara ya geleyim ailem orda zaten..

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Balıkesir veya edremit için LPG ustası öneriniz varmı ?

Sizce landirenzo mu? zavoli mi?

Çevrimdışı caglarlar6

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güncell

Balıkesir-edremit arası usta tavsiye edebilecek olan varmı bir de atiker ya da mimgas nasıl?