škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg TDI beni hayal kırıklığına uğrattı

Dre42 · 37 · 6820

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;563848
Tamam dünya para verip tdi dsg almışsınız ve gocunuyorsunuz bundan anlıyorum..kimin neye gore kıyas yaptığını eleştiremezsiniz beğenmedim ve fikrimi söyledim onun haricinde golfe sozum yok

Olaylara bakmak istediğiniz açıdan bakarak sizin gibi düşünmeyenlerin eleştilerini kabul etmek içinizden gelmiyorsa foruma yorum yazmayacaksınız !
Her kez sizin gibi düşünmek ve değerlendirmek  zorunda değil. Sizin fikirleriniz ve görüşlerinizin en doğru olmak zorunda degil.
Polemik sevmem, daha fazla da bu konuya yazmam.
Zevkler ve renkler tartışılmaz, ilk yorumumda aynısını yazdım.
Esen kalın.  :ok:

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;563868
Olaylara bakmak istediğiniz açıdan bakarak sizin gibi düşünmeyenlerin eleştilerini kabul etmek içinizden gelmiyorsa foruma yorum yazmayacaksınız !
Her kez sizin gibi düşünmek ve değerlendirmek  zorunda değil. Sizin fikirleriniz ve görüşlerinizin en doğru olmak zorunda degil.
Polemik sevmem, daha fazla da bu konuya yazmam.
Zevkler ve renkler tartışılmaz, ilk yorumumda aynısını yazdım.
Esen kalın.  :ok:

Yazdığınızda çok haklısınız baştan bi kez okuyun ve hatanızı gorun kendinizi yazmışsınız :) sizden hangi konuya yazmam konusunda bilgi almak zorunda değilim bu kadar saldıracaksanız siz fikirlerinizi yazmayın bi zahmet esen kalın :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION]
Ssanyong tivoli kullandım diyorum hocam d modunda kullandım tam beklediğim gibiydi. Vites beyni akıllı bir biçimde işliyor ve nasıl kullanmak istediğinizi anlıyor.
Şimdi tasarruf için vites küçültmüyor diyorsunuz da motoru boğarak boşa gaz vermek ne kadar tasarruflu. Bugün ben aracın vites önergelerine göre değişim yapıyorum ve 5. Viteste 60 km hızla bile tepki veriyor araç. Max devri 1400 de veriyor çünkü aracım ama 1200 devirde vites değiştirsem muhtemelen aynı dsg deki boğulmayı yaşarım. Eğer  bu tepkisizliğe ekonomi diyorsanız. Ben nasıl aracın eco seçimlerinde aracı boğmuyorum. Burda dsg kesinlikle aracın max tork devrini yada ona yakın kısmını yakalayamıyor ki turbo devirleri bukadar aşağıda iken.

Belki içinizden düz vites kullanıyor gelmiş dsg ye b.k atıyor dersiniz anlarım. Mesela benim aracında gaz tepkilerini beğenmiyorum ama alıştığım için sorun teşkil etmiyor. Sizde de durum bu aslında. Belki dsg nin teknolojisi çok çok daha iyidir ama insanların adını bile bilmediği ssanyong un vites seçimleri çok daha doğruydu. Burda dsg nin seçim hataları olduğunu ve izlenimlerimizi belirttik sadece. Hee aracım dsg li yada 10 yıl önceki bir teknolojili olsun isterdim tabi ama bu hayal kırıklığı yaşadığım gerçeğini değiştirmez.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse kızmasın darılmasın ama en iyi araba "kişinin sahip olduğu arabadır". Yani benim arabamdır! Gerisi işin hikaye kısmı..:gaz:

TDI DSG ikilisi Enes beyin beklentilerini karşılamıyor olabilir. Değişik tipte otomatik kullanan ve belli bir otomatik tecrübem olduğundan, DSG her ne kadar oluşan ön yargılardan dolayı biraz tedirginlik oluştursa da (aslında tedirginlik tüm otomatik şanzımanlar için mevcut) bence başarılı bir sistem. Günümüz şartlarında ekonomi ön planda olduğundan bazılarına göre beğenilmeyebilir. DSG en düşük devir en yüksek hız merkezli bir çalışma önerir standart olarak. Vites geçişleri hızlıdır. Kaldıki bir şeyi kıyaslarken belli kıstaslar olması lazım. Kendi kıstaslarımız genel bir sonuç vermez.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Yeti'de DSG değil, SDG (Süper Drive Gearbox) vites var :):):) Ben sorun çıkma riski ve korkusunun dışında çok çok memnunum. :gut:
« Son Düzenleme: 08 Mart 2016, 12:26:55 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;563848
...beğenmedim ve fikrimi söyledim...
Enes, DSG' den sana mesaj var.:rm:

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;563980
Enes, DSG' den sana mesaj var.:rm:

Çok  guldum abi eyvallah :) bencede iyi birisi dsg bize azcik naz yaptı :)