škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Den gelen tıkırtılar beni delirtiyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizin şehiriçi yolları malum. Özellikle yaşadığım Gümüşhane'de aracı parke taşı , stabilize yol ve her her tarafı çukur ve yamalarla dolu asfaltta kullana kullana arka bagaj üzerindeki kapaktan, ön tarafta bulunan bardaklıktan ve navigasyonun takılı olduğu çerçeveden tıkır tıkır ses gelmeye başladı. İyi asfaltta ses yok ama yol kötü olunca yapacak birşeyde yok. Kişisel olarak bu sesleri gidermek için yapabileceğim birşey var mı? Yoksa yetkili servise mi gitmeliyim. Yada Autoking v.s bu konuda birşey yapabilir mi?

Aynı ses konusunda arkadaşım daha sıfır sayılabilecek(9000 km) passatı götürdü abi o yolda amarok kullanacaksın dedi servis :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pandizottan gelen ses için ben kendi adıma bir çözüm buldum. Set pkariğe temas ettiği yere izole bant gibi birşey yapıştırdım komple, o şekilde ses kesildi.

Araç garanti kapsamındaysa servise götürün bence. Bu tarz şikayetlerle sıklıkla Ankara Efe'ye gitmişliğim vardır. Hiçbir zaman arkadaşınıza yapıldığı gibi baştansavma bir yaklaşım olmadı, bir şekilde çözüm bulmaya çalıştîlar hep.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok sağolsun servis onun aracı garanti kapsamında izolasyonunu yaptı. Şu an benim aracım garantisi bitti. Serviste nahoş bir olay yaşadım o yüzden aracı daha önce tanıdığım ve skoda konusunda iyi bir servise götürdüm ancak onun yaptığı da ilginç pandizotun oturduğu yere çift taraflı bant yapıştırdı tabi ilk tam bagaj açıp kapamada bant gitti.Servise götürüp yaptırmayı düşünüyorum en iyisi o diye düşünüyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pandizotla ilgili bulduğum çözüm benzer aslında; ancak ben yaklaşık 2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum ve kullandığım malzemeyi yenilemem gerekmedi. Fırsat bulursam bir fotoğraf çekip buraya koyarım, size bir fikir verebilir.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;465951
Pandizotla ilgili bulduğum çözüm benzer aslında; ancak ben yaklaşık 2-3 yıldır bu şekilde kullanıyorum ve kullandığım malzemeyi yenilemem gerekmedi. Fırsat bulursam bir fotoğraf çekip buraya koyarım, size bir fikir verebilir.

Çok iyi olur. Belki bizde aynı yöntemle sesten kurtuluruz Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoyu ekledim, umarım yardımcı olur.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler. Bu çift taraflı bantmı yoksa bu camlarda izolasyonu sağlamak için kullanılan fitillerden mi? Aynı şekilde bende çift taraflı bant ile şu an sesi kestim ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;466973
Teşekkürler. Bu çift taraflı bantmı yoksa bu camlarda izolasyonu sağlamak için kullanılan fitillerden mi? Aynı şekilde bende çift taraflı bant ile şu an sesi kestim ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum

Çift taraflı bant değil. Sanırım kapı altlarında kullanılan bir malzemeydi bu.

Çevrimdışı mühendis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
pandizotun altında bulunan plastik menteşelere bezi altta tutarak wd 40 sıkın, yalnızca bir kere ve sonrasında parçayı silin sesten eser kalmayacaktır.

Çevrimdışı Tuhraser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pandizotun alt kısmında bulunan plastiğe sandalyelerin ayaklarının alt tarafına takılan yuvarlak bir malzeme var.Alt tarafı yapışkanlı üstü keçe gibi serviste onu yapıştırdılar.Her iki tarafada.Sonra silikon sprey sıktılar.Silikon spreyi el freninin olduğu yerdeki plastiğe ve kapı fitillerine sıktılar.Ses kalmadı araçta. Ben kendimde aldım.Spreyi sıktıktan sonra fazlalığı bez ile almak yada ayakkabı süngeri olurya onunla şöyle bir üstünden geçmek faydalı.