škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passat B6 Kasa Jant seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlarım passat b6 kasa 1.6 FSI 2006 Model aracım var.Fırtına gri
Yeni jant lastik takımı alacağım Jant ve lastik olarak 17 inç veya 18 inç (bir türlü vazgeçemiyorum) ve 235 lastik düşünüyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

18 jant alırsam 1.6 Fsı için zorlama olur mu?Ön düzende sıkıntı yaratır mı çamurluğa sürtme olur mu ? Araç ağırlaşır mı? Türkiye şartları ?
Mantığım 17 dese de gönül ve görüntü 18 götürüyor beni, bana bir tavsiye akıl verin. (Replika)

Alacağım jant İnterlagos kesinleştirdim jant konusunu tavsiyelere açığım.

Lastik konusunda ise Mıchelin ps 3 320 civarı daha başka markalar önerebilirsiniz...

Çok teşekkürler.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik olarak Michelinden şaşmayın.. Jantlar büyüyünce zaten sert olan Passat süspansiyonları iyice sertleşiyor. Ebat büyüdüğünde kaybedilen minik konfor yumuşak lastik sayesinde geri kazanılmış oluyor.. Jant olarak pek fazla seçenek yok bence Passat gibi bir araca..

18''kesinlikle tercih etmeyin. 1.6 FSI için işkence olur ayrıca konfor sıfır olur,tüketim artar vs..

Interlagos,Le Mans ikilisinden birini tercih ederseniz pişman olmazsınız..

Örneğin Passat forumundan bir abimizin 17''Interlagosları..

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;392772
Lastik olarak Michelinden şaşmayın.. Jantlar büyüyünce zaten sert olan Passat süspansiyonları iyice sertleşiyor. Ebat büyüdüğünde kaybedilen minik konfor yumuşak lastik sayesinde geri kazanılmış oluyor.. Jant olarak pek fazla seçenek yok bence Passat gibi bir araca..

18''kesinlikle tercih etmeyin. 1.6 FSI için işkence olur ayrıca konfor sıfır olur,tüketim artar vs..

Interlagos,Le Mans ikilisinden birini tercih ederseniz pişman olmazsınız..

Örneğin Passat forumundan bir abimizin 17''Interlagosları..

Öncelikle teşekkürler bu fotoğrafı gördükten sonra 18 çıkarttım kafadan gerçekten çok harika olmuş maşallah

Michelin yanakları çok yumuşak balonlama falan yapma ihtimali var Ben de michelin düşünmüştüm. 18 jant takıpta ön düzeni bozanlar falan var araştırdım nette ne kadar doğru bilemem tabi Zaten sizinde yorumunuza bakarak 18 de vazgeçtim Fotoğrafta her şey açık ve net.

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki 235 lastik ağırlaştırır mı 115 beygir 155 torklu bir aracı lastikçiler 225 diyorlar. Ben diyorum servis 235 diyor.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
225 Yeter. Geniş Taban Çekiş Ve Yakıta Etki Eder. Kışında Dezavantajdır.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
115 bg zaten passata anca yetiyordur, görünüş yapıcam diye araçtan soğumayın sonra.

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;392808
115 bg zaten passata anca yetiyordur, görünüş yapıcam diye araçtan soğumayın sonra.

Ben de onu düşünüyorum 235 45 17 lastik Interlagos jant Arabayı yavaşlatır mı diye?

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;392781
225 Yeter. Geniş Taban Çekiş Ve Yakıta Etki Eder. Kışında Dezavantajdır.

Servis 235 45 17 öneriyor Kadranda atıyorum 100 km hızla gideyosun lastiğin dönüşünden dolayı 95 94 km hızla gidiyormuş gibi olursun denildi.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten normaldede sapma olur kadranlarda, ama dediği gibi o zamanda hesaplama hatası olacak.
bence gerek yok aracı yormayın o kadar. hem alırken boşuna fazladan para hemde yakıttan para , hemde aracı yoracak

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı yoracağı kesin. Zaten motor anca aracı götürmeye yetiyor..
O fotosunu eklediğim araçta sprint booster,chip tuning falan var,130 beygir olmasına rağmen etki etmiş biraz..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
235 kenarlara değer gibi geliyor. 225 arkadaşların dediği gibi uygun düşer. michelin almayın bencede bu yaz çok çektirdi bana yere tutunması virajlarda çok zayıf. sıcaktan esnediği için orta sert birşey alın. kimse yazmamış ama jant yükseltme işinde lastik fiyatlarıda ona göre katlıyor. birde kışlık düşünürseniz.

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;392865
235 kenarlara değer gibi geliyor. 225 arkadaşların dediği gibi uygun düşer. michelin almayın bencede bu yaz çok çektirdi bana yere tutunması virajlarda çok zayıf. sıcaktan esnediği için orta sert birşey alın. kimse yazmamış ama jant yükseltme işinde lastik fiyatlarıda ona göre katlıyor. birde kışlık düşünürseniz.

Lastik olarak siz ne önerirsiniz?

Benim kafamdan bir de Dunlop sportmaxx TT geçiyor Sizce?

Çevrimdışı KarelSuperBII

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;392846
Aracı yoracağı kesin. Zaten motor anca aracı götürmeye yetiyor..
O fotosunu eklediğim araçta sprint booster,chip tuning falan var,130 beygir olmasına rağmen etki etmiş biraz..

Can o araba da sürtme olmuş mu çamurluklara onda olmazsa bizimkinde olmaz herhalde

Yukarıda yazdıklarını bende düşünüyorum Fsı zaten o aşama en son ki aşama

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dunloptan uzak durun. Biz sonataya aldik. Daha yepyeniyken geri cıkarttık.
Good year lara bakin

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bristone lasssa öneririm continental biraz daha pahalı ama iyi lastik.