škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yağ eksiltme

kor_ay · 30 · 16011

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar.  aracım 40 bin km. de  35 bin km. ye kadar yağ çubuğundaki en üst çizgiden 1 milimetre bile aşağıya inmezdi ancak 35 bin ile 40 bin km arası araç birden bire yağ eksiltmeye başladı.  bir çok arkadaşımız 101 beygir bbz kodlu motorların yağ eksilttiğini yazardı bana tuhaf gelirdi ancak şimdi benimki de eksiltiyor. sizce ne değişti de yağ eksiltmeye başladı. kullanım tarzımda, kullandığım koşullarda ya da kullandığım yağda değişiklik yapmadım. herşey aynıyken nerden çıktı bu yağ eksiltme. bayağı da eksiltiyor :(   teşekkürler iyi günler.

efe_38

• Ziyaretçi
eğer eksiltme fazla değilse normal yani olabilir ama baya eksiltiyorsa 1lt vs. ise kontrolden geçmeli...

bizdeki minibüsünde yağ yaktığını sanıyorduk eski araba olur diye aldırış etmedik meğer yağ yakmıyormuş cumartesi sanayide usta kontrol etti şansımanın ordaki keçedenmi ne atıyormuş orayı değişti bakalım şimdi nasıl olacak ama büyük ihtimal artık eksiltmez :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bu kadar zaman eksiltmeyip bundan sonra eksiltmeye başlaması bana kalırsa bir sıkıntının habercisi.

Çevrimdışı fatsuhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bendene skoda fabia 2004 model 101 beygir 1.4 16 v araç var. Yeni aldım yaklaşık 3250 km yaptım 4 litre yağdan sadece çubuk göstergesinin 4/1 i kaldı yani noktalı çentiğin 4/1 i :)

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
maşallah sizinki de benzin yerine yağ yakıyor sanırım. :)  şaka bi tarafa beni rahatsız eden bir durum. mutlaka sizin de canınızı sıkıyordur.  evet 1.4 101 bg.  motorlu olanlar yakıyor deniliyor bunu çokça duyduk ancak bunun nedenini ve çözümünü bilen, deneyimi olan arkadaşlar varsa yardım etseler çok iyi olurdu.  bu da sanayide ki "usta" ların deyimiyle " bunlar böyle, bu modeller de bu var, bu arabalar yapıyor böyle... " gibi söylemlerle efsaneleşecek sanırım :D     herkese iyi günler  :)

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende choice 101 bg var. aynı şekilde yağ eksiltiyor (yağ yakmıyor)ve su eksiltiyor.çok can sıkıcı bir durum.
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgursbs;155560
bende choice 101 bg var. aynı şekilde yağ eksiltiyor (yağ yakmıyor)ve su eksiltiyor.çok can sıkıcı bir durum.
ben de yağ yaktığını sanmıyorum. hiçbir yağ yakma belirtisi yok çünkü. kaçak gibi bir durum da sözkonusu değil.  bir türlü anlayamadım.  tamircilere soruyorum, önceki ileitde de dediğim gibi; " bu modeller yapar " deyip çıkıyorlar.  yağ yakmıyor, kaçırmıyor ama arabalar yağ eksiltiyor ve nedenini kimse bilemiyor.  :)

Çevrimdışı murat11h1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabiaların özellikle bbz motorların kronik sorunu  araç 2bin km de 1 litre eksiltiyo, yağ ekliyorum.Bi sorun yok
Fabia I 2005 101 Hp Special

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 bin km de 750 gram eksiltti bizim octi ben strese girmiştim :D Ama 2 bin km de 1 lt yağ fazla bana göre. . Bir yerlerde kaça durumu olmasın sonra lifte kaldırıp baktınız mı?

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatsuhan;155300
Bendene skoda fabia 2004 model 101 beygir 1.4 16 v araç var. Yeni aldım yaklaşık 3250 km yaptım 4 litre yağdan sadece çubuk göstergesinin 4/1 i kaldı yani noktalı çentiğin 4/1 i :)

3250km'de mi? Hocam iciyor senin arac yagi.. :D

Çevrimdışı murat11h1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;155777
7 bin km de 750 gram eksiltti bizim octi ben strese girmiştim :D Ama 2 bin km de 1 lt yağ fazla bana göre. . Bir yerlerde kaça durumu olmasın sonra lifte kaldırıp baktınız mı?

Baktırdım Hocam sizin araçta bir sorun yok dedi. Ben 300 km de 4 litre yağ kaçıran araç biliyorum. dedi çok inandırıcı gelmese takip ediyorum. Enson motor yağ kapağında sızma gözüme çarptı değiştireceğim bakalım ne olacak
Fabia I 2005 101 Hp Special

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet bende de 2004 clas spesc 1,4 101 beygir var aynı sorun var yağ eksiltiyor. serviste bu araçların hakkı 75 beygir dediler beygir sayısı çok olduğu için yağ eksiltmesi normal dediler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: karanlık;160242
evet bende de 2004 clas spesc 1,4 101 beygir var aynı sorun var yağ eksiltiyor. serviste bu araçların hakkı 75 beygir dediler beygir sayısı çok olduğu için yağ eksiltmesi normal dediler.
"Şehiriçinde 101 beygirin en çok 50 tanesini kullanıyorum gene de eksiltir mi" diye sorsaydınız o servise keşke.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kitapçığında da yazar 101 bg motor için, eksiltmesi normal.

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;160286
"Şehiriçinde 101 beygirin en çok 50 tanesini kullanıyorum gene de eksiltir mi" diye sorsaydınız o servise keşke.
 kullanmasan bile beygirler yağ içer dediler