škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabianın kronik sorunları...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam.nihayet  formen  felicia derken sonunda 2006 fabiamı aldım.1.4 16v classic.43000 de. almadan önce herzamankı gibi siteyi gezdim baktım araştırdım.kronik sorun olarak 2 veya 3 detay gözüme çarptı fabialarda ... 1.kapılardan su alması(yaşadım)2.cam mekanizma bozulması.3.ön takım burçlarının çabuk yıpranması.(TABİKİ BUNLARI KRONİK SORUN SAYANLARA).hepsinin maliyeti...sualma olayı:(işçilikdahil)20 Tl.cam mekanizması.50 tl..öntakım burçları (işçilik dahil 85tl.)Ama enteresan olan okuyupta başıma gelmesi:ok:.yorumlarınızı bekliyorum sağolun.....

Çevrimdışı elhanyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun bunlar dediğiniz üzere mühim değil maliyeti ucuz şeyler.

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
acaba daha neler çıkar ..:kork2:birazda can sıkıyor hani.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 23:14:10 Gönderen: nedenpride »

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o sorunları düşünürek araca binerseniz o sorunu yaşarsınız ve araçtan soğursunuz keyfinize bakın her aracın kronik sorunları vardır

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yalnız şunu belirtmeliyimki arkadaşlar çok diri ve kemikli bir araç fabia. Tamamen araç kendine hakim ve sürücüye güven veriyor...

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ama yinede başka sorunlar varsa yazarsanız hazırlıklı olalım..:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
10 araçtan ikisinde direksiyonla ilgili sorun çıkabilir (pompa gibi). Keza aynı parçaları taşıyan Roomster ve Fabia II için de geçerli.

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki arkadaşlar bu arabalar bagaj kapağından su alırmı ?aşırı yağmurdan falan.öyle bir ihtimal varmıdır.yada terlememidir.fikirleriniz nedir acaba
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 14:42:35 Gönderen: nedenpride »

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedenpride;153141
peki arkadaşlar bu arabalar bagaj kapağından su alırmı ?aşırı yağmurdan falan.öyle bir ihtimal varmıdır.yada terlememidir.fikirleriniz nedir acaba

Bagaj kapağından almaz ama arka kapılardan alabilir.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın,
kücük aracmıs gibi gözüküyor ama güvenilirdir, göründügünden daha basarılıdır,

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benimde arka sağ kapıdan su alıyor, acaba maliyeti nedir? birde baskı balata ve trigter seti maliyeti hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: karanlık;160258
benimde arka sağ kapıdan su alıyor, acaba maliyeti nedir? birde baskı balata ve trigter seti maliyeti hakkında bilgisi olan var mı?

Su işi kolay, bir tüp silikona bakar.

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=75555&postcount=14

Baskı balata ve triger için fiyat alın özel servislerden.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabianın frenleri nasıldır? Geçenlerde benim 2004 model combide 4 kişi ile yaklaşık 100-110 km ile giderken ışıklarda durmak üzere frene bastım. ABS bile devreye girmedi. Fazla sert basmadım yani. Frenlerin şiştiğini farkettim. Neredeyse duramayacaktım. Oysa normal koşullarda şehir içi kullanımda aracın freni çok yumuşak ve hassas. Bi ustaya göstermem gerekir mi? Hidrolik seviyesi de normal bu arada.

Bir de bazen frene normal bi dokunuş bile yapsam ani fren yapmışçasına küt diye aniden kapıyor. Balataların sertliğindenmidir acaba?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bulicuk;160664
Fabianın frenleri nasıldır? Geçenlerde benim 2004 model combide 4 kişi ile yaklaşık 100-110 km ile giderken ışıklarda durmak üzere frene bastım. ABS bile devreye girmedi. Fazla sert basmadım yani. Frenlerin şiştiğini farkettim. Neredeyse duramayacaktım. Oysa normal koşullarda şehir içi kullanımda aracın freni çok yumuşak ve hassas. Bi ustaya göstermem gerekir mi? Hidrolik seviyesi de normal bu arada.

Bir de bazen frene normal bi dokunuş bile yapsam ani fren yapmışçasına küt diye aniden kapıyor. Balataların sertliğindenmidir acaba?
Fren ana merkezinde bir kaçak var diye geldi aklıma. Benim Favorit' te de aynısı oluyordu. Bazan kızaklıyordu, bazan da aynı dozda basmama rağmen durmayacakmış gibi oluyordu. Fren ana merkezini değiştirince sorun kalmadı şu anda.