škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Bölümde Su Alma Sorunu

fanta · 30 · 17225

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;76855
aynı sorun bizim arabdada varda bu söküp silikonlama işine belediyedeki şoförlerin nerdeyse hepsi sakat dedi başka bi çözüm yolu yokmudur daha öyle aşırı bi ıslaklık olmuyo sadece yıkadığımda eşikte çok az bi birikinti oluyo ama mağlum yılanın başını küçükken ezmeli beklemek istemiyorum bi an önce derdim bitsin istiyorum ne yapabilirim sizce

Nesine sakat dediler anlamadım, gerekçeleri neymiş...

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı olay benim de başıma geldi. sol arka paspas bölümü baya su olmuştu. kapı fitilindendir diye düşünmüştüm.başka bi yerde yok sanıyordum. meğer şoför paspas ının altına bakmamışım. diğer 3 paspas a baktım. kendi ayağımın altına bakmamışım.orasıda aynıymış :)
sorun sol ön silecek altında ki gider tıkanmış. usta temizledi. kuaför de kuruttum ıslanan bölgeyi. şu an sorun yok...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 03:26:10 Gönderen: ozgursbs »
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgursbs;76940
aynı olay benim de başıma geldi. sol arka paspas bölümü baya su olmuştu. kapı fitilindendir diye düşünmüştüm.başka bi yerde yok sanıyordum. meğer şoför paspas ının altına bakmamışım. diğer 3 paspas a baktım. kendi ayağımın altına bakmamışım.orasıda aynıymış :)
sorun sol ön silecek altında ki gider tıkanmış. usta temizledi. kuaför de kuruttum ıslanan bölgeyi. şu an sorun yok...

Bahsettiğin farklı bir sorun, bunu duymamıştım...
Burada kapı döşemesi dahil ıslanıyor oradan da döşemeye geçiyor...:(

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FabiaElegance;76887
Nesine sakat dediler anlamadım, gerekçeleri neymiş...
abi biri denemiş (büyük ihtimal hata ondadır ama üstüne gidemedim büyüğüm sonuçta:hanz:) dedi bu sefer daha beter oldu önceden sızıyodu şimdi direk geliyo su arabanın işçne falan dedi korkuttu bizde başka bi çözüm yolu varsa onu deneyelim diyoruz

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;76855
aynı sorun bizim arabdada varda bu söküp silikonlama işine belediyedeki şoförlerin nerdeyse hepsi sakat dedi başka bi çözüm yolu yokmudur daha öyle aşırı bi ıslaklık olmuyo sadece yıkadığımda eşikte çok az bi birikinti oluyo ama mağlum yılanın başını küçükken ezmeli beklemek istemiyorum bi an önce derdim bitsin istiyorum ne yapabilirim sizce

Sakat olan bisey olsa bizim gibi tamirci olmayan insanlar bile yapıp olumlu sonuc almazdık, olay belli,
birinci olasılık;giderler tıkanınca, iceride biriken su yükseliyor ve iceri sızıyor,
ikinci olasılık;4. resmimde gayet acık gözüküyor, değerli Skoda mühendislerimiz oraya bir punta veya vida atmadıkları icin, zamanla orası acılıyor, kapı icine sızan suda ordan iceri giriyor, normalde kapı sacı ile metal plaka arasında fitil var, fakat aralık zamanla arttığı icin fitil ise yaramıyor, bu yüzden silikonla bu isi hallediyoruz, belki sen daha saglam olsun deyip, matkapla delip vida atarsın o ayrı, (bu yöntem bence gereksiz, çünkü deldiginiz yer zamanla paslanacaktır)

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de arabamı yeni almış biri olarak işgillenip hemen inceledim, hafif rutubet de kokuyordu araba. Kapı altlarındaki gider deliklerinden sol ön kapınınkiler açıktı. Diğerleri çamur gibi katran gibi bir hal almış ve tıkanmışlardı. Tek tek hepsini kürdanla açtım, sonra da pencere dibinden suyu bastım. Cam fitilinden kapı içine oradan da tahliye deliklerinden çıkan su ve beraberindeki çamuru görmeniz lazımdı. Demek ki kapının içi baya baya çamurlaşmış artıklarla doluydu. Basınçlı su kullanarak bu işlem yapıldığında sonucun daha iyi olacağı kanaatindeyim. Önceki arabam Tipo idi ve arka kapı içleri akvaryuma dönmüştü bir ara. Silikon işi dikkatli yapılmalı bence de. Geçmiş olsun.
İyi forumlar...
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

06lkn66

• Ziyaretçi
o zaman babamla çalışmalara başlayalım haftasonu halledelim her yıkamadan yada yağmurdan sonra eşikte su birikintisi görmek sinir bozucu oluyo çünkü

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaElegance;75265
Aynı sorun bende de başgösterdi...
Bu videodaki silikonlama işini deneyen oldu mu acaba?
Bazı forumlarda silikonladım bir şey değişmedi demişti arkadaşın birisi, tabi sorun kalitesiz silikonda olabilir...
p.s servise götürdünüz mü hiç bu şikayetle arabayı...
Evet bizzat kendim mastik silikonla yaptı hala su alıyor bir türlü çözemedim,bir daha kapıyı sökmekte istemiyorum ondan sonra kapıdan gıcırtılar gelmye başlıyor sökülen birşeyi eski haline getirmek çok zor bence.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: saday;80837
Evet bizzat kendim mastik silikonla yaptı hala su alıyor bir türlü çözemedim,bir daha kapıyı sökmekte istemiyorum ondan sonra kapıdan gıcırtılar gelmye başlıyor sökülen birşeyi eski haline getirmek çok zor bence.

tek silikon yapmak yeterli değil başka işlemler gerekiyor. sorunu devam eden arkadaşlar getirsin yapalım.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;80840
tek silikon yapmak yeterli değil başka işlemler gerekiyor. Sorunu devam eden arkadaşlar getirsin yapalım.

serkan bey daha 4 gün önce gelmiştim bekliyorum bakalim ariza versin diye ariza verince geleceğim bobinmi yoksa enjektörmü anlayacağiz geldiğimde kapiyada bakalim o zaman.

Çevrimdışı ilkkursun1969

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım aynı sorun bendede vardı. oto camcıya gittim 20 liraya arka iki kapının döşemelerini sökerek silokon yaptılar ve tahliye deliklerini kontrol ettiler. Çok fazla miktarda su girmekteydi sorun bu şekilde halledildikten sonra bir damla dahi su girmedi. Allah razı olsun oto cam ustasından.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet aynı sekilde bende yapmıstım, 2,5 senedir su girmedi, forumda ararsanız daha ayrıntılı bilgi, resimli anlatımda bulabilirsiniz,

Çevrimdışı ilkkursun1969

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşım aynı sorun bendede vardı. oto camcıya götürdüm arka kapıların döşemesini söküp slikon yaptılar ve gider deliklerini temizlediler. 20 liraya mal oldu. 7 aydır bir damla su girmedi. Ustanın dediğine göre kapı döşemesi altıdaki contalar zamanla deforma olduğu için bu sorun ortaya çıkıyormuş.

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu kapılardaki gider delikleri  tam nerde , resim üzerinde işaretleyebilirmisiniz? bulamadım ...
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2010, 12:40:39 Gönderen: ozgursbs »
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

IceMaN70

• Ziyaretçi
ben bunu diğer skoda forumda konu açmıştım nasıl yapıldığınıda gösterdim.Arka kapıdaki orta kısımın mekanizmaların olduğu yerdeki lastik zamanla kalkıyor üretim hatası perçini 1 tane daha fazla atsalar öyle bir problem olmazmış.İşte oranın altına bi slikon çekin hiç bir sorun kalmıyor :)