škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I için öneri rica ediyorum...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eebaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,

2007 model Fabia 1.4 TDi Classic aracı 18000-19000 arasında bir fiyatla almayı düşünüyorum. Araç 70,000 km de. Satan arkadaş herhangi bir kaza vb olmadığını söylüyor. Araç çoğunlukla İstanbul da kullanılmış. Yeni Ankara ya gelmişler ve bende aracı Ankara da kullanacağım.

Genel olarak baktığımda fiyatı uygun bir araç. Ancak tecrübe konuşur diyerek sizlere danışmak istedim.

1- Aracı kontrol ettirmek için servis dışında Ankara da bir usta önerebilir misiniz?
2- Aracın bildiğimiz fiziki kontrolleri dışında nelere dikkat edeyim?
3- Bana saçma gelsede danıştığım biri TDi motorların 100.000 km sonrasında ciddi problemler ve masraf çıkaracağın söylüyor. Rivayet doğru mudur?
4- Aracı aile arabası olarak kullanmak istiyorum. Doğru bir seçimmidir? Güvenlik, kullanım alanı vs. Aile dediğimde toplam 3,5 kişiyiz :).

Şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Mutlaka işten anlayan biri aracı sürsün, detaylı incelensin, boya, motor, iç-dış. Vag-com'da arıza taratın, yetkili serviste daha önceden aracın yetkili servislerde yapılan işlemleri de görülür. Tanıdık sigortacınız varsa kaza geçmişini de sorgulatın, bazen özel serviste yaptırılıyor, Skoda servisleri göremiyor.

Araç HB ise tatillerde bagaj açısından sıkışıklık olur. Ben Fabia satıp Roomster aldım, sığmak için :)

İyi bakılan motor çok daha uzun hizmet eder. 100 bin hikaye ;)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bence pazarlık yaparak makul bir ucret karşılıgında yetkili serviste komple baktırın.tüm eksikleri ve olan olmayan herşeyi liste halinde size veriyorlar.bende öyle yapmıştım.kendim incelememe bile gerek kalmamıştı.Bir sorun çıkmazsa aldıgınızda pişman olmayacagınız bir arabadır.fakat irfan abininde dedigi gibi bagaj önemli ise hb degilde sedan veya combi olanına bakın derim.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düzgün kullanılmış bir TDI çok uzun kmler sizi götürür 100bin hikaye İrfan hocamın dediği gibi
Ailede 3,5 kişiyiz demişsiniz biz 3 kişiyiz ve bagaja eşyaları sığdıramıyoruz bence önemli bir nokta bagaj, sedan düşünebilirsiniz.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence aynı fiyata ulaşabileceğiniz daha geniş iç hacimli araçları da değerlendirmelisiniz. Sedan ya da Combi sadece ekstra bagaj ihtiyacınızı giderecek.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 bn kmde tdi motoru bitiren adamın ehliyetine el koymak lazım :)

06lkn66

• Ziyaretçi
bizim fabia 220binde daha taş gibi rutin bakımları dışında anahtar değmedi biz beş kişiyiz arkada oturanlar için sorun olsada sedanın bagajıyla problemimiz olmadı bu arada belirteyim arabayı babam ve ben kullanırız ben zorlarım arabayı sesini duymak için yüksek devir kullanırım buna rağmen sorunsuz çalışıyo
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2010, 23:31:13 Gönderen: 06lkn66 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Turbonun emme borusuna bak yag sizdiriyor mu, genelde sizinti olur ama az biseyi normaldir sole emme borusuyla turbonun girisinde az biraz boyar orayi siyaha. Ama yok baya baya yag bulanmissa kompresyonu kaciriyor demektir.

Egzost dumanini artik elin arabasi nasi yaparsiniz bilmiyorum gozlemeye calisin, ani devirlenmelerde biraz kara duman atar ama her daim bariz smoke varsa uzak kalmali.

Motorun rolantisini dinleyin kotu durumdakileri cirlayarak (noktali c harfi o chirlayarak demek istiyorum :D) calisir.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;129046
Motorun rolantisini dinleyin kotu durumdakileri cirlayarak (noktali c harfi o chirlayarak demek istiyorum :D) calisir.

O sesin yağ pompasından geldiğini söylemişti Serkan Ustam...