škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Bölümde Su Alma Sorunu

fanta · 30 · 17226

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fanta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
2001 Fabia sahibiyim. Aracımda şoför koltuğunun arkasında buluan paspasın altı sürekli ıslak oluyor.Başka hiçbiryerde en ufak bir ıslaklık olmamasına rağmen sol arka koltuğun ayak koyulan yerinde paspası kaldırdığımda çok fazla su ve küf oluyor.Hatta ilk bulduğumda mantar bile oluşmuştu içerde.
Bu sorunun nereden kaynaklandığı hakkında fikri olan veya daha evvel yaşayıp bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Selamlar.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tahliye olukları tıkanınca kapı iç kısımına biriken su içeri sızar.

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;74986

:+1:arada kontrol etmeli.Bu sorunu genelde aracın kaputunu dahi açmayan arkadaşlar yaşıyor olabilir.Ben hiç bir aracımda yaşamadım.Her yerine hakim olmam lazım:++:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;74986
evet genelde ağaç altında falan bırakılan araçlarda yaprak parçaları pislik falan daha kolay tıkıyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorunun nasıl giderilecegini video da görebilirsiniz, kapı dösemesini acıp, alt kısma silikon cekerseniz sorun hallolur, tabi zaman zaman kapının altındaki tahliye deliklerini kurdan vs ile acarsanız iyi olur, cogumuzun Fabia I inde bu sorun ortaya cıkmıstır, kronik yani,

Çevrimdışı fanta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de başgösterdi...
Bu videodaki silikonlama işini deneyen oldu mu acaba?
Bazı forumlarda silikonladım bir şey değişmedi demişti arkadaşın birisi, tabi sorun kalitesiz silikonda olabilir...
p.s servise götürdünüz mü hiç bu şikayetle arabayı...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
silikonlama isini kendim yaptım, arka kapılardan cok az su sızıyordu, geçen sene yaptım, sonuç basarılı, su ana kadar sıkıntı yapmadı, foruma fotolarını koymustum, bulursam yeniden eklerim,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
burada kapıyı nasıl sökeceginiz görebilirsiniz,

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=830&page=2

kapının alt kısmında zayıf bir yer var, oraya perçin veya vida koymamıs değerli arkadaslar, bu yüzden oradan su dösemeye sızıyor, oradanda iceriye, oraya silikon cekersek su dösemeye-iceriye sızmayacak,
tabi bununla birlikte iceride biriken suyun dısarı kolay tahliye olması icin tahliye deliklerinide kapalı ise acmak ve arasıra kontrol etmek gerekli,

BUDA SUYU ALDIĞI YER

UYGULAMA

« Son Düzenleme: 23 Şubat 2010, 10:40:10 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;75496
burada kapıyı nasıl sökeceginiz görebilirsiniz,

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=830&page=2

kapının alt kısmında zayıf bir yer var, oraya perçin veya vida koymamıs değerli arkadaslar, bu yüzden oradan su dösemeye sızıyor, oradanda iceriye, oraya silikon cekersek su dösemeye-iceriye sızmayacak,
tabi bununla birlikte iceride biriken suyun dısarı kolay tahliye olması icin tahliye deliklerinide kapalı ise acmak ve arasıra kontrol etmek gerekli,

Arka kapı döşemesinin açılmasıyla ilgili video ve fotoların hepsinde araçlar manuel arka cam açma kollarına sahip, benim arka camlar da otomatik, sökerken sorun olur mu veya nasıl sökebilirim...
Bir de nasıl bir silikon kullanmalıyım varsa markası ve özellikleri lütfen...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
manuelde kolu cıkarma taktigini bilmek önemli, bu yüzden otomatigi sökmek daha kolay, kapı tutma yerindeki üstteki iki adet plastigi(önce öndeki diye hatırlıyorum) söküyorsunuz, ardından otomatik cam soketini cıkartıyorsunuz, videodaki herbir vidaya dikkat edin, özellikle kapı acma yerinin icindeki gizli vidaya,
aracınızın arka kapılarında hoparlör tweeter var ise onada dikkat edin, kablolarını koparmayın, kapı acma kolunun telinide kurtarmayı unutmayın, video daki gibi sakin sakin sökerseniz problem yasamazsınız, herseyin ilkinde oldugu gibi ilki biraz zor olabilir :-) yavas davranırsanız tırnakları kırmadan sökersiniz, kolay gelsin, umarım resimler acıklayıcı olmustur,
(ön kapılar sökülürken merkezi kilit mekanizmasına dikkat)

3 lira vereceginize 5 lira verip kaliteli bir silikon kullanırsanız, yıllarca sorun yasamazsınız,

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;75507
manuelde kolu cıkarma taktigini bilmek önemli, bu yüzden otomatigi sökmek daha kolay, kapı tutma yerindeki üstteki iki adet plastigi(önce öndeki diye hatırlıyorum) söküyorsunuz, ardından otomatik cam soketini cıkartıyorsunuz, videodaki herbir vidaya dikkat edin, özellikle kapı acma yerinin icindeki gizli vidaya,
aracınızın arka kapılarında hoparlör tweeter var ise onada dikkat edin, kablolarını koparmayın, kapı acma kolunun telinide kurtarmayı unutmayın, video daki gibi sakin sakin sökerseniz problem yasamazsınız, herseyin ilkinde oldugu gibi ilki biraz zor olabilir :-) yavas davranırsanız tırnakları kırmadan sökersiniz, kolay gelsin, umarım resimler acıklayıcı olmustur,
(ön kapılar sökülürken merkezi kilit mekanizmasına dikkat)

3 lira vereceginize 5 lira verip kaliteli bir silikon kullanırsanız, yıllarca sorun yasamazsınız,
Teşekkür ederim güzel bir havada açıp deneyeceğim bunu, o zamanda foto çeker eklerim siteye...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolay gelsin, sıcak bir havada yapmanı tavsiye ederim, sıcak havada plastik aksamlar daha kolay sökülüp takılıyor, pek zarar görmüyor, asagıda kendi aracımın 4 kapı icine silikon cekerken cektigim resimler var,

06lkn66

• Ziyaretçi
aynı sorun bizim arabdada varda bu söküp silikonlama işine belediyedeki şoförlerin nerdeyse hepsi sakat dedi başka bi çözüm yolu yokmudur daha öyle aşırı bi ıslaklık olmuyo sadece yıkadığımda eşikte çok az bi birikinti oluyo ama mağlum yılanın başını küçükken ezmeli beklemek istemiyorum bi an önce derdim bitsin istiyorum ne yapabilirim sizce