škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Başınıza gelmesin! (Sorularım da var...)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;447829

Bunu kitapçıktan vs'den benim bulup orjinal değeri ile değiştirmem şart. diğerleri aklımda kaldığı kadarıyla aynı olabilir ama tam bakmam lazım.

Benim aracım 2004 special 101hp 1.4 16V...

Resimleri akşama koyup bakacağım kataloğuna yada kitapçığına. Eğer orjinali zaten 175 ise sürekli yanıp yanıp duracak. Ki o yandığında dediğin gibi marş almıyor araç ve akü şarj etmiyor...

Aracı 2. el aldıysenız ve /veya  tamircide 175 Amp lik sigortada herhangi bir sebeple değişim olmuş ve yerine 100 Amp lik takılmış ise ( öyle gözüküyor) sürekli atıp ısınması doğal. Neredeyse yarı yarıya yakın bir fark var. En kısa sürede 175Amp ile değiştiriniz.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@Picasso,

Benim aracımdaki panonun resimlerini yüklüyorum. Sorunlu olan sigortayı da belirttim zaten diğerlerinden farklı. Benim araçta dediğim gibi 100 amperlik sigorta var. Sizin dediğiniz gibi sorun buradan mı yoksa başka yerden mi kaynaklanıyor ancak orjinal değeri takınca bekleyip göreceğim. (Ara sıra kontroller yaparak...) Bunun dışında serviste ne gibi bir kontrol yapılabilir bilmediğimden şu an için orjinalde ne değer varsa onu kullanmak mantıklı geliyor. Ki 175'e 100 gibi bir fark zaten yanmanın sebebi olabilir. Tabi diğer durumları şuan için es geçiyorum...

Resimlerin yanında 2000-2008 fabia kullanım klavuzunda yer alan değerleri de paylaşıyorum. Demek istediğim sanırım bu araçtan araca değişmeyecektir... (Yani marş motoru standart olduğuna göre...)

Bunun dışında yapacağınız yorumlarınız varsa lütfen paylaşın elektrik konusunda çok da bilgim olmadığından saçmalıyor da olabilirim...

Ve son sorum şu; örneğin sizin aracınızda 6 numara boş bende ise 4 numara boş. 6 numaraya baktığımda dizel araç için kızdırıcı sigortası yazıyor kullanım klavuzunda. Benim araçta 4 numara klavuzda ABS, ASP, ESR olarak yazıyor. Bu numaralarda yer alan sigortaların farklı yerlerde olması mümkün müdür? Yani gitti yer ve sigorta değeri doğru ise hangi numarada olduğunun bir önemi var mıdır? (Aracımda anormal çalışan birşey yok. Herşey düğmesine bastığımda istenildiği gibi çalışıyor normalde)

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@skodaizm sanırım öyle bir durum sözkonusu. 175'lik alıp değiştireceğim yada değiştirteceğim.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunların fiyatları ne civardadır? Son 100 A'lik değişince usta 40 tl aldı zor durumda olduğumdan vermek zorunda kaldım ancak bu kadar değildir heralde?

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ytas11;447876
Sizde bakmışsınızdır ama eğer fiyat bu ise sizden 40 tl alan arkadaş için üzüldüm :(
http://www.reyondanal.com/sigorta-mega-175-amper-pmu9826

Parayi alan ustaya mi uzuldun yoksa vida sikmaya 30 tl iscilik vermis olan bana mi :D

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün 10 TL'ye 175 amperlik sigorta alıp değiştim. Bakalım inşallah sorun kalmamıştır.

Yalnız bu sigortalar internette filan kolay bulunuyor ama sanayide yedek parçacılarda zorladı biraz. 100A, 200A 75A vs var ama 175A ara değer zor buldum. Getirtmek zorunda kaldı. Haberiniz olsun.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle