škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Konfor beyni

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Durmuş Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni aldığım 2001 fabi comfor aracım servis uyarı verdiği için Konya Karatay Sanayiide bir özel servise götürdüm. Usta direksiyonun sol altındaki yere bilgisayarla bağlantı yapmak istedi ancak bir türlü bağlanamadı. konfor beyninde veya kablo bağlantısında sorun olduğunu söyleyerek kablo tamiri için 130 TL, konfor beyni için ise 300 TL ücret talebinde bulundu.
Fakat aracın göstergeleri olsun, ikaz lambaları olsun hepsi tıkır tıkır çalışıyor,
Kazıklanıyormuyum yada işinde ehil olmayan biriyle mi muhatap oluyorum yardım lütfen

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Konfor ünitesi için bir başka servise daha sorun. Öte yandan konfor ünitesinin onarımını yapan elektronikçi bulma şansı varsa ona baktırılabilir.

Forum sponsoru olan Şahkan Oto'ya telefonla durumu sorup bilgi alın Serkan Ustadan  ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Konfor beynini arkadaşın Octavia'da 500'e değişmiştik yetkili serviste. Dışarıda daha uygun tabi.

Ama değişmeli mi? İyice baktırmak lazım.

Çevrimdışı Durmuş Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar, bugün mesai çıkışı Konya Karatay Sanayiindeki özel servis özışık skodaya gittim. Hava filtresi, yağ filtresi, yağ ve bujileri değiştirdik. konfor beyninde herhangi bir sorun yokmuş, hepsi toplam 150 TL'ye mal oldu,,, lpg olarak da atiker taktırmaya karar verdim. arıza lambası sorunu vermediğini söylediler.

Bana konfor beyninin değişmesi gerektiğini söyleyen ustayı da komşunun tavuklarıyla birlikte kınıyorum... ;-)))))

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun yokmuş derken kastettiğiniz, beyinle bağlantı kurulabilmesi sanırım. Demek ki önceki "usta"nın beyinde sorun vardı :) geçmiş olsun.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı konu benim de başıma gelmişti, ''bağlanamıyor, kablo tesisatında sorun var'' denmişti ama başka yerde kolayca bağlanmıştı programa...
İnternetten , çinden kabloyu, programı 20 liraya alıyorlar , uyduruk PC ile bağlanmaya çalışıyorlar yarım yamalak bilgisayar bilgisiyle...sonra kandırabildikleri müşteriden ne koparabilirlerse...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Durmuş Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün itibariyle aracımın konfor beyni iflas etti, sağ ön ve arka kapılar kilitli kaldı, uzaktan kumanda ve merkezi kilit iptal oldu. Sanayide çıkma olarak yaklaşık 15-20 tane beyin denememize rağmen birtürlü tam randıman alamadık.
Sadece bir beyinde merkezi kilit çalıştı, fakat uzaktan kumanda çalışmadığı için taktırmadım. 250 TL ücret talep etmişlerdi.  Yenisi de 650 TL dediler. YANGIN VAR DİYE BAĞIRASIM GELDİ SANAYİNİN İÇİNDE :-)))))
1-Konfor beynini tamir eden yer var mıdır veya garantili olarak çıkmasını bulabilir miyim?
2-Skodanın yetkili servisinde yetişmiş olan ustanın dediğine göre konfor beyninin sonu E ve C ile biten tiptekileri benim aracıma uyuyormuş, diğerleri uymuyormuş. (bu mantıklı mı)
3-Merkezi kilidi aktif hale getiren beynin uzaktan kumandayı da çalıştırması gerektirmez mi ?
4-Konfor beyninin merkezi kilit, uzaktan kumanda ve alarm dışında başkaca bir görevi var mı?
5-Konfor beyninin orjinali 650 TL gibi fiyatı varmış, alıp taktırayım mı, yoksa o kadar para vermeyip kapıları manuel olarak mı kullanayım.
Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elektronik beyin tamircisi çok ama düzelende var geri bozulanda.yani garnatisi yok bu işin.tamiride en fazla 150 lira olur
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Durmuş Ali;366364
Arkadaşlar dün itibariyle aracımın konfor beyni iflas etti, sağ ön ve arka kapılar kilitli kaldı, uzaktan kumanda ve merkezi kilit iptal oldu. Sanayide çıkma olarak yaklaşık 15-20 tane beyin denememize rağmen birtürlü tam randıman alamadık.
Sadece bir beyinde merkezi kilit çalıştı, fakat uzaktan kumanda çalışmadığı için taktırmadım. 250 TL ücret talep etmişlerdi.  Yenisi de 650 TL dediler. YANGIN VAR DİYE BAĞIRASIM GELDİ SANAYİNİN İÇİNDE :-)))))
1-Konfor beynini tamir eden yer var mıdır veya garantili olarak çıkmasını bulabilir miyim?
2-Skodanın yetkili servisinde yetişmiş olan ustanın dediğine göre konfor beyninin sonu E ve C ile biten tiptekileri benim aracıma uyuyormuş, diğerleri uymuyormuş. (bu mantıklı mı)
3-Merkezi kilidi aktif hale getiren beynin uzaktan kumandayı da çalıştırması gerektirmez mi ?
4-Konfor beyninin merkezi kilit, uzaktan kumanda ve alarm dışında başkaca bir görevi var mı?
5-Konfor beyninin orjinali 650 TL gibi fiyatı varmış, alıp taktırayım mı, yoksa o kadar para vermeyip kapıları manuel olarak mı kullanayım.
Şimdiden teşekkürler
arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. İzninle sana bir sorum oacak; benim aracımın kapı kiltleri de kendi kendine kilitlenip açılmaya başladı. Ve ben de buradaki arkadaşlarımızla paylaştım durumu. Sağolsunlar, konu ile ilgili bilgi ve düşüncelerini paylaştılar. Akünün arızalı olmasından, kapı siviçlerinin bozuluş olmasına ve senin belirttiğin gibi konfor beyninden de kaynaklanıyor olabileceğine kadar, değişik görüş bildirdiler. Senin yazını okuyunca, konfor beyninden kaynaklanma olasılığını bir kez daha düşündüm. Sen kilitlerin bu durumunun kesin olarak konfor beyninden kaynaklandığına nasıl emin olmuştun? Ben, kilitler iyice kafayı yiyene kadar hiç umusamayacağım. (tabi bu aarada kapılar kiltlendiğinde ben dışarda olmazsam :) ) arkadaşların bana sözünü ettiği olasılıkları da gözden geçirmiş miydin? Bunlarla ilgili bilgi verirsen sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde uzaktan kumanda çalışmıyor yaklaşık 1,5 senedir manuel olarak aç kapa yapıyoruz.Dediğiniz gibi fiyatlar bayağı uçuk tamiride %100 garantili değil :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkma bakın, Serkan ustam o işleri de kovalıyor

Çevrimdışı Durmuş Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;366672

Tamam abi bi sorayım ona

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;366672

Çıkma bakmam için üniteyi görmem lazım o da sanırım sigorta panelinin arkasındaymış :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;366723
Çıkma bakmam için üniteyi görmem lazım o da sanırım sigorta panelinin arkasındaymış :)

Aynen  ;)

Çevrimdışı Durmuş Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kor_ay;366560
arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. İzninle sana bir sorum oacak; benim aracımın kapı kiltleri de kendi kendine kilitlenip açılmaya başladı. Ve ben de buradaki arkadaşlarımızla paylaştım durumu. Sağolsunlar, konu ile ilgili bilgi ve düşüncelerini paylaştılar. Akünün arızalı olmasından, kapı siviçlerinin bozuluş olmasına ve senin belirttiğin gibi konfor beyninden de kaynaklanıyor olabileceğine kadar, değişik görüş bildirdiler. Senin yazını okuyunca, konfor beyninden kaynaklanma olasılığını bir kez daha düşündüm. Sen kilitlerin bu durumunun kesin olarak konfor beyninden kaynaklandığına nasıl emin olmuştun? Ben, kilitler iyice kafayı yiyene kadar hiç umusamayacağım. (tabi bu aarada kapılar kiltlendiğinde ben dışarda olmazsam :) ) arkadaşların bana sözünü ettiği olasılıkları da gözden geçirmiş miydin? Bunlarla ilgili bilgi verirsen sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.

Öncelikle teşekkür ederim Koray kardeş. Kapıların ilk kilitli kalmasında aracı Konya'da Karatay Sanayiinde "yetkili skoda servisinin eski ustası" olan bir abimize götürdüm. Sorunun konfor beyninden kaynaklandığını, tamirinin 150 TL olduğunu, garantili çıkmasının ise 250 TL olduğunu söylemişti. Ben garantili çıkmasını takdırdım. Bir ay sonra gene aynı arızayı verdi. Tekrar götürdüğümde konfor beyninin arıza verdiği söyedi. Konya sanayilerinde ne kadar çıkma konfor beyni varsa hepsini denedik. Sonu C ve E serileri ile biten konfor beyinleri benim aracıma uyuyordu. Diğerleri çalıştırmıyordu. Bir tanesi uyum sağladı. Ancak o taktığımızda merkezi kilidi çalıştırdığı halde uzaktan kumandayı çalıştırmıyordu. Usta anahtarların adaptasyonunu yapamadı. Bende çok fazla fayda göremediğim için manuel kullanacağımı söyleyip ustadan geri paramı aldım.
-- Acaba sorun başka yerden mi diye de araştırdık fakat başka bir araçtan sökülen konfor beyni takıldığında merkezi kilit, uzaktan kumanda ve ön kapılardaki ışıklar gayet verimli çalışmaya başladı.
Usta da orjinal parça alıp kullanmamı tavsiye etti. 150 TL'ye yaptıkları tamir ileride mutlaka sıkıntı veriyormuş. Konfor beynini tamirinden kasıt da üzerine paket program atıyorlarmış.
-- Yalnız konfor beyninin arıza vermesinin sebebi de araç hareket halindeyken kapı açma mandalına bir arkadaşımın yanlışlıkla basması oldu. Bende bu hususta takıldım.
-- Ustanın bana dediğine göre; araç 20 km hızı geçince kapıları otomatik olarak kilitliyor, ancak istisnai durumda kilitlemeyip de el yordamı ile kapı açma mandalına basıldığında konfor beyninin dış müdahaleyi kabul etmeyip merkezi kilit ve alarm sistemini devre dışı bıraktığını söylemişti. (Bende bir anlam veremedim)
-- Konfor beyni haricinde akla gelebilecek hemen her yeri kontrol ettik ustayla ve en sonunda konfor beyninden kaynaklandığını tespit etti.
--Daha olmazsa 650 TL'yi verip 2 yıl garantili yetkili servisten taktırayım diyorum.
-- İrfan abi de yazmış gerçi Serkan Usta çıkma işleriyle ilgilenir diye, bir Şahkan'a birde Serkan Ustaya sorayım fiyatları nedir?