škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ateşleme bobini

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar aracım 2001 model fabia 1.4 MPI comfort ateşleme bobini arızalı araç çalışırken tekleme yapıyor bujileri orjinali ile değiştirdik ama halen problem devam ediyor. benim sorum şu ateşleme bobini değiştirmek için söktüğümde yenisini taktıktan sonra bilgisayara bağlanmasına gerek varmı. yani boğaz kelebeği gibi adaptasyon yapmak gerekiyormu.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ne desem yalan olur ama ankarada benim gittiğim yer var saşmazda skoda ya bakıyor sadece istersen verebilirim adresini

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bobin gibi bir parçanın bozulması durumunda göstergedeki EPC ya da Motor arıza ışığının yanması lazımdı diye düşünüyorum. Dolayısıyla araç bilgisayarı da bu durumu kaydetmiş olmalı. Yani 8ütün işlemlerim öncesinde araç bilgisayara baılanıp arıza taraması yapılmalı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kor_ay;353029
Bobin gibi bir parçanın bozulması durumunda göstergedeki EPC ya da Motor arıza ışığının yanması lazımdı diye düşünüyorum. Dolayısıyla araç bilgisayarı da bu durumu kaydetmiş olmalı. Yani 8ütün işlemlerim öncesinde araç bilgisayara baılanıp arıza taraması yapılmalı diye düşünüyorum.

herhangi bir ışık yanmadı

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bobinin direk değişmesi yeterli. EPC'den çok motor arıza yanar bobinde daha çok. Arızalı bobin şişme yapar, şişme çoksa arızalı olması kuvvetle muhtemel.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;353063
Bobinin direk değişmesi yeterli. EPC'den çok motor arıza yanar bobinde daha çok. Arızalı bobin şişme yapar, şişme çoksa arızalı olması kuvvetle muhtemel.

bende hiç ışık yanmadı arıza başka bir parçada mı acaba.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mosfet44;353076
bende hiç ışık yanmadı arıza başka bir parçada mı acaba.

Bobinlerin üstünü kontrol edin, böyle aşırı derece şişme yoksa sorun olmayabilir, dümdüz veya çok hafif bir şişme kabul edilebilir sınırıdır. Sökmesi çok kolaydır, çektiniz mi gelir, alt tarafını görmek içinde söküp bakabilirsiniz. Titremenin birden fazla nedeni var, bobinde bunlardan biri sadece. Uyarı ışığı yanmadan da olabilir, ihtimal dahilinde tabi.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;353078
Bobinlerin üstünü kontrol edin, böyle aşırı derece şişme yoksa sorun olmayabilir, dümdüz veya çok hafif bir şişme kabul edilebilir sınırıdır. Sökmesi çok kolaydır, çektiniz mi gelir, alt tarafını görmek içinde söküp bakabilirsiniz. Titremenin birden fazla nedeni var, bobinde bunlardan biri sadece. Uyarı ışığı yanmadan da olabilir, ihtimal dahilinde tabi.

benim aracımda bobin tek komple bütün

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bujilere giren kısmının ayrı olması lazım.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;353092
Bujilere giren kısmının ayrı olması lazım.

yok hayır bu bütün halde bunda buji kablosu yok zaten.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O bobinlerin tanesi 70-80 lira civarında, dörtlü gibi değişse 300 lira eder sadece.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün başka bir araçtan söktüğümüz ateşleme bobinini benim aracıma taktık ve problem devam etti hafta içi ankara şaşmaz' a gidip servise göstereceğim.

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu aracın arızası tahmini olarak nedir çok merak ediyorum. bujiler değil. ateşleme bobini değil. boğaz kelebeği değil. lambda (umarım doğru yazmışımdır) sensörümü yoksa başka birşeymi

Çevrimdışı mosfet44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün şaşmazda araca baktırdım volan sensörü arızalıymış onu değiştirdiler ve problem kalmadı. şu ana kadar herşey normal umarım tekrar problem yapmaz