škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arka taraftan gelen bozuk amortisör sesi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba;

sizinle bir sorun ve bu sorunun çözümünü paylaşmak istiyorum. benim arabamın arka tarafında bitmeyen bir bozuk amortisör sesi gelmekteydi. arka amortisörler , takozları vb. şeyler değişti gene yok. bozuk yol ve kasislerde blık blık .... sesleri geliyor. adamı arabadan soğutuyordu. en son dün rot balansçıya gittim. o dedi ki arka bagaj amortisörlerini değiştir dedi ve gittim hemen değiştirttim. tane 20 liradan 40 lira. ses kalmadı. ben bu sesi 1-1-.5 yıldır çekiyordum. ustalar gezdim bilemediler amortisör değiştirdiler olmadı. en son bir rot balansçının bunu söylemesi ile sorunu gidermiş olduk. şimdilerde daha çok sevmeye başladım arabamı.
yani uzun lafın kısası allah herkesi işi bilen adamlar ile karşılaştırsın yoksa işimiz çok zor.

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı tip sorun bende de var.. paylaşımın için teşekkürler.

Çevrimdışı cemkeskin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Varadin merhaba.
Benim aracımda da arka taraftan gelen bir ses var. Kasislerde, çukurlarda sanki egzost takozundan kaynaklı egzost vuruyor gibi bir ses geliyor. Eskiden jant kapaklarından diye düşünmüştüm. Hatta tüm kapaklar 2 şer kablo bağı ile bağlamama rağmen ses geliyordu.

Bagaj amortisörünü nasıl kontrol edebiliriz?

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemkeskin;621825
Varadin merhaba.
Benim aracımda da arka taraftan gelen bir ses var. Kasislerde, çukurlarda sanki egzost takozundan kaynaklı egzost vuruyor gibi bir ses geliyor. Eskiden jant kapaklarından diye düşünmüştüm. Hatta tüm kapaklar 2 şer kablo bağı ile bağlamama rağmen ses geliyordu.

Bagaj amortisörünü nasıl kontrol edebiliriz?

Ben durumu ustaya anlattım. O da bana direk bagaj amortisörlerini değiştir düzelir dedi ve hakikaten ses gitti.