škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Fabia Elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anammm 68lik motor feliciadan kalma motordur ve bunda elektronik??? feliciada olmadığı için tereddüte düştüm bir an. bir yaşıma daha girdim. teşekkür ederim.

yanlış anlamadıysam fotoğrafta gaz kelebeğiin aşağısına doğru olan sensörlü parça olmalı.

zahmet verdim teşekkürler :)

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Estağfrullah
1.4 68bg aslında iyi bir motordur. Zamanında skoda o motoru 100 küsür beygire çıkarak favorit ve r110la motorsporlarında nice başarılara imza atmıştır; o teklonoji fabia I e kadar kullanıldı. Fabia I de 2003e kadar olan modellerde vardır; fakat o motorun tek dezavantajı 8 valftir. Dolayısıyla üst devirlerde 16vler kadar rahat nefes alamaz ve daha verimsiz çalışır. Onun dışında taş gibi motordur. Sorunlu falan olduğunu hiç duymadın. Yakıt çok önemli değil benim için diyorsanız. Alınır paşa paşa da binilir. Ama dediğim gibi 16v olanlara göre verimisz olduğunda çok yakar ama az güç üretir.
2003 yılında euro4 normlarına uymayınca skoda tarafından üretimi sonlandırıldı onun yerine 1.2 htpler gelidi o da 1.4 16vin bir silinidr eksiltilmişi.
özetle 1.4 68 bg sorunlu falan değildir sadece verimsizdir.Boşuna içinize kurt düşmesin

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lestat;478520
Estağfrullah
1.4 68bg aslında iyi bir motordur. Zamanında skoda o motoru 100 küsür beygire çıkarak favorit ve r110la motorsporlarında nice başarılara imza atmıştır...
140HP idi Favorit' in rallilerdeki motorları diye hatırlıyorum ben
Alıntı yapılan: lestat;478520
...1.4 68 bg sorunlu falan değildir sadece verimsizdir.Boşuna içinize kurt düşmesin
Kesinlikle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;478521
140HP idi Favorit' in rallilerdeki motorları diye hatırlıyorum ben

Naaaptilar acaba motora da o psikolojiye girdi? Yapmasak mi abi oyle bi tane favorit?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;478562
Naaaptilar acaba motora da o psikolojiye girdi? Yapmasak mi abi oyle bi tane favorit?
Eksatrik, krank, supap yayları, karbüratör, ...vs. hepsi değişince olur yahu.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dereceli egzantrik zor ama olmazsa olmazi bu isin. Buyuk emme manifoldu buyuk karb. Kucuk stork taslanmis kapak falan vardir herhalde. Acaba omru ne kadar oluyodu? Gomlekler ne kadar dayaniyodu?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;478566
Dereceli egzantrik zor ama olmazsa olmazi bu isin. Buyuk emme manifoldu buyuk karb. Kucuk stork taslanmis kapak falan vardir herhalde. Acaba omru ne kadar oluyodu? Gomlekler ne kadar dayaniyodu?
100-150 ralli kilometresinden sonra rektifiyeye giriyordur kesin.:D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında piyassada dökülen bir dünya favorit var. birini alıp şaka makinesi niyetine yapmak lazım da bunlar hep para işte :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: DDŞ!;478632
aslında piyassada dökülen bir dünya favorit var. birini alıp şaka makinesi niyetine yapmak lazım da bunlar hep para işte :D
İşte bunlar hep Lidyalı.;)