škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdi 2004 model hb ambiante sorum var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oxmoxtox

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15 gün önce bu arabamı satın aldım.yalnız bazı problemleri var.şehirden uzak doğunun ücra bir yerinde öğretmenlik yapıyorum.soracağım sorulara yardımcı olursanız sevinirim.
1)arabam normal bir virajda dahi biraz fazla yatıyor.acaba bu arabaların yol tutuş problemi mi var.
2)araba rölantide 0.8-0.9 lt yakıyor.yol bilgisyarından bakarak söyledim.sizce bu normal midir?ortalama 100 km de 5.9 yakıyor aynı zamanda
3)ilk çalıştırmada biraz kafa sallıyor.ve kalkışta biraz gürültülü ve sarsıntılı oluyor.
4)kaloriferlerim pek iyi ısıtma yapmıyor.

yorumlarızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:
1. Amortisörler sağlam mı baktırın, keza lastik havaları, hb Fabia kolay savrulmaz
2. Van'da hava soğuk buray göre, benzinli aracımın rölanti yakışı 0.6'dır 20°C havada
3. Bakımlar ne durumda, alınan yakıt kalitesi?
4. Termomstat kontrol edilebilir

Çevrimdışı oxmoxtox

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaptığım bakımları sıralayım oldukça fazla masraf yaptım.arabam 105000 kmdir.çelik jant mevcuttur.

1)yeni karma 4 mevsim continental 185 60 15 ölçülerinde lastik aldım.rot-balans yaptırdım.lastik basınçları ön ve arka 32 dir.
2)triger seti,yakıt filtresi,polen filtresi,yağ filtresi,yağ(5w 40 castrol),demirdaim,hava filtresi,hava akışmetresi,arka balatalar,marş dinamosu kömürü,3 adet motor sağ,sol ve alt kulakçıkları,triger bilyaları değişti.
parçaların hepsi orjinal ve skoda servis tarafından değiştirlmiştir.akü şarjlıdır.ısıtma bujileri iyi durumdadır.
bir yanlışım varsa düzeltin lütfen

Çevrimdışı oxmoxtox

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vanda malum kaçak petrol çok.bu yüzden shell v power dizel alıyorum.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araciniz öncelikle hayirli olsun.bende roomster virajlarda pek sorun yasamadim siz bi amortisoterleri kontrol ettirin.tdi motor ilk calistirma ve kalkislarda biraz titremeli oluyor.yakitiniz sehir ici kullanim degeri iyi fabrika verisi 6.5 oldugunu dusunursek.ilk motor calistigi zaman 0.7 0.8 normal bir kac dakika sonra 0.4lere kadar duser.kalirifer icin motorun yeteri kadar isinmasi gerekli yoksa ilik oluyor.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizeller geç ısındığı için tamamı geç ısıtır

Çevrimdışı oxmoxtox

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet gerçi amortisörlere baktırdım.amortisör yağ kaçırmıyor.sadece uzun süre kullanımdan kaynaklanan biraz esneme var.darbeleri tam anlamıyla ememiyor.sanırım değiştirmem gerekecek.
yardımlarınız için teşekkür ederim