škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mirrorlink için telefon

Erkki · 24 · 13254

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

bugünlerde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. hazır değiştirmeye niyetlenmişken Mirrorlink ile uyumlu çalışan bir model seçmek istiyorum.

iPhone haricinde rahatlıkla arabamda Mirrorlink özelliğini kullanabileceğim telefon modeli nedir?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Android 5 üstü butun telefonlar işinizi gorür.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;615173
Android 5 üstü butun telefonlar işinizi gorür.

şuan kullandığım telefon Lenovo Vibe, android 6.0 versiyonu kullanıyor. fakat bu modeli desteklemiyor

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;615162
Merhaba Arkadaşlar,

bugünlerde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. hazır değiştirmeye niyetlenmişken Mirrorlink ile uyumlu çalışan bir model seçmek istiyorum.

iPhone haricinde rahatlıkla arabamda Mirrorlink özelliğini kullanabileceğim telefon modeli nedir?

Serhat Bey,

Eğer sadece mirrolink için bir telefon bakiyorsanız alacağınız tek telefon Sony dir. Mirrolink'in mucidi sonydir; tam uyum ile kullanırsınız sorunsuz. Ancak android auto ürününü kullanacak iseniz android v5.0 üzeri barındıran bir telefon iş görecektir ancak bunların içinde de sizin de dediğiniz gibi uyum sorunu yaşayanlar var. En sorunsuzları: Samsung, sony, htc

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;615177
şuan kullandığım telefon Lenovo Vibe, android 6.0 versiyonu kullanıyor. fakat bu modeli desteklemiyor
Mirror link destekleyen telefonlar listesinde lg g3 yok ama ben sorunsuz kullaniyorum. Buradaki kıstas orjinal kablo, mirror linkin dogru sürümünü yuklemek ve gogle hizmetlerinin güncel olmasi. Kolay gelsin

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;615179
Serhat Bey,

Eğer sadece mirrolink için bir telefon bakiyorsanız alacağınız tek telefon Sony dir. Mirrolink'in mucidi sonydir; tam uyum ile kullanırsınız sorunsuz. Ancak android auto ürününü kullanacak iseniz android v5.0 üzeri barındıran bir telefon iş görecektir ancak bunların içinde de sizin de dediğiniz gibi uyum sorunu yaşayanlar var. En sorunsuzları: Samsung, sony, htc

bilgi için teşekkürler, sanırım şuan kullandığım modelin uyum sorunu var. Android Auto apk buldum telefona kurdum fakat bağlantı kuramadığım için kullanamadım. isabet oldu bende Sony Z5 premium modellerini inceliyordum :)

Alıntı yapılan: erharp32;615184
Mirror link destekleyen telefonlar listesinde lg g3 yok ama ben sorunsuz kullaniyorum. Buradaki kıstas orjinal kablo, mirror linkin dogru sürümünü yuklemek ve gogle hizmetlerinin güncel olmasi. Kolay gelsin

orijinal kablodan kastınız telefonda kullandığımız orijinal USB kablo değil mi.
Google uygulamalarının güncel olduğunu düşünüyorum. Mirrorlink için sürüm farklılığı mı vardır?
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2017, 17:27:52 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;615188
orijinal kablodan kastınız telefonda kullandığımız orijinal USB kablo değil mi.
 Google uygulamalarının güncel olduğunu düşünüyorum. Mirrorlink için sürüm farklılığı mı vardır?
Evet var. İndirme sitesine girdiginizde 4 farkli sürüm olduğunu görürsünüz. 32 ve 64 bitlik olanlari var. Amr ysili olanlar da. Sizin telefonun işletim sistemi kaç bitlikse onu indirmeniz gerek.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
telefonumu nihayet Sony xperia Z5 Premium'dan yana seçtim.
 şuana deneme fırsatım olmadı bakalım uyacak mı :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;615177

Android 5.0 üstü olması yeterli. Telefon bağımlılığı yok.
Uygulamalarda sorun vardır. Kontrol edip güncellerseniz çalışır. Ama tabi siz telefon değiştirmek için fırsat arıyorsanız başka tabi :)
Google Metin Okuma uygulaması,
Google Müzik
Google Haritalar
Google Now

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dün akşam çok kısa süre göz atma şansım oldu evet telefonla mirrorlink çalışıyor fakat kötü tarafı araç hareket edince ekran devre dışı kalıyor :(

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
birkaç gün kullanımdan sonra...

6.5inç bolero ekranımda smartlink yerine sadece mirrorlink olduğunu gördüm yani diğer multimedyalarda olduğu gibi apple carplay, android auto ve mirrorlink seçenekleri yok. direkt mirrorlink uygulamasına giriyorsunuz haliyle android auto ve carplay uygulamaları çalışmıyor.
şuan kullandığım telefonla gayet uyumlu bağlantıda bir sorun yaşamıyorum. telefonda ne yapıyorsam aynı şekilde bolero ekranda yapabiliyorum.

iki büyük sorun var 1. tabiki araç hareket etmeye başlayınca ekran görüntüsü kesiliyor 2. ise direksiyonda yer alan tuşları kullanamıyoruz.

aracın hareket etmeye başlamasından sonra güvenlik nedeniyle kapanan ekrana bir çözüm varmıdır?

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;615574
birkaç gün kullanımdan sonra...

6.5inç bolero ekranımda smartlink yerine sadece mirrorlink olduğunu gördüm yani diğer multimedyalarda olduğu gibi apple carplay, android auto ve mirrorlink seçenekleri yok. direkt mirrorlink uygulamasına giriyorsunuz haliyle android auto ve carplay uygulamaları çalışmıyor.
şuan kullandığım telefonla gayet uyumlu bağlantıda bir sorun yaşamıyorum. telefonda ne yapıyorsam aynı şekilde bolero ekranda yapabiliyorum.

iki büyük sorun var 1. tabiki araç hareket etmeye başlayınca ekran görüntüsü kesiliyor 2. ise direksiyonda yer alan tuşları kullanamıyoruz.

aracın hareket etmeye başlamasından sonra güvenlik nedeniyle kapanan ekrana bir çözüm varmıdır?
Araç hareket ettiğinde de kullanabilmek için bunu takıyorsun

JAZZ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15464]Baysun[/MENTION] biraz daha detaylı bilgi verirmisin, nedir nasıl kullanılır nereden temin edilir

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;616970
[MENTION=15464]Baysun[/MENTION] biraz daha detaylı bilgi verirmisin, nedir nasıl kullanılır nereden temin edilir
Hocam mantık şu, kabloların bağlı olduğu konektor lere dikkat edersen biri erkek biri dişi. Bolero nun arkasına takilani buna takıyorsun o kadar. Yani uzatma kablosu gibi. Polonya da satılıyor. Ben bir tane aldım dün akşam deneme şansım oldu hiç sorunsuz çalışıyor. HTC desire 816 da car modunu açtım YouTube dan video, Google da search, navigasyon. Allah ne verdiyse çalıştı ( hareket halinde) fiyatı TL ile 500 civarı

JAZZ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi